Засіб від герпесу пригнічує СНІД

Американські вчені виявили нову властивість широко застосовуваного засобу для лікування герпесу – ацикловіру: з’ясувалося, що воно здатне пригнічувати розмноження вірісу імунодефіциту людини (ВІЛ) і зменшувати симптоми СНІДу в тканинах, заражених і вірусом герпесу. Фахівці кажуть, що герпес другого типу, який спричиняє генітальні висипання, часто знаходять у людей, інфікованих ВІЛ. Під час лікування таких пацієнтів ацикловіром було помічено, що він зменшує також симптоми СНІДу. Досі вважалося, що це відбувається тільки завдяки пригніченню процесів, викликаних герпесом, але тепер уже доведено: ацикловір безпосередньо впливає на ВІЛ.
Екперимент проведено на тканинах мигдалин людини. Науковці з’ясували, що сам по собі ацикловір не впливає на ВІЛ у клітинах уражених тканин, та коли такі клітини водночас інфікували герпесом, то ацикловір активувався і пригнічував дію одного з ферментів ВІЛ.
Американці провели низку додаткових досліджень і знайшли спосіб активізувати ацикловір, не вдаючись до зараження герпесом. Вони вважають, що відкриття допоможе при створенні ліків безпосередньо від СНІДу.
Зауважимо, що уперше майже за півтора десятиліття смертність від ВІЛ/СНІДу в світі почала трохи зменшуватися. Але хвороба й далі забирає життя мільйонів людей на планеті. Приміром, нині на Землі понад 33 мільйони людей із ВІЛ/СНІДом.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *