Майбутні тренери долучилися до організації Чемпіонату України в Чернівцях
Члени родин військових, ветеранів і ВПО в Чернівцях за потреби мають можливість перекваліфікуватися і здобути нову професію, щоб адаптуватися до нових життєвих обставин. Проєкт однієї з місцевих громадських організацій пропонує на двомісячних курсах опанувати професії перукаря, пекаря і фітнес-тренера. Майбутнім тренерам вдалося не лише отримати теоретичні знання, підсилити їх практикою, а й долучитися до великої спортивної події всеукраїнського значення.
Учасники навчального проєкту ГО “Вектор руху” з освоєння нової професії – майбутні тренери – взяли участь у підготовці та проведенні Чемпіонату України із жиму лежачи, який проходив у Чернівцях у березні.
Змагання такого масштабу з цього виду спорту в столиці Буковини відбуваються вперше: тут зібралися понад 800 спортсменів з усієї країни, вони мірялися силами, встановлювали рекорди та виборювали призові місця в різних вагових та вікових категоріях. А найважливіше, що до участі вперше долучилися ветерани російсько-української війни. Завдяки цьому чемпіонат став подією значно більшого сенсу, ніж просто боротьба за медалі. Це був час єдності, підтримки побратимів та щоденної перемоги над собою.
Виконавчий директор Чемпіонату Дмитро Ленько, як організатор заходу, зазначає, що це «важлива подія як для спортсменів, так і для розвитку спорту в регіоні». А як тренер підопічних у проєкті «СИЛА, ЗНАННЯ, ВМІННЯ: розбудова спроможностей ветеранів, членів їх родин та ВПО до саморозвитку, зайнятості та соціального підприємництва в Чернівецькій області”, підкреслює унікальний досвід, який здобули майбутні тренери, допомагаючи проведенню заходу.
Масштабний спортивний захід у місті – це слава міста, можливість наповнювати собою інформаційний простір. Зрештою, плюси не тільки в іміджі – великі спортивні події мають економічний та соціальний вплив: сюди приїхали люди з різних куточків України, вони побачили місто (хтось – уперше), вони тут жили тривалий час, харчувалися, прогулювалися вулицями, залишили тут певні кошти. Можливо, захочуть приїхати ще – і вже з друзями чи з родиною. І це чудово для Чернівців!
А для моїх учнів з проєкту здобуття професії тренера це не просто дні організаційної завантаженості, а змога зблизька, тут і вже, побачити різні підходи тренерської роботи і відповідні результати, а також стимул бути приналежними до особливої спортивної спільноти, – ділиться Дмитро Ленько, який сам є тренером і засновником спортивного клубу «PowerSect», релокованого в Чернівці з Харкова, і головою ГО «Сила без барʼєрів», і сам є прикладом наполегливості і стійкості.
Навчання відбувається у рамках проєкту «СИЛА, ЗНАННЯ, ВМІННЯ: розбудова спроможностей ветеранів, членів їх родин та ВПО до саморозвитку, зайнятості та соціального підприємництва в Чернівецькій області”, який реалізується командою ГО «Вектор руху: підтримка, розвиток, лідерство» за підтримки RAZOM.
Маріанна Антонюк
Фото МБ та із соцмереж



