Архів за місяць: Травень 2012
Інколи кажуть: у сучасній Україні немає моральних авторитетів. Брехня! Є, і це дуже скромні люди. Один з них – Герой України, академік Борис Возницький. Уродженець Волині, колишній зв’язковий УПА, колишній солдат радянської штрафної роти, потім ленінградський студент-мистецтвознавець. І назавжди – велична фігура української культури, її рятівник і охоронець. Вічна йому пам’ять.
Одна година роботи в країнах ЄС коштує в середньому 23 євро (244 гривні), що у 16 разів більше, ніж заробляє українець, повідомили у Федеральному статистичному відомстві Німеччини. Рекордсменом з оплати праці стала Бельгія, де година роботи коштує 39,30 євро (420 гривень), вона й очолила список. Водночас, останні позиції посідають країни, які останніми приєдналися до Євросоюзу – Румунія, де година роботи коштувала торік 4,50 євро (48 гривень), і Болгарія, яка замикає список з показником 3,50 євро (37 гривень) за годину
Багато написано про напад Німеччини на СРСР, але навряд чи вдасться дізнатися всю правду про події 1941-го року. Адже у них стільки переплетено, що історикам треба ще довго розбиратися у тому хитросплетінні. Однозначні оцінки тут неможливі: з перших хвилин війни з’явилася маса протилежних прикладів – як боягузства, паніки і зради з одного боку, так і мужності та вірності своєму обов’язку – з іншого. Пам’ятати необхідно все, щоби робити з історії правильні висновки.
На презентації роману відомого буковинського прозаїка, поета, драматурга і журналіста Василя Кожелянка уривки з «Дітей застою» читали його друзі та колеги по перу: Олександр Бойченко, Інга Кейван, Юлія Косівчук, Роман Жахів, Христя Венгринюк.
Учасниками та глядачами Всеукраїнської акції «Вболівай з найкращими!» стали минулими вихідними чернівчани. Зірковий аніматор туру співачка Руслана, керувала головними героями, в ролі яких виступили самі глядачі. Їх було понад 6 тисяч, вони, граючись, й тренувалися протягом трьох годин, після чого намагалися «забити» «музичний гол» від Чернівців.
На це елементарне, здавалося б, запитання дати відповідь не так просто. Бо вустами очільників влада каже одне, а в документах знаходимо інше.
Свята – вони тільки для нас, звичайних людей, а от для лікарів, особливо для лікарів-наркологів – це суворі трудові будні. А все чому?.. Тому, що частина населення на свята йде у справжнісінький святковий запій.
Паби, крамниці, кіоски, де можна випити і закусити, ресторани, гральні клуби – це переважно те, що нас оточує. Але це шлях у нікуди. Бо без розвитку і потреб, які розташовуються трохи вище шлунка, людина деградує. Водночас читальні й книгозбірні, будинки культури, гуртки і спортивні секції хтось буквально вибив із моди. Та є люди, які вміють творити свої бренди – прогресивні і творчі.
До початку нового навчального року в Чернівецькій області буде здано в експлуатацію три нових освітянських об’єкти. «На Буковині буде відкрито Лужанську загальноосвітню школу в Кіцманському, Красноїльську гімназію в Сторожинецькому та дитячий садок у селі Станівці в Глибоцькому районах, – розповів Михайло Бауер, начальник Головного управління освіти і науки облдержадміністрації . – […]
У понеділок із вулиці О. Кобилянської зникла кована карета, подарунок місту на 600-річчя. Так пропажа призвела до безлічі чуток. Ширилися чутки, що карету вкрали, що виріб знов пошкодили і, навіть, що її розібрали на запчастини для переплавки. Насправді все набагато простіше, карету забрали її автори для проведення планових профілактичних робіт. Нині […]