Цирк цирку різниця або Ласкаво просимо до Хотина!

Тут немає кінотеатрів і літературних кав’ярень, до краєзнавчого музею краще не входити без протигазу, а на масивних радянських монументах не вистачає літер… І хоча в Хотині є неймовірної краси фортеця, туризм тут розвивається не надто бурхливо. Про життя маленького фортифікаційного містечка «Версіям» на нараді із депутатами міської ради розповідав його мер Микола Паламар.

З історії міста:

Хотин в різні часи перебував під владою Молдови, Генуї, Туреччини та Польщі.
У травні 1600-го після того, як війська правителя Валахії і Трансільванії Міхая Хороброго захопили Сучаву, господар Молдови Ієремія Мовіла з сім’єю знайшов притулок у Хотинській фортеці, яка тоді перебувала під владою Польщі. А 1621-го під Хотином відбулася славнозвісна Хотинська битва під орудою гетьмана Сагайдачного.

1918-го року місто приєднали до Румунії разом з усією колишньої Бесарабською губернією. 28 червня 1940 року містечко стало районним центром Української РСР.

Досьє «Версій»:

Міський голова: Микола Паламар. Народився 28 травня 1942 року в Хотині, в сім’ї робітників. На посаді мера – 12 років.

Особливі прикмети: Консервативний, в міру провінційний – доволі фамільярний.

Знайомство

На жаль, Микола Дмитрович з тих людей, які не «церемоняться» та не переймаються звертаннями. Тож, журналісток називав «дєвочками» і на «ти». Та дивуватися нічому, адже основи ділового стилю спілкування «опанували» ще далеко не всі українські чиновники…

Вода-дороги-благоустрій…

Серед здобутків хотинської мерії – автономне опалення усіх багатоповерхівок. А це справді здорово! Та з водою хотинчанам пощастило менше: незважаючи на те, що місто розташоване на березі Дністра, вода тут подається не цілодобово, а за графіком. «Споживача немає», – пояснює мер міста.

Минулоріч у місті «постелили» 6 км асфальту. Не звичайного, а виготовленого за особливою європейською технологією, аналогів якій на Буковині нема. Та до кінця проблеми з путівцями не вирішені: стихія розмила багато з них, тож найближчим часом доведеться дороги латати.

А впоратися з усім не надто й легко: мер скаржиться, що штат працівників міської ради – лише 10 чоловік. Окремої посади юриста чи землевпорядника просто нема – одному депутату доводиться працювати за 3-ох.

У пошуках культури…

– Як у вас із мистецьким життям? Який музей порадите? – наївно цікавлюся я у Миколи Паламара.

– Обов’язково запиши собі, що треба сходити до музею! Раджу взяти із собою протигаз, бо за приміщенням ніхто не доглядає. А музей – не моя компетенція, – випереджає моє запитання господар міста.

– Може, хоч кінотеатр є у місті? – продовжую я.

– А хто нині ходить до кінотеатрів?, – справедливо зауважує пан Паламар. Згодна, в Хотині – ніхто, бо нема куди. Запитую далі:

– Як же люди дозвілля проводять?

– Вдома перед «ящиком», – каже один з депутатів…

– Дякувати Богу, хоч фестиваль «Битва Націй» у вас пройшов. Таке масштабне дійство – великий плюс для міста!

– Жодних плюсів від проведення фестивалю місто не мало! Міська рада нічого від «Битви Націй» не отримала! – Певне, я знову промахнулася в питаннях компетенції міського голови… Допитуюсь далі:

– А з естетичної точки зору вам фестиваль сподобався?

– Жорстко дуже. Швидка не встигала лицарів вивозити…

– А історичні реконструкції середньовічних боїв, автентична зброя, театралізація? – шукаю плюси заходу, який до речі, щодня відвідували близько 20 тисяч людей.

– Внуку моєму сподобалося, а я займався організаційними питаннями…

…І хороша новина!

Під час наради Микола Паламар відповідав на дзвінки виключно у режимі голосного зв’язку. Так ми стали свідками «змістовної» бесіди мера міста і директора донецького цирку. Тож Хотин невдовзі радітиме веселій імпрезі з ведмедями. Але без слонів, яких так хотів бачити мер.

І нехай ми ще далекі від Європи в питаннях етики та естетики, але після поїздки до Хотина я зрозуміла, що з цирком у нас все в порядку…

Емма АНТОНЮК, «Версії»

1 response on Цирк цирку різниця або Ласкаво просимо до Хотина!

  1. цирк.. може нам через декільк ароків ми зможемо наблюдати за “коханим та адекватним” мером м. Хотин, тоді коли він буде перебувати разом з тими ведмедиками. Ще довго Ви шановний будете сидіти на тому кріслі, Ви бкраще звернули увагу що у “вашому” місті працює тільки один туалет, вартість будівництва якого 70 тис. грн, але вхід коштує 1 грн ще 10 коп за кожний лоскуток папіру. Але на моє питання? скільки треба заплатити щоб помити руки на мене жіночка доволі косо подивилася. PS поскоріше закінчуйте своє “ефективне” керівництво в місті а то настане біда.. хоча вона вже там с тих пір допоки ВИ є мер.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *