Тарас Висоцький: ціни на «борщовий» набір стабілізуються

Цього року збільшено промислове вирощування культур з «борщового набору» в низці  областей України. Тому з осені ситуація на ринку овочів  буде більш позитивною. Дефіциту не буде, ціни стабілізуються. Про це сказав перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький.

«Промислове вирощування культур з «борщового набору» –  моркви, цибулі, капусти, червоного буряку  зростуть  на 20-30% у центральних областях України. Збільшені посіви томатів, на які виник дефіцит минулого року. Тому з осені ситуація на ринку овочів стабілізується. Ми очікуємо зменшення імпорту і, відповідно,  врегулювання цін», – зазначає Тарас Висоцький.

За його словами,  для вирощування моркви, цибулі, капусти, червоного буряку розширені площі в Тернопільській, Хмельницькій і  Вінницькій  областях. Також збільшені посівні площі під овочі. в тому числі, в регіонах, де є зрошення. Зокрема, на Одещині – на 10-15%, частині Миколаївської області та на деокупованій Херсонщині.

Крім того, за словами першого заступника, посівні площі під цукровий буряк збільшено  приблизно на 25% у порівнянні з попереднім роком. Отож цукру для внутрішнього споживання буде вироблено достатньо. За прогнозами – близько півтора мільйона тонн при внутрішніх потребах  900 тисяч тонн.

Пресслужба міністерства аграрної політики та продовольства України

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.