9 лютого закінчується термін подання річної декларації про доходи підприємцями.
Декларацію про доходи можуть не подавати лише ті підприємці, які 2009-го сплачували єдиний податок, не отримували доходів з інших джерел (від непідприємницької діяльності) та подали звіт платника єдиного податку до органів державної податкової служби.
Усі решта підприємців декларацію про доходи повинні подавати обов’язково, тобто, ті, які в році, що минув, протягом будь-якого часу перебували на звичайній системі оподаткування, незалежно від того, чи провадилася діяльність у цьому періоді та чи були отримані доходи.
У декларації мають зазначатися:
■ доходи, отримані за 2009 рік (якщо такі були) – за місцем роботи (заробітна плата, дивіденди, премії, інші грошові та натуральні виплати, винагороди, доходи від роботи за сумісництвом, за договорами цивільно-правового характеру, авторські винагороди, доходи від виконання разових та інших робіт); іноземні доходи;
■ суми, сплачені протягом року за торгові патенти, відповідно до Закону України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»;
■ відомості про прогнозний сукупний оподатковуваний (чистий) дохід у 2010 році;
■ відомості про власність громадянина.
Під час заповнення підсумкової декларації платнику податків слід звернути увагу на такі моменти:
1) якщо протягом року підприємець працював за декількома системами оподаткування:
■ поєднував роботу за фіксованим податком з діяльністю, оподатковуваною у звичайному порядку;
■ одну частину року сплачував єдиний податок, а в другій використовував іншу систему оподаткування);
■ як пересічний громадянин одержував дохід, прирівняний до доходу від зайняття підприємницькою діяльністю (здавання в оренду майна, посередницька діяльність тощо), – суми оподатковуваних у різному порядку доходів (витрат, пов’язаних з їхнім отриманням, сплачених податків) у пункті 1.3. відображаються окремо.
2) загальна сума податку з доходів фізичних осіб, до якої включаються зобов’язання стосовно ПДФО, що виникли у звітному році через здійснення підприємницької діяльності, зменшується на суму, сплачену у звітному році за торгові патенти, що придбавають згідно із Законом «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності», – але не розмір валового доходу чи якийсь інший показник.
3) доходи, які оподатковувалися фіксованим або єдиним податком, у перерахунку зобов’язань з ПДФО не беруть участі.
За несвоєчасне подання декларацій про доходи або включення до декларації перекручених даних підприємці притягатимуться до відповідальності, згідно з чинним законодавством.
За матеріалами ДПА в Чернівецькій області