Інспекція, покликана захищати, «відфутболює» споживачів

«Хоч бийся головою об стінку, тебе ніхто не чує. Довкола пустеля!», – кажуть потерпілі, які зазнали величезних матеріальних збитків через неналежну якість послуг Обленерго. Люди двічі зверталися до Держінспекції з питань захисту прав споживачів – і двічі їм відмовили, не прийнявши навіть заяву!!!

Нинішнього ж понеділка ситуація в селах повторилася: напруга в мережі знову стрибнула…

15690-11111111111                

Нагадаємо, що 28 квітня для мешканців Тисовця та Великого Кучурова, що на Сторожинеччині, стало «чорною неділею». Саме того дня понад два десятки родин позбулися телевізорів, холодильників, комп’ютерів та іншої електротехніки.

Розповідає Олександр ВАРВАРИЧ, якому довелося взяти на себе роль лідера потерпілих:

– На межі Великого Кучурова й Тисовця стоїть трансформатор, який обслуговує наш кут. Стрибки напруги стали постійними: то 140 вольт, бо я заміряв, то 340 вольт, як тієї неділі, коли все погоріло. Може, було й більше, бо стрілку просто зашкалило… Людей обурює безвідповідальність Сторожинецького РЕМу. Тож ми написали заяви та склали акти з переліком  того, що саме та в кого згоріло – список потерпілих складається з 22-х дворів – і подали їх до сільської ради, а також до депутата обласної ради Руслана Мельника та керівництва Обленерго. Так сталося, що постраждали здебільшого пенсіонери. Тому й вирішили, що будемо вимагати матеріального відшкодування. Може, це спонукає Обленерго до кращого обслуговування клієнтів, бо подібне – не вперше.

                     Для «захисників» що  скарги, що набридливі мухи?

Та не так сталося, як гадалося. З’ясувалося, що покликані допомагати робити цього не збираються. Більше того, Держінспекція з питань захисту прав споживачів усе робить, аби  позбутися тих, за чий захист її працівники отримують зарплату. Та ще й з податків тих, кого вони мають захищати.

До слова, коли Буковинське громадське об’єднання в особі Тамари Боровик, голови Чернівецької обласної організації із захисту прав і свобод людини «На грані» звернулося до Держінспекції та сектору НКРЕ у Чернівецькій області, то отримало відповідь, що порушень у діяльності «Чернівціобленерго» не виявлено («Акт перевірки дотримання законодавства про захист прав споживачів №000100 від 16.05.2013 року»). Та й торік у листопаді на засіданні постійної депутатської профільної комісії облради, яка розбиралася зі скаргами на Обленерго, у Держінспекції не було жодних претензій до монополіста. А звідки ж їм узятися, якщо інспекція відмахується від скарг, як від набридливих мух. І це їй добре вдається. Недаремно ж люди задаються питанням: чи безкорисливий такий захист монополіста?

Україна була першою з республік колишнього Радянського Союзу, яка прийняла Закон «Про захист прав споживачів». Водночас наша країна стала й першою серед тих, хто зумів повернути закон проти тих, кого мав би захищати. Бо від часу його прийняття і до сьогодні наші політики-бізнесмени встигли майже десяток разів переглянути цей закон і переписати його на свою користь.

 

Утім, на це хіба що натякають окремі люди в Чернівецькій інспекції. А на диктофон  говорити бояться. Тому пошлюся на більш сміливих їхніх колег. Так, керівник служби на Волині Геннадій Кожевников засвідчує, що Закон про захист прав споживачів у нашій країні виконується сьогодні заледве на 25%. Працівники ж чернівецького управління не настільки сміливі, щоби таке озвучити. Щоправда, дехто з них неофіційно зізнається у практичній безпорадності й непотрібності цієї служби. Бо навіть коли інспекція виявить значні недоліки, зробити нічого не може. Але ж місце тепле, вважай, робота без роботи. Тоді як з робочими місцями в Україні, як відомо, величезні проблеми…

 

Витяг із Закону України «Про захист прав споживачів»

Закон регулює відносини між споживачами товарів, робіт і послуг та виробниками і продавцями товарів, виконавцями робіт і надавачами послуг різних форм власності, встановлює права споживачів, а також визначає механізм їхнього захисту та основи реалізації державної політики у сфері захисту прав споживачів.

Споживачі мають право на:

1) захист своїх прав державою;

2) належну якість продукції та обслуговування;

5) відшкодування майнової та моральної шкоди…, відповідно до закону;

(П. 5 ч. 1 ст. 4 в редакції Закону № 3390-VI від 19.05.2011) 

Якщо взяти цивілізовані країни, до товариства яких ми прагнемо, то там, окрім адміністративної відповідальності й штрафних санкцій, існує ще й кримінальна відповідальність за порушення законодавства про захист споживачів. Бо там захист споживачів віднесений до захисту прав людини.

Натомість у нас кримінальна справа може бути заведена лише тоді, коли випустять  якусь продукцію, яка призведе до великих збитків чи значних отруєнь. У всіх інших випадках сплачується адміністративний штраф і порушник далі займається тим, чим займався.

Як, до слова, і в нашому випадку, де «Васька слухає та їсть». На підтвердження – свіжі «фронтові» новини від потерпілих:

– Нинішнього понеділка люди, які були вдома, зауважили, що напруга в мережі лише 120 вольт, – розповів Олександр Варварич. – Ми повідключали холодильники й зателефонували до Сторожинецького РЕМу. Звідти нам повідомили, що відключилася високовольтна підстанція у Великому Кучурові. Усуватимуть ситуацію до вечора. Але ж у багатьох будинках до мережі підключена апаратура, ті ж холодильники та інші прилади, які можуть від цього просто спалахнути. А людей немає вдома. Нехай би вже відключили світло. Та до нас їм усім, як я зрозумів, просто байдуже!

Посада – засада чи службова імпотенція?

Редакція поцікавилася в Інспекції, чому не прийняли заяви від людей. Адже щодо цього існує навіть відповідний закон України «Про звернення громадян». Не мають права посадовці ось так, я б сказала, нахабно «відфутболювати» споживачів із їхніми бідами. Мусили б їм якось допомогти. Це ж у людській природі закладене. То що ж із нами зробили? Останню надію та ініціативу ріжуть під корінь.

Одначе, вмикаємо диктофонний запис:

Анатолій  СТРИЖИБОРОДА, головний спеціаліст Інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернівецькій області: – Згідно із законодавством, їм (себто скаржникам – ред.) слід звернутися з претензією до РЕМу. Але до того треба якимось чином підтвердити причину виходу із ладу техніки. Я їм порекомендував знайти спеціалізовану організацію, скажімо, торгово-промислову палату, яка мала би володіти такою інформацією: хто дає висновки, які взяли би до уваги як в Обленерго, так і, якщо буде в майбутньому потрібно, судом. Далі – претензія до Обленерго, якщо відмова, то є підстави звертатися до нас, не знаю, як до нас, але щодо суду – підстава є. Оскільки жодних довідок не було, заключень щодо виходу із ладу техніки теж немає, тому… (Але ж Інспекція не прийняла заяви, тож звідки вона знає, що у людей немає актів, чеків про ремонт? – таке закономірне питання виникло в редакції). Тобто людям треба знайти якусь організацію, що видала б документ, висновок, який би мав силу навіть у суді. Може навіть і суд призначити експертизу, яку слід буде зробити спеціалістам, щоби і визначити причину виходу електроприладів із ладу. Але спершу слід звернутися до підприємства, яке порушило права споживачів, у цьому випадку – це обленерго.

Тобто, ми не можемо констатувати, що техніка вийшла з ладу з вини РЕМу, тому що ми не є спеціалісти, і немає документів, які справді на це вказують.

До речі, торгово-промислова палата може порадити, де знайти спеціаліста, який би зробив потрібне заключення.

Надія КУТИНІНА, в. о. начальника Інспекції з питань захисту прав споживачів у Чернівецькій області: – Якби це питання стосувалося нематеріальних витрат, нематеріальних затрат, повернень, то так – це наше питання. А все, що матеріальне – це тільки через суд.

На людей контрольним органам начхати

Щановні читачі, ви щось зрозуміли? Особисто я лише переконалася в тому, що така інспекція у справах захисту споживачів нам, громадянам, не потрібна. Її працівники хіба що трохи заробляють для держави на штрафах, «з’їдаючи» при цьому чималі гроші з бюджету на свою зарплату. Складається враження, що їхнє завдання – поповнення сімейного бюджету, як це вже сталося з їхнім попереднім начальником, якого взяли на хабарі. Адже відвідувачу Варваричу ніхто навіть не спромігся написати алгоритм його походів по інстанціях. Не кажу вже про безпосередню допомогу. Більше того, Олександр клявся, що нічого про торгово-промислову палату не чув, бо ніхто йому про неї не казав.

…Невтомний чоловік пішов до Держенергонагляду, де йому пообіцяли поставити  контрольну апаратуру для фіксації напруги в мережі. Майже через 3 тижні представники Держенергонагляду приїхали-таки до села, але з людьми, в яких перегоріли прилади, навіть не зустрілися.

– Мені ж у цій службі  сказали, що в нашому селі, мовляв, багато зварювальних апаратів, тому напруга скаче, – розповів Варварич у редакції. – Мабуть, або я геть дурний, або там працюють непрофесіонали. Посудіть самі: якби всі увімкнули зварювальні апарати, то напруга впала б чи зросла? У нас же прилади перегоріли через те, що напруга сягнула зверх 360 вольт! А ще у мене запитання: звідки Держененрргонагляд знає про зварювальні апарати, якщо навіть не спромігся встановити обцяні вимірювальні прилади.

Історії потерпілих, яких мав би захищати Закон

Сім’я ВАРВАРИЧІВ з Тисовця втратила «чорної неділі» 2 телевізори й холодильник, який вони купили лише торік: – Півроку тому в нас уже згорів холодильник, який після того не підлягав ремонту, – скаржиться Віталій ВАРВАРИЧ. – Тоді ж згорів насос і розірвало конденсатор пральної машинки. Як мені пояснили спеціалісти, це сталося через перепад електроенергії. А подібне в нашому селі постійно: то світло мале, що нічого не працює, а то велике – все горить. Наскільки я розумію, треба міняти трансформатор…  У РЕМі, на жаль, цього не розуміють.

Стаття 10. Закону України «Про захист прав споживачів»:

…«Виконавець несе відповідальність за шкоду, завдану життю, здоров’ю або майну споживача…»

Колишній директор школи, фізик за фахом, Федір КРАВЧУК з Тисовця зауважує, що причина біди у нерівномірності навантаження. Колишнє начальство РЕМу ще за радянських часів, які ми любимо критикувати, завжди відстежувало рівномірність навантаження фаз. Нинішнє ж не надто зважає на закони фізики. Прибуток переважає все: аби зібрати гроші, а там – хоч трава не рости. І байдуже їм до того, що у фізиці називають зсувом між фазами чи косінусом фі. Справа ж у тому, що коли у нас дворів із десять перейшло на новий траснформатор, то на одній фазі напруга стала 250-260 вольт, а на іншій – 160-180. От вам і наслідки. Але подібне чомусь зовсім не хвилює РЕМівців.  

Дожилися! Дозвіл на реагування отримуємо з Києва

А тепер ще кілька слів про те, за якими законами працює та захищає людей Держінспекція. Приміром, якщо інспектор іде на планову перевірку, то попереджає підприємство за 10 днів. Якщо перевірка не планова, а за скаргою споживачів, то попередження не робиться. Але!!! Інспекція зобов’язана звернутися до Києва, щоби там дали дозвіл на таку перевірку.

Вже згаданий Кожевников, керівник аналогічної Держінспекції з Волині, зауважив, що ці зміни в порядку розгляду скарг прийняли спритні хлопці-бізнесмени з ВРУ: «Раніше, коли  людина скаржилася, наш спеціаліст одразу йшов на перевірку. Тепер, коли я отримую скаргу, спочатку мушу відправляти її до Києва, в Державний комітет технічного реагування споживчої політики, який протягом п’яти днів буде розглядати її та вирішувати, чи дозволити нам реагувати, чи ні. Інакше як дурнею це нововведення назвати не можна. Терміни минають і все затягується. А якщо підеш перевіриш, не дочекавшись дозволу, то прийде прокуратура і складе акт про корупцію…».

Цікаво, чому немає прокуратури там, де людям відмовляються допомагати?

І насамкінець зовсім не риторичне запитання до Держінспекції та пропозиція до Обленерго тисівчанина Назара СЕМЕНОВИЧА, в якого згорів плазмений телевізор і комп’ютер:  «Коли я купив у магазині зіпсовану ковбасу, то маю ж право її повернути?! Чому ж тоді  Обленерго не відшкодовує збитки від неякісних послуг? Напругу ж нам дають не ту, що має бути! То нехай гроші, на які ми понесли втрати, зарахують як сплату за електрику. Не будемо рік чи півроку платити за світло. Думаю, це справедливо. Кожен повинен відповідати за свої дії».

Людмила ЧЕРЕДАРИК, «Версії»

24 responses on Інспекція, покликана захищати, «відфутболює» споживачів

 1. Я обращаюсь непосредственно к Л. Чередарик!
  Ну, и где Ваше любимое БГО – супруги Анциперовы, С.Терновецкий, В. Вакарюк и все остальные?!!! Куда подевались деньги (около 20000 грн), полученные за победу-фикцию в конкурсе-фикции микрогрантов МФ “Відродження” (ещё три месяца назад распиленных между указанными фигурантами!!!). Ведь Вы, Людмила Флориевна, так усердно, с таким упорством доказывали мне преимущества создания этого бутафорного БГО под эгидой Л. Анциперовой, а позже примазавшихся Вакарюка, Терновецкого и Завьялова. Настолько усердно, что даже под давлением Анциперовой (не имеющей ни капли совести, как и её муж!) решили избавиться от меня (и нечестно избавились!). Отказались и от моего участия в качестве главного свидетеля в суде (Анциперовы и Вы боялись, чтобы ещё больше не выросла моя популярность благодаря судебному процессу!). И из-за этого даже суд первой инстанции проиграли. И, возможно, если бы я не дал адвокату К. Федоренко дополнительные документы и не объяснил ему некоторые важные аспекты по тем трём пунктам, по которым газета проиграла в Шевченковском суде, то и аппеляцию не выиграли бы!!!
  Но я не злорадствую над горем людей, пострадавших материально и не меньше мораль но. Я всячески пытался Вам это разъяснить – что наши ГО это профанация. Их цель не помогать людям, а неплохо жить (при этом ничего не делая!!!) за счёт грантов (в основном из-за бугра!!!
  Вчера (12.06.13) у меня дома был депутат Сторожинецкого райсовета И. Патарак. Мы обсуждали его статью “Пакращення…” (от 31.05.13), материалы которой не соответствуют действительности и договорились о дальнейшем сотрудничестве в рамках Правды, Закона и Права. Чтобы помогать людям, а не усуглублять их и так не завидное положение в нашей стране непродуманными шагами.
  И по поводу ГОСПОТРЕБИНСПЕКЦИИ (Инспекции по защите Прав Потребителя) – я в последнее время бываю у них каждую неделю. О том, что Вы написали они сами рассказали мне три дня назад. Я сказал им, что заявления они должны были принять в любом случае. Но… для проверки, а, тем более, привлечения к ответственности у них, действительно, не было основания. Неужели юрист Т. Боровик не знает, что пострадавшие Потребители должны были вначале свои заявления с приложенными актами-претензиями сначала подать в Сторожинецкий РЭС. И, если бы руководство РЭСа не отрегагировало бы надлежащим образом (в течении 10 дней), при этом предоставило бы необоснованный письменный ответ п.п.25, 26 ПКЕЕН), то тогда данный ответ с актами-претензий и заявлениями в ГОСПОТРЕБИНПЕКЦИЮ, АК Украины, Энергонадзор и СУД стали бы достаточным доказательством для производства дела.
  С уважением независимый гражданский активист, Правозащитник Геннадий Геков.

  13.06.2013 18:43

 2. Небольшое дополнение к предыдущему комментарию по поводу испорченной колбасы.
  Если Вам продали испорченный продукт (продовольственный или непродовольственный) – Вы же не бежите сразу же в СУД или ГОСПОТРЕБИНСПЕКЦИЮ, а сначала идёте в магазин (с чеком, накладной, гарантийным талоном)и требуете замены или возврата денег. И это Законно! А уж, если Вам отказали, то тогда у Вас есть все основания обратиться с жалобой в соответствующие инстанции! И выиграть!!!

  С уважением Геннадий Геков.

  13.06.2013 18:58

 3. И ещё одно дополнение.

  На Буковині зареєстровано близько тисячі громадських організацій
  Вчора, 15:25 / Коментарів: 0
  [28 переглядів]
  Станом на 1 січня п.р. підрозділами Міністерства юстиції України та органами виконавчої влади області зареєстровано 972 центральні органи громадських організацій з місцевим статусом, що на 9,3% більше, ніж на початок 2012р.

  У структурі громадських організацій за спрямуванням та видами діяльності найбільшу питому вагу складають оздоровчі та фізкультурно-спортивні об’єднання (18,6%), освітні, культурно-виховні об’єднання (9,7%), молодіжні організації (9,0%) та організації професійної спрямованості (8,6%).
  Щодо результатів своєї діяльності за 2012р. органам державної статистики прозвітувало 564 організації, у яких на обліку перебувало 82,3 тис. членів (на 40,2% більше, ніж у 2011р.).

  Громадськими організаціями проведено 1136 лекцій (зустрічей), 1025 з’їздів, конференцій та зборів, 579 семінари, 216 виставок, 212 заходів щодо залучення коштів, 118 мітингів та демонстрацій і ряд інших масових заходів.

  У 2012р. на рахунки громадських організацій з різних джерел надійшло 33,2 млн.грн., що в 1,6 раза більше, ніж у 2011р. Найбільше коштів надійшло від благодійності (52,9%), членських внесків (32,6%) та з інших джерел (10,7%).

  Протягом 2012р. громадськими організаціями було використано 14,7 млн.грн., що на 22,2% менше, ніж у 2011р. Найбільше коштів було використано на оплату послуг (5,8 млн.грн.), інші використання (3,4 млн.грн.), оплату праці (2,2 млн.грн.) та капітальний ремонт (1,1 млн.грн.).

  Про це повідомляє ГУ статистики в Чернівецькій області.

  19:00

 4. Хочу ещё добавить.
  К этому можно (нужно!) добавить сотни млн долларов (и ЕВРО), полученных от международных фондов (МФ) за фиктивные победы в фиктивных конкурсах проектов большей части указанных ГО. Более того, данные проекты не только не содействуют в решении множества проблем, но и вредят обществу, так как окончательно убивают веру простого гражданина Украины – хоть что-то улучшить в своей стране!!! Об этом я уже писал на страницах интернет-портала «БУКИНФО» (Моя статья на «БУКИНФО» – «Как поступать, если жить плохо (и кому верить!)» (от 17.12.12))

  17.12.2012
  Моя статья на «БУКИНФО» – «Как поступать, если жить плохо (и кому верить!)» Геннадий Геков
  Если во времена Советов обращение «гражданин» (в основном, из уст милиционеров и им подобных) звучало, как оскорбление, то сегодня со всех сторон мы слышим – расправь плечи, перестань быть рабом, стань гражданином. Причём, как это ни странно, больше всех к становлению гражданского общества призывает сама власть. И не только призывает, но прилагает громадные (именно слово «громадные» – близкое по звучанию со словом «громадянин») усилия и громадные деньги. Но ведь гражданское общество – это не покорное стадо бедных людишек, а мощная сила, готовая в любой момент жёстко спросить с власти и наказать за разворованные бюджетные деньги, за плохие дороги, за нищенские зарплаты и, при этом, необоснованно дорогие и некачественные коммунальные услуги, за дорогие лекарства, за ставшее платным некачественное лечение и образование, за издевательства и унижения людей чиновниками, за тот беспредел, который творит власть вместе с мультимиллионерами и миллиардерами, скупившими стратегические монопольные предприятия (водоканалы, облгазы, облэнерго). Этот список можно продолжать, включая в него почти всё, что происходит в Украине.
  Так для чего же власти копать под себя яму?! Ответ прост – чтобы… не допустить не только развития, а даже зарождение гражданского общества. Зарубить на корню. А для этого надо возглавить любое движение. Что власть с успехом и делает.
  Давайте посмотрим, хотя бы на несколько таких организаций у нас на Буковине, чтобы убедиться в том, что то, что я изложил выше соответствует действительности. Итак: «Громадська колегія з питань захисту суспільної моралі в Чернівецькій області» (голова Темерівський В. В. – заступник голови ОДА, члени колегії – начальники управлінь ОДА), «Громадська рада при УМВС України в Чернівецькій області» (голова Гайничеру М. І. – голова облради, заступник – начальник УМВС), «Правління Буковинської фундації підтримки регуляторної реформи в Україні», Чернівецька міська громадська організація «Буковинські співвласники будинків», «Асоціація підприємців Кіцманського району», «Правління Чернівецького міського захисту прав підприємців», «Обласна організація підприємців», громадська організація «Вибір України», «Європейський рух», облрада Конфедерації профспілок недержавного сектору економіки Чернівецької області. Думаю достаточно, чтобы даже по названиям понять, что эти «общественные» организации представляют. И все они (и много других) кормятся (очень неплохо кормятся) либо из рук власти, либо из рук зарубежных меценатов (эти наивные меценаты думают, что проплачивают благородные дела в Украине). Основной задачей таких «обществественных» организаций является любыми средствами не дать состояться, по настоящему отстаивающей права и свободы (справедливость) граждан какой-либо народной организации, зародившейся снизу (из народа), либо убрать с горизонта по настоящему активних граждан-одиночек. Используя, на первый взгляд, как будто бы, правильне (справедливые) лозунги, они, манипулируя сознанием доверчивых и наивных граждан, забалтывают проблему, уводя в сторону от её практического решения. В итоге, после затихших пустых призывов и пустой говорильни, люди задают вопрос: «Ну и что?… Где результат? Где эта справедливость?!… Нет и не будет!». А власть, в который раз, самодовольно потирает руки и продолжает гнобить собственный народ.
  Первый признак таких «доброжелателей» – это их малочисленность (буквально, 2-3 человека) и очень неплохая зарплата у каждого (в отличие от настоящей общественной организации с большим количеством её членов, выполняющих свои обязанности по идейным соображениям на общественных началах). Короче. Эти люди-марионетки, представляющие, как будто-бы «свои общественные» организации – не просто приспобленцы (таких основная маса в любой недемократической стране), но и настоящие вредители. Потому что они не только не защищают людей, но и своми действиями (по указке сверху) всячески препятствуют любой защите и, таким образом, люди перестают верить в то, что можно добиться правды. Что она, правда, справедливость существует. И это и есть главная цель власти и олигархов – чтобы люди окончательно потеряли веру в существовании справедливостии и покорно принимали такую жизнь, которая выгодна для тех, у кого больше денег и власти.
  Так, что же делать?, спросите Вы. В первую очередь, всё же не терять веры в существованиии справедливости. Она есть. Я это знаю это на своём собственном опыте и опыте других людей, которые либо сами добились её, либо с помощью активных и не безразличных к судьбам других граждан. Самый яркий, на сегодняшний день, пример – это моя борьба с гигантом-монополистом Черновцыоблэнерго, в которую уже втянута власть ((местная и центральная), журналисты и отдельные активные граждане, ну и, конечно же шавки от власти, которые только и делают, что поливают меня грязью, пытаясь вызвать антипатию ко мне со стороны простых людей (читайте статьи и комментарии, мои и других интернетчиков, на этом же портале БУКИНФО за 10.12.12 . Покупець завжди правий, Або хто у домі хазяїн? (З приводу судового позову ПАТ «Чернівціобленерго» до газети «Версії») и за 14.12.12 Чи потрібні адвокати газеті «Версії» у боротьбі з монополістом «Чернівціобленерго»?).
  Во вторых, не бояться и по мере возможности помогать таким активным гражданам. Ведь, помогая им, ВЫ помогаете себе!
  С уважением ко всем гражданам, активным и пассивным.

  Геннадий Геков, пенсионер, активный гражданин Украины.
  095-474-37-54 email: gekov50@mail.ru

  13.06.2013 20:51

 5. Чередарык – враг народа! Враг всех журналистов! Искривляет информацию! Только Г.Геков может помочь!

 6. Геков, имейте мужество признать, что вы мыслите мелочно и мечтаете только о собственной славе. А Чередарик пытается достучаться до общества, сформировать общественное мнение и гражданскую позицию. А то, что вы пытаетесь считать несуществующие чужие деньги – так это стыдно. У вас БГО, кажется, ничего не взяло, не так ли?

 7. Активисту и Свете.

  И у Вас хватает совести призывать меня к мужеству и той же совести. Всё, что я делаю и пишу, то, в отличии от Вас, только, от своего и под своим имененем, и не прячусь за никами!
  Во-вторых, я, действительно, всё, что в моих силах делал, делаю и буду делать для людей только хорошее. И ни с кого не взял ни копейки!
  И, в третьих, мне слава сама по себе не нужна. Но, если человек неизвестен (не популярен), то с ним никто не считается. Именно, по этой причине больше года назад, когда я только начал борьбу с облэнерго и местной властью меня все отпихивали, включая журналистов, депутатов, ГО и чиновников. Они так и заявляли мне – я никто и зовут меня никак!
  Сегодня ситуация изменилась кардинально. Высшая региональная элита – и власть, и монополисты, и денежные мешки, и редакторы ТВ и газет ,и немало простых журналистов уже не только меня знают, но и делают вид, что уважают меня, хотя, большая часть в душе мечтают разорвать меня на мелкие кусочки. И этой популярности я добился своим ежедневным трудом, настойчивостью и целеустремлённостью.
  Ещё больше я известен простым людям. И все они (а их тысячи и тысячи) сожалеют, что таких как я мало. Все они желают мне победы в моих устремлениях (делах), надеясь, что эти победы помогут и им обрести веру, надежду на лучшее будущее (возможно, близкое).
  Такая массовая поддержка простых граждан придаёт мне силы и уверенность в том, что я делаю. Делаю правильно!!!

  С уважением ко всем.

  14.06.2013 16:43

 8. Стаття є агресивною по відношенню до споживачів та до служби захисту прав споживачів, бо вона не вчить споживачів, як правильно себе поводити в таких ситуаціях, а настроює їх проти інспекції. я неодноразово зверталась в інсекцію з різними итаннями і жодного разу мене не “відбудболили”, а надали відповіді на всі мої питання і пояснювали, як потрібно правильно себеповодити при порушенні споїх прав, як споживача. прочитавши цю статтю, я відразу відкрила свій особистий договір з обленерго і там були чітко прописані дії в разі виходу з ладу техніки. споживачі повинні звернутись до обленерго письмово з метою створення комісії з питання відшкодування збитків. І навряд чи в інспекції споживачів про це не повідомили.
  Тому варто пані Чередарик перед тим, як писати статтю, уважно ознайомитись з вимогами законодавства. А споживачам не варто сприймати на віру все, що тут написано.

 9. Все що пише чередарик- це чистої води помста!!! Вона ніхто і зовуть нікак!!! Жовта преса є жовта преса. Вона і розрахована на недоумків!

 10. В стране, которую по глупости называют ДЕРЖАВОЙ, и которой правит трижды уголовник с фиктивно снятыми судимостями, где хозяином и полным владельцем Черновцыоблэнерго является проходимец и он же – депутат Госдумы А.Бабаков, и еще он организатор убийства прямо в суде Курочкина – Макса Бешеного, где вся воровская элекрошпана вынуждена поступать подло для добычи бабала хозяину, в такой стране ВЕРСИЯМ навести порядок не удастся!

 11. Л. Чередарик сама виновата в том, что:

  1. Её беспощадно критикуют читатели (газеты и интернета), за опять же таки не полную и не достоверную информацию. Ей, действительно, свойственно сразу выкладывать на страницы её газеты (и одновременно на свой сайт)не проверенную информацию. Об этом я говорил ей неоднократно. Один раз был свидетелем того, как её журналист отказывался писать статью по непроверенным фактам и сказал ей, что в Европе за клевету её бы привлекли к серйозной ответственности. Я тогда поддержал журналиста (ведь он был на 100% прав!). Люда, вместо того, чтобы понять свою неправоту и поступить надлежащим образом, затаила на меня обиду. И, самое главное, так и не сделала должных выводов и продолжает дальше выдавать на гора информацию, не соответствующую фактам.

  2. Так как, созданное (под давлением Л. Анциперовой на Л. Чередарик) 5,5 месяцев назад бутафорное БГО ни хрена не делает (по правде говоря, и не знает как делать, о чём говорил и И. Бабюк – один из его членов), то Чередарик самой приходиться отдуваться за всё (все 15 ГО!) никому не нужное объединение. Вот она и тужиться изо всех сил. Цепляется за всё, что ей дают, связанное с облэнерго. И неважно – соответствует это действительности, или нет. Главное, показать (доказать!) всем, что она такой пламенный борец за справедливость.
  И, заметьте, её борьба (и только её, а не БГО!) проходит лишь на территории Сторожинецкого района. Как будто на остальной части Буковины всё в порядке.
  Дело в том, есть один человек, живущий и занимающийся бизнесом в указанном районе, который тягается с облэнерго уже больше 6 лет (к сожалению, положительных результатов от его потуг нет!). Это – депутат облсовета Руслан Мельник. Но лишь в последние месяцы старого года (2012), благодаря мне и усилиям Руслана, а также поддержки Л. Чередарик (посредством её газеты “ВЕРСИИ”), удалось заставить энергетического монополиста кое что сделать для Сторожинецкого района.
  Устранив меня, она лишилась основного источника неисчерпаемых и правдивых фактов. Не откуда больше Людмиле Флориевне черпать информацию о беспределе Черновцыоблэнерго! Меня же под давлением Анциперовой Чередарик устранила сразу же после первого суда (мысли о том, чтобы избавиться от меня ей навевала Л. Анциперова ещё, как минимум, за месяц до суда). И при этом ещё и обвинила в том, что я сам виноват в нашем разрыве отношений. Но всё же признала, что ей пообещали дать деньги на “борьбу с облэнерго”, при условии, что она избавиться от меня. Надо признать, что Чередарик хоть, пытается отработать полученное бабло, а заодно удержать рейтинг газеты.
  Из-за этой борьбы её собственные журналисты очень недовольны. Они не привыкли к такой напряжённой работе, да ещё, абсолютно, им неинтересной, и к тому за мизерную зарплату.
  А Чередарик теперь вынуждена поддерживать тему облэнерго, так как у неё для читателей всё равно нет ничего интересней. Поэтому, если она оставит эту тему, ЕЁ ПРОСТО НЕ ПОЙМУТ и “ВЕРСИИ” НАКРОЮТСЯ МЕДНЫМ ТАЗОМ! а ВМЕСТЕ С ГАЗЕТОЙ УЙДЁТ В БЫЛОЕ И САМА ЛЮДИЛА ФЛОРИЕВНА ЧЕРЕДАРИК!!! ВОТ ТАК!

  16.06.2013 2:23

 12. ЛЮДМИЛА ФЛОРИЕВНА! К серЙОзной ответственности никто Вас привлекать не будет… даже на Западе. Это Геков написал потому, что авторитет Вашей газеты растет!!!
  Мне , например, “ВЕРСИИ” нравятся больше чем МБ, Час или СС…
  И, если уж про Запад, то по отношению к женщине западный мужчина про “медный таз и в былое” не стал бы писать и прежде бы подумал и вспомнил про этические нормы…
  Это я, ЛЮДМИЛА ФЛОРИЕВНА, на полном СЕРйоЗЕ!!!

 13. все написане Чередарик брехня – це можна судити з того, що немає на Волині в службі захисту споживачів керівника Кожевнікова Генадія, а також і надумана назва Державного комітету “з технічного “реагування” споживчої політики” – напевне перед написанням статті пані Людмила ще раз перечитала Гоголя “Мертві душі”

 14. Геков молодець і він реально помагає людям, таких побільше треба в нашій країні, а не пише наклепницькі статті на всіх і вся, не перевіряючи інформації і не вводить в оману людей. От чим Чередарик допомагла людям з Сторожинецького району? тільки їх дезінформувала… Ганьба

 15. П О В Т О Р Я Ю: “В стране, которую по глупости называют ДЕРЖАВОЙ, и которой правит трижды уголовник с фиктивно снятыми судимостями, где хозяином и полным владельцем Черновцыоблэнерго является проходимец и он же — депутат Госдумы А.Бабаков, и еще он организатор убийства прямо в суде Курочкина — Макса Бешеного, где вся воровская элекрошпана вынуждена поступать подло для добычи бабала хозяину, в такой стране ВЕРСИЯМ навести порядок не удастся!”
  И не наезжайте на Людмилу. Лучше проклинайте энергетиков-жуликов и проходимцев!!! Вместе с их бандитствующим хозяином БАБАКОВЫМ!

 16. П О В Т О Р Я Ю:
  Не наезжайте на Людмилу. Лучше проклинайте энергетиков-жуликов и проходимцев!!! Вместе с их бандитствующим хозяином БАБАКОВЫМ!

 17. Не наезжайте на Людмилу. Лучше проклинайте энергетиков-жуликов и проходимцев!!! Вместе с их бандитствующим хозяином БАБАКОВЫМ!

 18. Блин! А я еще сдуру баннер ВЕРСИЙ вставил!

 19. Ваша люда с русланчиком снюхалась – он теперь ее главный спонсор. Есть информация, что люда ходила в облэнерго и просила за определенную плату перестать писать фигню, но там ее послали. Она сильно обиделась и поклялась мстить! Но месть всегда оборачивается!

 20. Точно знаю, что “ВЕРСИИ” в ЧОЭ не кормятся. Больше всех там перепадает “Свободе Слова” из газет и киевским редакциям ТВ.
  Да и Людмила на поклоны не ходит!

 21. ну мені в принципі байдуже до особистості авторки статті, але ж коли на неї відверто брешуть, то не можу не втрутитись. Тут хтось із коментаторів написав, що немає на Волині такого Кожевнікова. Не знаю, зараз може вже і немає – плинність кадрів в Україні відома, особливо при цій владі. Але будь-хто може забити це прізвище і посаду в Гугл, і отримає відповідь. Я так і зробила, і бачу, що Кожевніков на цій посаді був – принаймні позаминулого року. Тож коли намагаєтеся, дорогі тролі-коментатори, пошити в дурні когось – дивіться, аби не виглядали після цього самі дурнями http://voltv.com.ua/upravlinnya-u-spravah-zahystu-prav-spozhyvachiv-mayut-likviduvaty/

 22. до речі, за допомогою того ж Гугла з’ясувала і те, чим зараз займається пан Кожевніков. Зараз він очолив громадську організацію з захисту прав споживачів. Тобто є така людина, фахівець у питанні захисту прав споживачів – що дозволило йому продовжити цю роботу вже не на сторожі держави, а на сторожі саме громади. І, ймовірно, що саме наведена в статті Чередарик цитата Кожевнікова свого часу призвела до “плинності кадрів” в його особі. Занадто сміливий був, на думку керівництва, мабуть. Ну що тепер скажете, захисники бездіяльних захисників прав споживачів? http://p-p.com.ua/articles/34151/

 23. Читачці з Кіцманя…
  так чому ж в газеті не зазначена правильна посада Кожевнікова, а наводиться його минуле місце роботи і чому Чередарик друкує неперевірені відомості, або застарілі – це непрофесіоналізм… це груба кустарна робота…

 24. Петя Гавкатий – Это вы Людмила Флориевна?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *