Українська політика: рейтинг маніпуляторів і брехунів

VoxCheck презентував перший рейтинг маніпуляторів та брехунів в українській політиці. Рейтинг сформували за результатами аналізу 424 висловлювань 20 українських політиків, озвучених ними протягом вересня-жовтня цього року. До трійки найбільших «брехунів» увійшли Юлія Тимошенко, Вадим Рабінович та Юрій Бойко. 48% сказаного Юлією Тимошенко за цей період є маніпуляцією, 26% – неправдою. Частка неправди та перебільшення у словах Вадима Рабіновича – 40% та 43% відповідно. Такі дані представила лідер проекту VoxCheck Олена Шкарпова під час дискусії в Українському кризовому медіа-центрі.  

Володимир Гройсман, Петро Порошенко та Міхеїл Саакашвілі увійшли до топ-3 «правдорубів». Частка правди у їхніх висловлюваннях – 5%, 7% і 8% відповідно. «Якщо ці політики говорять про зріст української економіки – вони не говорять про колосальний зріст. Вони не дають яскраву емоційну оцінку, як це робить, наприклад, Тимошенко, і це робить їхню мову більш адекватною», – пояснила Олена Шкарпова. Вона також розповіла, що Міхеїл Саакашвілі говорить багато негативу про ситуацію в Україні, а багато позитивних речей – про зміни в Грузії за часів його президенства. «Саакашвілі говорить багато негативу, на відміну від Порошенко та Гройсмана, які говорять тільки про позитив. Він говорить про негатив, але, разом з тим, це досить правдиво», – додала Олена Шкарпова.

Головний редактор «Новое Время» Віталій Сич зауважив, що, за його оцінкою, такого рівня популізму не було за весь період незалежності України. «У нас підросла плеяда дуже талановитих популістів. Вони говорять емоційно, вірять у те, що говорять, підбирають хороші приклади. Вони потрапляють прямо у серце та розум виборця», – підкреслив він.

«Політики брешуть  для того, щоб спростити собі існування. Вони брешуть з певною метою: усі вони змагаються за електоральні голоси, у першу чергу», – зауважив викладач НаУКМА та Київської школи економіки Іван Гомза. 

Експерт з комунікацій Ярина Ключковська зазначила, що факти ніколи не зможуть конкурувати з емоціями у розрізі ефективності комунікацій, тому треба виховувати критичне мислення у виборців. «Для того, щоб змусити політиків не брехати, не треба працювати з політиками – треба працювати з людьми, які їх слухають», – наголосила Ярина Ключковська.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *