Італійський учитель підірвав мережу своїми завданнями на літо

МАГІЯ ЛІТА

або Як італійський учитель підірвав мережу своїми завданнями на літо

 

Учитель Чезаре Ката зі Шкільного партнерського Центру “Don Bosco» (така назва школи, де він працює, у приморському містечку Фермо на Адріатиці) не відпустив своїх учнів на канікули просто так: він дав їм домашнє завдання на все літо аж з 15 пунктів.

Коли Чезаре оприлюднив цей список на своїй сторінці у «Facebook», ефект вийшов як від вірусної реклами: близько 10 тисяч лайків і мало не стільки ж репостів від людей з різних країн. До того ж, список передрукували італійські газети.

Найцікавіше, що навіть нам, коли ми й давно не школярі, ніхто не завадить виконати ці завдання. Бо вони універсальні й здатні зробити наше життя радіснішим і щасливішим.

 літо

Завдання вчителя Чезаре

 1. Гуляйте вранці берегом моря у повній самоті – дивіться на відблиски сонця на воді й думайте про те, що робить вас щасливим.
 2. Намагайтеся використовувати нові слова, які ви вивчили цього року. Що більше ви зможете сказати, то цікавіше ви зможете думати, а що більше у вас буде думок, то вільнішим ви будете.
 3. Читайте! Багато! Скільки зможете. Та не тому, що ви зобов’язані це робити. Читайте тому, що літо надихає на мрії та пригоди, а читання – це як злет. Читайте, бо це найкраща форма спротиву (за порадами, що краще читати, приходьте до мене).
 4. Уникайте всього, що приносить вам негатив та відчуття порожнечі (речей, ситуацій та людей). Шукайте натхнення і друзів, які вас збагачують, які розуміють вас і цінують такими, які ви є.
 5. Якщо ви відчуваєте смуток і страх, не хвилюйтеся: літо, як і будь-яка інша чудова річ у житті, може збентежити душу. Ведіть щоденник, описуйте те, як почуваєтеся (а у вересні, якщо схочете, ми почитаємо це разом).
 6. Танцюйте й не соромтеся нічого. Будь-де: хоч на танцполі, хоч у власній кімнаті на самоті. Літо – це танок, і нерозумно не взяти в цьому участі.
 7. Хоча б раз зустріньте схід сонця. Стійте мовчки і глибоко дихайте. Закрийте очі та відчуйте вдячність.
 8. Багато займайтеся спортом.
 9. Якщо зустрінете того, хто вам дуже сподобається, скажіть про це йому чи їй так красиво й переконливо, як тільки зможете. Не бійтеся, що вас не зрозуміють. Коли нічого не вийде – значить, не судилося, а якщо вас зрозуміють і підуть назустріч, то літо-2015 ви проведете разом і це буде вашим золотим часом. У разі невдачі –повертайтеся до пункту 8.
 10. Перечитайте конспекти наших уроків: порівняйте все, про що ми читали, з тим, що відбувається у вашому житті.
 11. Будьте такими ж щасливими, як сонячне світло, і такими ж вільними й невгамовними, як море.
 12. Будь ласка, не сваріться. Будьте ввічливими та добрими.
 13. Дивіться гарні фільми із глибокими емоційними діалогами, якщо можете, англійською, аби водночас покращити свою англійську й розвивати свою здатність відчувати та мріяти. Нехай кіно не закінчується для вас фінальними титрами, проживайте його знову та знову, долучіть його до досвіду цього літа.
 14. Літо – це магія. У мінливому сонячному світлі ранку і гарячими літніми вечорами мрійте про те, яким має бути та як повинне скластися життя. Зробіть усе, що від вас залежить, щоби ніколи не здаватися на шляху до мрії.

15.Будьте хорошими.

MIGnews.com.ua

 

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *