Бути куполу обсерваторії над Клішківцями!

Перша шкільна обсерваторія  на Буковині планується у Клішківцях, на батьківщині першого астронавта незалежної України Леоніда Костянтиновича Каденюка.

Зовсім скоро, адже мріяти можна всім, уроки астрономії та фізики школярі Клішковецької школи імені Леоніда Каденюка зможуть проводити на даху просто неба, на відкритій терасі, де знаходяться телескопи, а юні дослідники космосу зможуть спостерігати за зоряним небом, за рухом Місяця і навіть робити астрономічні відкриття під час перерв між уроками.

7 жовтня 2022-го у Клішківецький школі ім. Леоніда Каденюка зібрався оргкомітет, щоб мрію про купол обсерваторії над Клішківцями перетворити на реальність. Із громадськістю Клішківців, адміністрацією школи зустрілися викладачі, студенти, аспіранти фізичного факультету і георграфічного факультетів ЧНУ ім. Юрія Федьковича, члени правління Чернівецького міського центру УМАКО «Сузір’я», представники земляцтва Буковини міста Києва, освіти Чернівців і Клішківців, керівник гуртка «Авіакосмічне моделювання» Чернівецького центру юних техніків ім. Леоніда Костянтиновича Каденюка, представники Чернівецького музею авіації і космонавтики, представник Громадської Ради Державного Космічного Агентства України.

Клішківці, 7 жовтня 2022

Наталія Володимирівна Мельничук, директор шкільного музею “Буковина – край космічний” провела екскурсію музеєм.

Розпочався круглий стіл, де обговорювали і перспективи шкільної обсерваторії. Адже можна займатися і зйомкою об’єктів глибокого космосу. Така зйомка відбувається протягом декількох годин при відповідних атмосферних умовах, які би підходили для проведення фотографування. Та навколо майбутньої обсерваторії будуть збиратися ентузіасти астрономії, які будуть також популяризувати галузь.

Про конструкцію обсерваторії і телескопів на круглому столі розповів В.П.Носов, член Громадської Ради Державного Космічного Агентства України, науково-технічний експерт.

В.П.Носов передав Клішківецькій школі імені Леоніда Каденюка подарунки від першого віце-президента Аерокосмічного товариства України Едуарда Івановича Кузнєцова.

4 жовтня 2022 року у Мармуровій залі ЧНУ ім. Юрія Федьковича відбулося урочисте нагородження і вітання з присвоєнням звання «Почесний доктор Honoris causa Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича» першому віце-президенту Аерокосмічного товариства України Едуарду Івановичу Кузнєцову.

Від Чернівецького міського центру УМАКО «Сузір’я» передали для Клішківецької школи імені Леоніда Каденюка унікальні фото Леоніда Костянтиновича Каденюка і Едуарда Івановича Кузнєцова.

Чернівці, 2011
Учасники зустрічі переглянули унікальний відеофільм – промову Л.К. Каденюка на відкритті школи.

Найпростіші обсерваторії виникли у стародавні часи для спостереження за небом у зв’язку з потребами передбачати зміни погодних умов для ведення сільського господарства, розвитком релігійних культів. Огляд різних обсерваторій, конструкцій телескопів зробив Віктор Петрович Носов.

Кожен за бажання може вивчати небесні тіла, спостерігати за зірками. Зіркове небо містить дуже багато загадок та таємниць. І шкільна обсерваторія дасть можливість розширити розуміння сучасних тенденцій світу, популяризувати науку серед молодого покоління та заохотити здобувачів освіти до занять науково-дослідницькими проєктами. І подвір’я Клішковецької школи імені Леоніда Каденюка – якраз зручне місце для обсерваторії. 

Більше фото з Клішківців за посиланням – БЛИЖЧЕ ДО ЗІРОК. ПЕРША ШКІЛЬНА ОБСЕРВАТОРІЯ НА БУКОВИНІ ПЛАНУЄТЬСЯ У КЛІШКІВЦЯХ…

©Тетяна Спориніна,
фото автора, з архівів Чернівецького міського центру УМАКО «Сузір’я», Клішковецької школи.

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *