Які продукти найбільше подорожчали у 2018-му році

Протягом року ціни найбільше зросли на овочі, хліб і м’ясо.

“За рік овочі побили всі цінові рекорди. У розпал сезону Україна ввезла їх із Казахстану, Хорватії, Сербії, Білорусі, Єгипту, Південно-Африканської республіки. Бо ціни на вітчизняні овочі борщового набору зашкалювали. Окремі подорожчали на 100 відсотків”, – розповів директор асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

Лідерами подорожчання стали цибуля і морква. У червні кілограм моркви коштував 35 грн. Зараз ціна опустилася. Відчутно подорожчала цибуля. Торік за кілограм платили 3,5 грн. Зараз – понад 15. До кінця року ще 10% додасть до ціни картопля. З початку серпня вона вже подорожчала на 15-20%.

“Щодо хлібу, то дорожчав переважно найдешевший – соціальний. Були місяці, коли вартість зростала на 2-3 відсотки, а хліб із борошна вищого ґатунку, навпаки, продавали дешевше. Загалом хліб подорожчав на 30 відсотків. Сьогодні кілограм коштує в середньому 18 гривень”, – каже експерт.

За його словами, протягом року поступово дорожчали яловичина і свинина. З курятиною все відбувалося досить непрозоро. Один великий гравець зробив так, що курятина у нас вже коштує фактично, як свинина.

“Протилежна ситуація з салом. Торік у столиці найдешевше коштувало 100 гривень за кілограм. У середньому ціна в Україні за кілограм становила 120-130 гривень. Польща пропонувала купувати кілограм по 25 гривень. Тому ціна на сало цього року була перш за все обґрунтованою за рахунок конкуренції з іноземними виробниками”, – додає Олексій Дорошенко.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *