Ожиріння – наслідок різних порушень

Зима подарувала зайві кілограми. Це – «весняний клопіт» багатьох людей, особливо представниць прекрасної статі. Єдиного рецепта тут не може бути, тому що ожиріння може бути наслідком різних порушень.

Зокрема, дисфункції щитовидної залози. Зазвичай ця патологія розвивається з віком, хоча може спостерігатися і в молодих.

Зайві кілограми відкладаються і за дисфункції надниркових залоз. Це дуже серйозний розлад, він потребує нагляду лікаря-ендокринолога.

Найпоширеніша причина надмірної ваги – переїдання, коли печінка не справляється з надлишком калорій і вони відкладаються у вигляді жиру.

Надмірний апетит може залежати від нестачі цинку в організмі. Супернакопичувачем цинку є сухоцвіт багновий (рос. – сушеница топяная). Ця рослина продається в аптеках. Її можна додавати до рослинних чаїв. Однак треба зауважити, що сухоцвіт знижує артеріальний тиск. Тому за низького артеріального тиску при застосуванні сухоцвіту треба вживати лимонник китайський, женьшень, родіолу рожеву тощо.

Переїдання часто зумовлюється також тим, що не спрацьовує центр насичення мозку. Зазвичай таке трапляється через порушення правил харчування. Переважна більшість людей за їдою читають, дивляться телевізор, розмовляють і навіть сваряться. А під час сніданку, обіду чи вечері дуже важливо зосередитися на споживанні, не поспішати, ретельно розжовуючи кожен шматочок, – тоді відчуття ситості настане за меншої кількості з’їденого.

Появі відчуття насичення сприяють ефірні олії: материнкова, мелісова та чебрецева. Для зменшення апетиту однією із цих олій (у чистому вигляді чи змішаною з соняшниковою 1:1) масажуйте зовнішні боки долонь, ділянку сонячного сплетення, пальці ніг і підошви. Таким чином центр мозку отримає сигнал про насичення організму.

А ще апетит зменшують кукурудзяні коси. Вони продаються в аптеках висушеними і у  вигляді екстракту. Екстракт приймають по 20-30 крапель тричі на день. З сушеної сировини готують відвар: 1 ст. л. залити склянкою води, кип’ятити 5-7 хвилин, вживати по півсклянки.

За матеріалами медичного інституту Асоціації народної та нетрадиційної медицини

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *