Європеєць заробляє за годину у 16 разів більше українця

Одна година роботи в країнах ЄС коштує в середньому 23 євро (244 гривні), що у 16 разів більше, ніж заробляє українець, повідомили у Федеральному статистичному відомстві Німеччини. Рекордсменом з оплати праці стала Бельгія, де година роботи коштує 39,30 євро (420 гривень), вона й очолила список. Водночас, останні позиції посідають країни, які останніми приєдналися до Євросоюзу – Румунія, де година роботи коштувала торік 4,50 євро (48 гривень), і Болгарія, яка замикає список з показником 3,50 євро (37 гривень) за годину.

Також статистика свідчить, що за останні 10 років найповільніше росла зарплата у Німеччині – на 19,4%. В середньому годину праці у ФРН торік коштував підприємствам 30,10 євро (322 гривні). Це на 32% більше середнього показника по Євросоюзу. Загалом, у списку 27 країн Євросоюзу Німеччина посідає лише сьоме місце з витрат підприємств на оплату години роботи.

Витрати на оплату години роботи складаються із загальної суми заробітку працівника і соціальних виплат роботодавця. Так, у Німеччині до 100 євро зарплати роботодавець додатково витрачає 28 євро соціальних виплат. Це, до речі, менше, ніж в країнах-боржниках єврозони, наприклад, в Іспанії, де сума соціальних виплат становить 37 євро, або в Греції (29 євро). Середній показник соціальних виплат по ЄС – 32 євро. Найбільші соціальні витрати беруть на себе роботодавці у Швеції – 52 євро. Сьогодні середня зарплата в Україні складає 2942 гривні.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 коментарі “Європеєць заробляє за годину у 16 разів більше українця”