«Йде полювання на вовків…»

У нашому редакційному колективі знають і люблять творчість Висоцького. Але ніхто не може запідозрити «Версії» у надмірній любові до чернівецького міського голови. Так, напевне, вже склалося. Та справедливою газета намагається бути завжди. Чи вдається, то вже інша справа. Зрештою, тому й назва така – «Версії».

Тож коли на центральному телевізійному каналі оголосили, що Чернівці не готові до зими, обурилися навіть наші читачі! Бо чи не вперше за багато останніх років зима не заскочила обласний центр зненацька, а прийшла, так би мовити, за розкладом. На власні очі спостерігала, як уночі чистили вулиці від снігу, посипали доріжки.

Можливо, й не до кожного куточка міста дійшли, але об’єктивно сьогодні у нас ситуація дещо краща, ніж в інших містах України.

Така тенденційність змусила мене інакше подивитися і на щойно презентований у Чернівцях телевізвійний продукт каналу ZIK зі Львова. Свідомі буковинці, в яких є «тарілки», вже знають, що у середу вони дивляться прямий ефір з міста Лева: «Хто тут живе».

Передача жодного не залишить байдужим, бо розповідає про галицьких можновладців – начальника ДПА, приміром, мера, губернатора, керівника СБУ тощо. Точніше, їх запрошують до студії, показавши перед цим зазадалегідь зняті сюжети про вартість їхнього «прикиду» (мешти – стільки-то доларів, годинник – от стільки, костюм за ось таку ціну) та будиночок, у якому «герой» мешкає. Відтак – відверта розмова.

Потужно, чи не так? Та й протягом тижня ZIK пропонує не менш цікаві передачі – і всі в прямому ефірі. Попри це, за словами генерального продюсера ZIK Дмитра Добродомова, вони випускають газету «Інформатор», у якій виключно розслідування.

Так, скажімо, львівські журналісти з’ясували, чому в Україні не кладуть нормальних європейських доріг. Значно вигідніше їх постійно латати і лагодити. Ямковий ремонт – це ж просто клондайк! Бо куди краще «закопати» державні, себто наші з вами, кошти в землю, а насправді ж просто покласти собі до кишені. Недарма квадратний метр українських шляхів коштує (тримайтеся за стілець!) дорожче за таку ж площу, вкриту кав’яром, себто чорною ікрою.

Але мені кинулося в очі й інше. Інвестор західноукраїнського проекту – пан Демінський. Саме йому, до речі, належать геніальні за своєю точністю слова про те, що наша Верховна Рада – це товариство з обмеженою відповідальністю. Але дуже-дуже обмеженою. Влучно. Більше нічого не додаси.

Та непокоїть, що під артилерійський обстріл журналістів потрапляє виключно місцева політично-економічна еліта, 90% якої не сприймає регіоналів, до яких, до речі, належить і Демінський. Чи випадково це? Втім, пересічному громадянину байдуже, хто на ньому наживається – регіонали, бютівці чи нашоукраїнці.

То все ж таки є над чим поміркувати: чому подібні передачі не приживаються у Києві, не кажучи вже про Дніпропетровськ і Донецьк?..

Людмила ЧЕРЕДАРИК

3 responses on «Йде полювання на вовків…»

  1. А де така передача у Чернівцях, пані Людмило? І невже ви такі вже обєктивні? Тільки СЛІПИЙ чи КУПЛЕНИЙ ФЕДОРУКОМ буде писати, що після першого снігопаду (першого, а не другого, коли після того, як за ОДИН ДЕНЬ до травмопункту звернулося 33 поламаних чернівчанина)у Чернівцях прибирали.Розумію, що треба виживати (і вам та вашим “Версіям” також), але навіщо аже так брутально брехати? ГАНЬБА!!!!

  2. Уважаемая Чернівчанка. Лично мы живем на улице, где дворник(женщина) всегда убирает. И чистит тротуар от снега. Сегодня ходил на базар, так в 7.30 на Турецкой площади дворники все вычистили. И посыпали песком. Просто тротуарная плитка очень скользкая. От этого тоже можна упасть. По сравнению с другими городами ( даже Киевом) Черновцы ухоженый город. Хотелось бы , чтобы еще получше. Но не надо обижать дворников. Тяжелая у них работа.

  3. Наталя
    19.12 2010
    Шановна чернівчанка не є постійною читачкою газети «Версії», інакше б вона не стверджувала таку нісенітницю, як купленість «Версій» Федоруком. Адже хто і ким куплений дуже прозоро проглядає на стрінках газети. Але для цього її треба читати постійно, щоби бачити цілісно. Cаме цілісність світу, панні чи панночко, дуже важдлива. Лікують не хворобу, а організм.Чи не так?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *