СБУ використала військкомат як помсту журналісту за розслідування – Слідство.Інфо

З чого все почалося: Журналісти-розслідувачі знайшли у дружини керівника департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка придбану у грудні 2023 року квартиру за понад 20 мільйонів гривень за ринковою ціною. Хоча в декларації посадовця зазначено, що за квартиру сплатили 12,8 мільйонів гривень…
Ситуація розвивалася далі наступним чином. У понеділок 1 квітня в Оболонському районі Києва до журналіста “Слідства.Інфо” Євгенія Шульгата, який проводив журналістське розслідування, підійшли співробітники ТЦК та намагалися вручити повістку.
Джерело:Слідство.Інфо
Деталі: У розмові військовослужбовці зазначили, що нещодавно Євгенію виповнилося 27 років і він не прийшов до ТЦК оновити дані.
Журналіст усе фіксував на камеру, але повістку не взяв. Військові зафіксували відмову й пішли.
Журналісти дістали відео з камери спостережень. На ньому видно, що о 21:08 журналіст заходить у торговельний центр. І вже за кілька хвилин до супермаркету заходять двоє співробітників ТЦК. Разом із ними — чоловік у цивільному одязі. Журналісти вважають, що людина у цивільному давала вказівки співробітникам ТЦК.
Поки журналіст перебуває у супермаркеті, чоловік у цивільному ходить біля кас, а потім швидко повертається до військових. Активно жестикулює, показуючи військовим у різні боки та залишає торговий центр. Менше ніж за хвилину військові підійшли до журналіста.
З побаченого можна зробити висновок, що цей чоловік вказує військовим на Євгенія Шульгата. Коли співробітники ТЦК підійшли до журналіста, вони назвали його на ім’я.
Журналісти “Слідства.Інфо” ідентифікували представників Соломʼянського ТЦК.
Один із них підтвердив, що працює саме у цьому ТЦК, однак на запитання про події у торговому центрі відповідати відмовився. Сказав, що такі запитання — лише через командування. Так само відреагував і його колега.
Військовослужбовці не погодилися назвати особу, яка вказувала їм, кому саме треба вручити повістку. Ми відправили запит з детальними запитаннями щодо інциденту до Генштабу ЗСУ. Можливо там пояснять, на яких підставах ця людина в цивільному одязі віддає вказівки військовослужбовцям.
Джерела журналістів допомогли зрозуміти, хто саме той чоловік, який керував представниками ТЦК. То міг бути Олексій Володимирович Біленко — близька до Іллі Вітюка людина, що працює у департаменті кібербезпеки СБУ. Тобто у департаменті, який очолює Вітюк. — фігурант розслідування Євгенія Шульгата.
Олексій Біленко не відповів на дзвінки журналістів, а після повідомлень у месенджерах заблокував їх.
Журналісти планують подати заяву до поліції.
Роман Петренко

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *