10 продуктів, які помилково вважалися шкідливими

Якщо ви чуєте про ці продукти як про шкідливі, не вірте – останні дослідження довели їх користь для організму і здоров’я. Про продукти, які марно раніше вважалися шкідливими, розповіла ізраїльський дієтолог Наама Ліон.

Перш за все, потрібно перестати вважати, що кожен день не можна їсти курячі яйця. Насправді можна і більше того, треба, оскільки цей продукт є відмінним, легко засвоюваним джерелом амінокислот, а також кальцію, заліза, вітаміну В12, цинку. В яйцях міститься холестерин, однак на рівень холестерину в крові він не впливає, що переконливо довели дослідження останніх років.

Також зовсім не шкідлива, а корисна кава. Вважається, що передозування напою може підвищити тиск, але експерт зазначає: як правило, це відбувається, коли кава містить в собі різні харчові добавки, а також рясніє цукром. Останні наукові дані свідчать про те, що кава кофеїн запобігають раку і хворобам печінки, а також сприяють відновленню клітин серцевого м’яза.

Не потрібно боятися і жирних продуктів. Особливо корисно для здоров’я вживання жиру з продуктів рослинного походження. Згідно з рекомендацією дієтолога, такі продукти, як авокадо, тхина (кунжутна паста), оливкова олія, різні горіхи повинні бути присутніми в раціоні харчування щодня. Але корисні також здорові тварини жири – наприклад, містяться в молочних продуктах, у вершковому маслі.

«Жири позитивно впливають на обмін речовин», – підкреслила дієтолог.

Категорично не радить фахівець відмовлятися від вживання солі. Цей продукт останнім часом демонізується, однак його наявність у раціоні обов’язково, оскільки компоненти солі беруть участь у важливих процесах життєдіяльності, клітинного оновлення і важливі для підтримання нормальних функцій органів судинної системи.

Ще один вид «страшних» продуктів – продукти з глютеном. Фахівець вважає здорової звичкою помірне споживання глютену, а відмова від нього – дурним наслідуванням певного тренду. Непереносимістю глютену страждає лише 1%, всім іншим відмовлятися від нього немає ніякої необхідності, заявила дієтолог.

Крім того, Наама Ліон порадила регулярно вживати в їжу хліб.

«Недавнє велике дослідження підтвердило, що харчування, на 50% складається з вуглеводів, корисно, чого не можна сказати про низьковуглеводні дієти», – зауважила фахівець.

У той же час вона порекомендувала віддавати перевагу хліб і випічку з грубих, малооброблених сортів борошна, цільного зерна.

Крім того, дієтолог назвала корисними картоплю і сою. Картопля відкидається багатьма як продукт з високим глікемічним індексом (тобто, швидко підвищує рівень цукру в крові). Однак, за словами дієтолога, глікемічний індекс є параметром суто індивідуальним – кожен продукт по-різному впливає на організм різних людей.

Що стосується сої, то останні експерименти говорять про те, що ефект від вживання сої в сирому вигляді або у вигляді тофу можна порівняти з ефектом від вживання бобових, відомих своєю здатністю знижувати холестерин в крові та покращувати здоров’я серця.

Джерело: ukrhealth.net

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *