Кожній громаді – до 2 млн грн на розвиток соціальних послуг

Тепер громади отримають гроші на денний догляд для дітей з інвалідністю, осіб з інвалідністю та людей похилого віку; на супроводу під час інклюзивного навчання; соціального супроводу при працевлаштуванні та під час роботи; тимчасового відпочинку для батьків або опікунів, які доглядають за дітьми з інвалідністю;  на підтримане проживання та стаціонарний догляд. Але для цього громадам треба  взяти участь у пілотному проект і«Розвиток соціальних послуг» і тоді вони отримають фінансування на запровадження перелічених ключових соціальних послуг. 

Річ у тім, що Уряд спростив умови участі територіальних громад у пілотному проєкті  «Розвиток соціальних послуг». А кожна громада, яка візьме участь  у ньому, отримає від держави до 2 млн. грн. на рік на розвиток соціальних послуг. Відповідна постанова прийнята цими днями на засіданні Кабінету Міністрів України.

Торік, 2020 року, коштами з державного бюджету, передбаченими на цей пілотний проєкт, не змогла скористатися жодна громада через недостатній розвиток соціальної інфраструктури. Проаналізувавши ситуацію, Міністерство соціальної політики України спростило умови участі у ньому. Тепер на державну допомогу може претендувати кожна територіальна громада, у якій працює хоча б один фахівець із соціальної роботи. Також передбачається можливість участі у проєкті надавачів соціальних послуг державного, комунального та недержавного секторів.

«Ключові соціальні послуги мають бути доступні людині за місцем її проживання – у територіальній громаді. Ми розуміємо, що на місцевому рівні не вистачає кваліфікованих спеціалістів та ресурсів для створення якісних соціальних послуг, тому спростили умови участі у конкурсі, щоб кожна територіальна громада мала можливість отримати державну допомогу на розвиток соціальних послуг», – зазначила Міністр соціальної політики України Марина Лазебна.

З детальними умовами конкурсу можна ознайомитись за посиланням.
Джерело: Міністерство соціальної політики України

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.