За даними опитування, повну вищу освіту має кожен дев’ятий житель Буковини (11,5%), базову вищу – 1,3%, неповну вищу – кожен шостий (15,9%), повну загальну середню – 42%, базову загальну середню – 13,3%, початкову загальну середню – 9,9%. Не мають початкової загальної освіти 6,1% населення області.
Архіви за день: 02/09/2010
Особисто в мене починає складатися враження, що ми, буковинці, знані у світі не тільки своєю толерантністю, а й... гульками. Тільки порахуйте, скільки на теренах області розважальних закладів! А ми ж поки що не Лас-Вегас. І заокеанського потоку туристів у нас немає, на жаль.
На адресу редакції надійшов лист від батьків учня однієї з міських шкіл. Батьки повідомляють, що наприкінці минулого навчального року їхня дитина отримала табель успішності. Досягненнями чада батьки задоволені, пишуть же вони з іншої причини: зі шкільного документа зі здивуванням дізналися, що рідною мовою їхньої української родини є… російська. В табелі у графі «Рідна мова» рукою вчителя дописано в дужках «рос.»
Ця думка лейтмотивом пройшла крізь усю церемонію посвяти в студенти першокурсників Буковинського державного медичного університету. Свято відбулося у розкішному палаці «Академічний», який на всі роки навчання стане для майбутніх медиків осередком культури й дозвілля. Та головним буде навчання: 71 доктор наук і понад 300 кандидатів наук передаватимуть їм свої знання та навички.
Авто-кабріолет, зовнішня частина якого виконана з дубу, вартістю 800 тис. грн, презентував на Театральній площі Чернівців місцевий автомайстер Василь Лазаренко. Авто має всі технічні документи і є транспортним засобом. Автівка на базі ретромарки «крайслер» 1989 року випуску має об’єм двигуна 2,6 л. Всередині вона обшита шкірою. На унікальне авто вже знайшовся покупець, який готовий придбати його за 800 тис. грн.
Книга «З української старовини» Дмитра Яворницького, яка вийшла у Чернівецькому видавничому домі «Букрек», визнана найкращою книгою України. Вона отримала гран-прі на VI міжнародній виставці-ярмарку в Києві. Упорядник видання – генерал-майор Петро Житар. В оформленні використані репродукції з картин чернівецького художника Андрія Холоменюка.
У мальовничому селі Станівці, що у Глибоцькому районі на Буковині, є вулиця Заводська. І це не данина моді далеких часів буковинської індустріалізації. Річ у тім, що на тій вулиці працює потужний, як за мірками сьогодення, Станівецький цегельний завод. А вдихнув у нього друге життя 8 років тому «зелений» випускник-економіст Буковинського державного фінансово-економічного інституту Ігор САВЧУК
Фактично безробітні у Глибоці є, як і в кожному місті. Але їхній відсоток незначний. Вважаю, якщо людина хоче працювати, вона знайде собі заняття за будь-яких умов, – переконаний пан Костянтин. – На жаль, багато людей хочуть все і одразу, не витрачаючи зусиль на пошуки роботи.
Чи допоможуть реформи Держкомпідприємництва і новий Податковий кодекс зміцнити малий та середній бізнес? Чи насправді дрібні підприємці «паразитують» на спинах великих виробників і не дбають про споживачів? Коли закінчиться протистояння підприємців і контрольних органів? Напередодні Дня підприємця на запитання кореспондента відповідає голова представництва державного комітету України з питань регуляторної політики і підприємництва в Чернівецькій області Микола МАЛЯРЧУК
«Заземлитися» і поговорити з рослинами – насолода, яку кожного дня переживає чернівчанка Лариса КУБАСОВА. Жінка втілила у життя давню мрію – розвела вдома дендросад із рослин та квітів, які в нашому кліматі дуже важко приживаються...
Міжнародний поетичний фестивль «Meridian Czernowitz» відбудеться 3-5 вересня. У програмі фестивалю не лише літературні читання, але й відкриття нової вулиці, культурологічні екскурсії, фотовиставки, відео-, поезія, інсталяції і багато інших цікавих імпрез.
За два місяці буковинці обиратимуть депутатів місцевих рад за новим законом. Про особливості нинішнього виборчого процесу – наша розмова з Іваном СУШИНСЬКИМ, начальником ГУ юстиції в області.