СБУ провела обшуки в енергетичній компанії, яка контролює 6 обленерго і має російських власників

Співробітники Служби безпеки спільно з ДБР провели обшуки в енергетичній компанії, кінцевими бенефіціарами якої є громадяни рф. Водночас ці особи є фігурантами санкційних списків РНБО та підозрюються у створенні злочинної організації, яка шкодить державній безпеці України.

Відтак дії правоохоронців спрямовані на мінімізацію впливу рф на енергосистему нашої держави, яка стала однією з пріоритетних цілей російської агресії, особливо напередодні опалювального сезону.

За даними слідства, компанія має в управлінні об’єкти енергетичної інфраструктури в Житомирській, Херсонській, Кіровоградській, Чернівецькій, Рівненській областях та Києві.

При цьому серед її власників:

▪️колишній віцеспікер ради рф, власник футбольного клубу ЦСКА

▪️колишній віцеспікер держдуми росії

▪️представник криміналітету рф, так званий «злодій у законі»

Ці особи спільно з оборонним концерном рф беруть участь у розробці та виготовленні товарів військового призначення і фінансують цю діяльність. Таким чином створюють загрозу обороноздатності та економічній безпеці України.

Окрім частки на українському енергоринку вони володіють активами в анексованому Криму та на території країни-агресора.

Слідчі дії у підконтрольній їм енергетичній компанії відбувалися за статтями ККУ:

▪️ст. 255 (Створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній)

▪️ст. 190 (Шахрайство)

▪️ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем)

▪️ст. 110 (Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України)

▪️ст. 206 (Протидія законній господарській діяльності)

▪️ст. 209 (Легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом)

▪️ст. 258-5 (Фінансування тероризму)

▪️ст. 364 (Зловживання владою або службовим становищем)

▪️ст. 365-2 (Зловживання повноваженнями особами, які надають публічні послуги)

▪️ст. 212 (Ухилення від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів)

 

Акціонери зреагували… заявою

Цими днями «Чернівціобленерго»  розіслало буковинським ЗМІ листа із заявою акціонерів:

«У зв’язку з обшуками, що проводяться СБУ на підприємствах, які входять до групи компаній VS Energy, один із  акціонерів Віліс Дамбінс заявив:

«Акціонерами групи компаній VS Energy є громадяни країн Євросоюзу. Якщо реальною метою обшуків є чесне підтвердження факту належності групи компаній нам — європейським інвесторам — то я переконаний, що суспільство дуже швидко отримає відповідь від правоохоронних органів. І ця відповідь вчергове підтвердить факт — ми не маємо жодного «російського сліду»!

Ми максимально відкриті для взаємодії з органами влади та надаємо всі необхідні документи та пояснення відповідно до норм законодавства.

В умовах війни будь-які рішення органів влади щодо українського бізнесу мають бути особливо виваженими та юридично коректними. Сподіваюсь, що дії правоохоронців не є актом блокування діяльності об’єктів української критичної інфраструктури та управляючої компанії, що працюють в надзвичайно складних умовах, під обстрілами та бомбардуванням російських окупантів.

Нинішня структура акціонерів VS Energy підлягала детальній перевірці як в ЄС, так і в Україні. Це – свідчення повної відповідності, прозорості та легітимності діяльності групи. Євгеній Гінер перестав бути акціонером групи ще у 2014 році як юридично, так і фактично. Відтоді він не має жодного зв’язку з групою чи її співробітниками. Щодо Олександра Бабакова та Михайла Воєводіна, то вони ніколи не володіли акціями групи компаній VS Energy.

Реагуючи на звинувачення правоохоронців у бік групи компаній VS Energy, акціонери групи компаній боротимуться за відновлення справедливості в українських та міжнародних судах. Адже фундаментальне право власності гарантовано Конституцією України та ґрунтується на Законі, а не на припущеннях, Інтернет-публікаціях та емоціях».

 

«Схеми» розслідують і знаходять факти  

Нагадаємо, що «Версії» вже друкували  про те, кому і що належить. Отож, про розслідування діяльність російської «лужниківської» групи в Україні читайте у публікації за посиланням:

https://versii.cv.ua/enerhetyka/dbr-rozsliduye-diyalnist-rosijskoyi-luzhnykivskoyi-grupy-v-ukrayini/60158.html

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *