У невеличкий гвинтокрил, лісову галявину, гніздечко для янголятка та хатинку мишеняти, і навіть у справжнісіньку каравелу з вітрилами перетворили свої дитячі візочки батьки, які взяли участь у «Параді дитячих колясок» Мамочки UA» до Дня захисту дитини.
Архіви за день: 03/06/2011
Антоніна Олейникова створює мило вдома. Каже, завдяки миловарінню максимально зменшила вміст хімії в домі. Для приготування свого мила Тоня використовує тільки натуральні компоненти – настої трав, мед, ефірні олії та шкірочки фруктів.
До 110-ої річниці від дня народження всесвітньовідомої поетеси, чернівчанки за походженням Рози Ауслендер у її рідному місті «на схилах у сукні зеленій», як вона писала про Чернівці, відкрили виставку, показали фільм та виставу. А ще провели поетичні читання, присвячені цій чи не найвідомішій представниці неіснуючого нині єврейського світу довоєнних Чернівців.
Уже традиційна виставка-ярмарок «Книжковий світ Буковини» з нагоди Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження відбулася на Соборній площі. Чернівчани не тільки мали змогу потримати в руках і навіть придбати за ціною видавця найсвіжіші місцеві книжні новинки буковинських видавців, а й поспілкуватися з авторами кращих книг минулого року.
«Я люблю тільки старих і дітей!» Пам’ятаєте цю фразу Штірліца з культового радянського кінофільму «17 миттєвостей весни»? Так ось у мене склалося враження, що в Європі живуть самі штірліци.
50 нових контейнерів для роздільного збору сміття невдовзі встановлять у центрі міста. Чернівчани кидатимуть сміття у контейнери двох типів: «сітки» для паперу, пластику, скла, металу та звичайні контейнери для загального сміття (харчових відходів, керамічного посуду, забрудненої вологої упаковки тощо). Усі роздільно зібрані відходи далі вивозитимуть на вторинну переробку
На вулиці все спекотніше, тож неприємні запахи від смітників нагадують про себе дедалі частіше. Крім того, регулярні походи на природу або дачні ділянки доводять: сміття має здатність розмножуватися і розширюватися не тільки у відведених для цього місцях, але й просто вздовж доріг, річок, полів. Про буденну проблему, яку ми самі собі створюємо, у розмові з Борисом БАГЛЕЄМ, начальником державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області.
... Уникайте індивідуально упакованих продуктів (сир скибочками, соки тощо)...Не користуйтеся одноразовими бритвами, ручками, олівцями і запальничками... Не викидайте непотрібні речі на смітник – віддавайте на благочинність.
Спогади тих чернівчан насамперед міські, не заморочені ідеологією, і вони про велич приватного життя. Держава майже непомітна в тих мемуарах. І ті люди, на відміну від багатьох наших співвітчизників, не тільки не плачуть за державою, вони б воліли її не помічати. Держава для них – мало не смішний казус, дивна обставина, шоу. Щастя залежить не від неї. І це також ґрунтовна відмінність того світогляду. Адже ми, практично всі, стільки очікуємо від держави, що шахраям від політики тільки й залишається, що нас дурити. Лох пливе в руки косяками.
За останній рік у Заставнівському та Новоселицькому районах відмічена масова активізація провалоутворення, пов’язана з триваючими тектонічними процесами та негативним втручанням людини у перебіг природних подій. Укотре доводиться нагадувати: карст – недоречне і доволі підступне явище, яке вимагає постійної уваги і поваги. Чи варто будити звіра, щоби випробувати його міць на власній шкірі і кишені?