4-х буковинців судитимуть за вимагання хабарів у підприємців – ДБР завершило розслідування

Досудове розслідування відносно 4 учасників організованої злочинної групи, а саме – начальника Управління лісового та мисливського господарства одного із регіонів України та 3 службових осіб ДП «Хотинський лісгосп», завершило Територіальне управління ДБР у Хмельницькому

Слідством встановлено, що один із начальників Управління, перебуваючи 2020 року на посаді керівника Державного підприємства «Хотинський лісгосп» вирішив створити організовану злочинну групу для одержання хабарів. Для втілення запланованого посадовець долучив підлеглих.

Протягом минулого липня і до моменту викриття у листопаді 2020 року члени ОЗГ вимагали у представників підприємств гроші, а саме 1 000 грн за м3 дубу для визначення організації переможцем на закритому аукціоні, а також продажі та відпуску деревини.

У ході досудового розслідування було виявлено та вилучено загальну суму одержаних коштів, що склала 97 000 грн.

1 листопада 2020 року організатора злочинної групи затримано за ст. 208 КПК України під час одержання чергової частини неправомірної вигоди у сумі 30 000 грн.

Таким чином, члени ОЗГ обвинувачуються в одержанні службовою особою, яка займає відповідальне становище, неправомірної вигоди для себе та третіх осіб за вчинення в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дій із використанням наданої їй влади та службового становища, поєднаному з вимаганням неправомірної вигоди, вчиненому у складі організованої групи (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 368 КК України).

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюють слідчі ТУ ДБР у Хмельницькому. Оперативний супровід – Головне оперативне управління ДБР та УСР в Чернівецькій області, ДСР Нацполіції, процесуальне керівництво — Спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *