Як заробити на майбутніх чужих дітях?

Можна стати сурогатною матір’ю, усиновити дитину, а можна… перетворити вагітну безробітну ледь не на Рокфелера. Але на власну користь і без її відома.

До редакції «Версій» звернулися депутати облради, які вимагають від Голови ВР Литвина, першого заступника голови СБУ Хорошковського, генпрокурора Медведька, міністра внутрішніх справ Луценка та інших найвищих чиновників розслідування кримінальної справи про незаконні виплати допомог по вагітності і пологах. Депутати стверджують: починаючи від 2007-го Чернівецьке відділення Фонду соціального страхування систематично розкрадає кошти, а правоохоронці перевіряють заяви депутатів поверхово.

Закон дозволяє все

На недолугому вітчизняному законодавстві добряче «заробляють» найперше самі працівники Фонду, а також деякі нотаріуси та юристи-посередники, які за дорученнями представляють інтереси вагітних жінок, – говорить депутат обласної ради Віктор ДОВГАНИЧ.

– Схема шахрайства доволі проста. За законом сума допомоги виплачується у розмірі місячної зарплати і не залежить від страхового стажу. Тобто, навіть коли вагітна працювала лише кілька місяців, але отримувала велику зарплату, то й допомога їй буде чималенька. А що робити тій, що завагітніла, але роботи не має? Скористатися послугами ділків, які «роблять добре» усім.

«Добродії» Л. Канівець, А.Гриців, І.Малиш та Є.Канівець отримували від працівників Фонду інформацію про безробітних і швиденько реєстрували жінок як суб’єктів підприємницької діяльності з доволі пристойними заробітками, сплачували за них єдиний податок і подавали документи на отримання допомоги. Потім отримували у жінок доручення на представництво їхніх інте-ресів та отримання коштів, завірені одними й тими ж нотаріусами.

Для отримання коштів посередники відкривали банківські рахунки, як правило у сумнозвісному банку «Надра» на прізвища їхніх довірительок. Отримані вже через 2 дні (а не через 10, визначених законом) кошти розподілялися у співвідношенні: приблизно 10% – жінкам, 90% – організаторам оборудок. Звичайно про реальні розміри належних їм допомог жінки навіть не здогадувалися.

Таким чином лише за 2 квартали 2009 року Чернівецьке відділення Фонду «ощасливило» 58 вагітних, які отримали 2,2 млн. грн! 2008-го таких випадків було 28 і«потягнули» вони на 1,2 млн. грн.

Співвідношення середнього розміру допомоги до середньої зарплати застрахованих становить… 400,94%, тобто середня допомога у 4 рази більше середньої зарплати!

Таким чином, за виплатами по вагітності і пологам Чернівецька область примудрилася посісти перше місце в державі! І це при катастрофічно малій народжуваності! При цьому дефіцит бюджету Фонду за І півріччя 2009 року склав 122,8 млн. грн.

Хто «за кермом»

– Подібні махінації були б неможливими без участі у них директора Фонду Л.Пишної, – зазначає Віктор Довганич. – Саме вона «пропускає» усі папери і забезпечує негайні виплати. На пані Пишну скаржиться і чимало колишніх працівників Фонду, звільнених незаконно.

Крім того, пані Пишна порушує і Закон «Про державну службу», який забороняє родичам працювати на державній службі у підпорядкуванні одне одному: на посаді начальника одного з відділів працює її син, заступник начальника іншого відділу – її невістка.

Пані Пишна та її заступник Л.Кіріяк не допускали до перевірки навіть працівників КРУ. За усіма наведеними фактами порушено кримінальну справу. Але розслідування просто «спить». Нічого не робить і правління Чернівецького обласного відділення Фонду, яке курує заступник голови ОДА О. Грушко.

Депутати облради вимагають швидкого і повного розслідування справи та притягнення до кримінальної відповідальності усіх фігурантів цієї історії. Тим часом містом ширяться чутки, що подібна схема відмивання грошей працює ще й при отриманні допомог чорнобильцями.

Звернення підписали Віктор Довганич, Володимир Шабан, Василь Любімський, Роман Ванзуряк, Віктор Берча та інші. Усього 11 підписів. Люди продовжують приєднуватися до звернення.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

2 коментарі “Як заробити на майбутніх чужих дітях?”