Завтра Водохреща: медики радять як правильно купатися в ополонці

19 січня православні християни і греко-католики України святкуватимуть Хрещення, в яке традиційно прийняти святити воду і занурюватися в ополонці через повір’я, що в цей день у всіх водоймах вода набуває цілющих властивостей. У зв’язку з цим, медики озвучили поради, які допоможуть зберегти здоров’я та відсвяткувати Хрещення з гарним самопочуттям.  

Як стверджує медична статистика, купання в холодній воді може піти на користь організму людини — частота і тяжкість захворювання простудними і супутними їм хворобами у осіб, які займаються моржуванням, в 60 разів нижче, ніж у тих, хто ігнорує моржування. Рівень хронічних недуг у таких людей нижче в 30 разів.  

Звичайно, моржуванням можна почати займатись і без підготовки, проте, перед тим як піддавати організм такого виду загартовуванню, лікарі все ж радять пройти повне медичне обстеження.  

 Лікарі назвали декілька простих правил, які допоможуть зберегти здоров’я під час купання в ополонці:

  — Категорично заборонено пірнати в ополонку в стані алкогольного сп’яніння;

— Уникати моржування в період застуди або загострення хвороби;

— Категорично заборонено пірнати в ополонку головою вперед; — Перед зануренням обов’язково розігрітися розтиранням або бігом;

 — Після занурення обов’язково швидко розтерти себе насухо і надіти теплий одяг;

— Новачкам слід обмежити термін купання в ополонці чвертю хвилини.  

Медики підкреслюють, що починати моржування краще не раптово, раз на рік на Водохреща — слід поступово готувати організм в теплу пору року. Сам процес адаптації до низьких температур полягає у щоденних купаннях у відкритих водоймах з поступовим збільшенням часу перебування у воді. Як альтернативний варіант, спеціалісти радять щоденний прохолодний душ з планомірним зниженням температури води.  

Має моржування й свої “мінуси” — холодні купання протипоказані людям із захворюванням нирок, ураженням або слабкістю судин серця і мозку, при гінекологічних захворюваннях, холодовій алергії. Крім того, не варто залучати до моржування малих дітей.  

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.