На Соборній площі цього року, окрім головної ялинки та Різдвяного містечка, на кошти олігарха спорудили Будинок Діда Мороза та безкоштовну ковзанку
Подружжя Фірташів подбає про буковинців: Лада – розважатиме, Дмитро – забезпечить роботою, а Віталій Михайлішин… виконуватиме обов’язки
Головним координатором організації новорічного свята у Чернівцях цього року стала Лада Фірташ – дружина олігарха, яка закохалася в наше місто!
– Ми подарували свято дітям, а це абсолютно поза політикою. У Чернівцях дуже легко і приємно робити маленьку Австрію, – зазначила пані Лада, президент фонду Firtash Foundation. І пообіцяла наступного року зробити свято ще кращим.
– Ми хочемо, щоби люди приїжджали сюди звідусіль і дивилися, – сказав Дмитро Фірташ, наголошуючи на багатстві традицій Західної України. – Я виріс на цьому, бо я родом звідси.
Зокрема, олігарх допоможе чернівецькій владі організувати й свято Маланки, яка вже невдовзі збере на площах міста маланкарів не лише з усієї області, а й з-за кордону.
Ігор КОНСТАНТИНЮК, «Версії»
«Пряники» від Фірташа
1. Святковий пряник «Різдвяне диво» вагою 150 кілограмів на замовлення благодійного фонду Фірташа пекли тиждень. На двометровому прянику кондитери зобразили цілу новорічну сценку: Діда Мороза й Снігуроньку на оленях, засніжені хатинки, сніговиків, зайчиків.
2. Безкоштовні кульки, казкові герої, ковзанка та будинок Діда Мороза. А ще малечу катали на невтомному поні!
3. Чек керівництву університету на 8 мільйонів гривень – на реставрацію резиденції. Загалом на відновлення пам’ятки ЮНЕСКО потрібно 360 мільйонів гривень.
4. Озвучено наміри вкласти у буковинське виробництво мільярди гривень і працевлаштувати тисячі людей. Олігарх обіцяє наприкінці березня представити «енергетичний проект», «який вже на 60% готовий».
2 коментарі “Фірташ до Чернівців приїхав із «пряниками»”
Не гріють душу пряники. Вони б налогову політику передивилися б, що б можна було більш-менш нормально працювати. Грецький парламент відмовився від зарплат і превілегій, щоб полегшити груз звичайних людей, а ці собі підняли на 20 %, як можна їм взагалі длвіряти, і радіти пряникам????????????
Майже все багаті люди в усі часи завжди були меценатами.
У тій чи іншій мірі…
Наведу приклад родини ТЕРЕЩЕНКІВ.
«…«Прагненням до суспільних користей» – девіз дворянської родини Терещенків. І напис цей – на гербі, головними кольорами якого були блакитний та золотий. Імператор Олександр ІІ затвердив герб у 1875 році.
…Терещенко почав розвивати власне цукрове виробництво. Артемій та його сини – Микола, Федір та Семен -представляли свою продукцію на найпрестижніших промислових виставках Європи. Однак і не забували про своїх робітників: працівники отримували пристойну заробітну платню, безплатне житло й харчування. При кожному заводі були школа, лікарня, ремісниче училище. До речі, у набожного Артемія була умова, яку він висував і своїм синам: 80 відсотків прибутку від цукрових заводів мали потрапляти не до кишень акціонерів, а витрачатися на меценатство.
Глухів за часів Терещенків розквітнув: для бідняків цукрові магнати побудували цілі вулиці, заснували безкоштовну лікарню і дитячий притулок, відкрили міське і ремісниче училища, побудували лікарню, чоловічу та жіночу гімназії.
Медичні заклади, притулки для дітей, гімназії, церкви, музеї і театри – жодна родина не зробила для розбудови Києва так багато, як брати Терещенки. Будинок нинішнього Охматдиту зводили Терещенки як безплатну лікарню для чорноробів. ..
У Києві Терещенки спорудили будинок Маріїнського дитячого притулку (тепер – Інститут психології), заснували безкоштовний нічліжний притулок на 500 осіб (на Нижньому Валу)… »
Але зараз і часи трохи інші. Заводи, фабрики ще 20 років назад були власністю народу…
Та й у кожного мецената свої масштаби і свої пряники…