«Духовні обереги Землі»

«Духовні обереги Землі» – таку назву мала  науково-практична конференція, яка 6 квітня  відбулася у  Вашківецькій ЗОШ І-ІІІ ступенів Вижницького району. Конференція присвячена Міжнародному Дню Землі.

Екскурсію в "Світлиці" веде Марина Стринадко.

Берегиня – заступниця, хранителька. Земля – берегиня всього роду людського. Матінко-земля. Мати – початок всього. Берегиня, оберіг, берегти – слова одного кореня, за якими сильна енергетика і  глибокий зміст. Грудочку землі люди здавна беруть із собою в далеку подорож на згадку про свій рідний край. Існує таке прислів’я: “Хто про землю дбає, вона тому повертає”.


Учні наукового товариства «Талант» Вашківецької школи і гості, учні Чернівецької гімназії №2, обговорювали питання загальнолюдських цінностей, духовних скарбів української культури та її історичних пам’яток, відродження народних традицій і обрядів. Учні відвідали шкільний музей народного побуту, світлицю з колекціями вишивок, рушників, серветок, сорочок та суконь, скатертин. Темами обговорення конференції були українська народна пісня, український рушник, лялька-мотанка – берегиня роду, рослинні і тваринні символи-обереги, історія Анниної гори, участь у міжнародних телекомунікаційних екологічних проектах та проекті Intel® «Ми і наше довкілля». На завершення учасники відвідали Аннину гору, яку священною вважають здавна.

Легенда розповідає, що коли Буковина знаходилася під турецьким ярмом, жила у Вашківцях дівчина на ім’я Анна, яка славилася своєю красою і добрими вчинками. Дівчина мала косу до колін і великі чорні очі. Турки під час одного з набігів дізналися про цю дівчину й вирішили впіймати красуню та поглумитися над нею, для чого й оточили село. Рано-вранці дівчина, врятовуючись від загарбників, побігла на гору. Оглянувшись з вершини гори Анна побачила, що турки оточили її. Діватися було нікуди, й дівчина почала молитися Богу, щоб той врятував її тіло і душу. І коли вороги були вже зовсім близько, сталося диво: земля розступилася і поглинула Анну. На поверхні залишилася лише її коса. Турки довго шукали дівчину, але знайшли лише її мокре волосся. Вітер вихопив волосся з турецьких рук і розвіяв по всій горі.
На знак цього дива місцеві християни насипали тут могилу і звели кам’яний хрест, а гора з тих пір почала називатися Анниною. У 1993 році тут засновано жіночій монастир Святої Праведної Анни на Анниній горі. Побудовано собор Святої Анни з нижнім храмом Святих Великомучеників Маккавіїв, келії, житлові корпуси, господарські приміщення.
http://ukrainaincognita.com/chernivetska-oblast/vyzhnytskyi-raion/annyna-gora/annyna-gora
З Анниної гори відкривається чудова панорама  Вашківців та  долини Черемошу.

Учасники конференції з Чернівців вдячні Л.П. Супрун, директору школи, О.Г. Усик, керівнику творчої групи, педколективу та учням Вашківецької школи за цікаву і змістовну програму та організацію конференції.

Тетяна СПОРИНІНА, “Версії”,
фото автора

Фотозвіт конференції

Господиня "Світлиці" - Н.М. Танасійчук, вчитель початкових класів.

“Мені дуже сподобався день, проведений у Вашківцях, зокрема у Вашківецькій школі, яка є надзвичайно великою і просторою та похід на святе місце з чудовими краєвидами – Аннину гору. Біля входу до школи нас так тепло зустріли надзвичайно добрі, привітні і гостинні люди. Вони нагодували нас, напоїли, а ще розповіли багато цікавих історій зі свого життя. Особливо мені сподобалось, як чотирикласниця в народному одязі, трохи хвилюючись, але від душі вела свою першу екскурсію у шкільному музеї. Там було стільки старовинних та цікавих речей, мені так хотілося все побачити і нічого не пропустити. Після конференції ми пішли на екскурсію на Аннину гору не з порожніми руками, а з подаруночками ручної роботи, які вручили нам діти Вашківецької школи. Це настільки гарно та приємно. Я не шкодую, що поїхала на конференцію, присвячену духовним оберегам, бо дізналася багато нового про орнаменти рушників, елементи народного одягу та духовно збагатилися, побувавши на Анниній горі.”

Анастасія Фатенко, учениця 8 класу Чернівецької гімназії №2

Виступ директора школи Л.П. Супрун.

Демонстрація виставки сорочок "Циганка". Вишив П.Ю. Єленюк.
Таня Єленюк, учениця 5-А класу і О.Ю. Єленюк, заступник директа з виховної роботи.
Марина Косован розповідає про український рушник.
Є. Мельничук читає вірш "Мистецтво".
Дарина Зарайська передає оберіг з Чернівців для вашківчан О.Г. Усик, викладачу математики і інформатики.

Анастасія Фатенко розповідаю про ляльку-мотанку.

Людмила Опарик і Мар'яна Остап'юк розповідають про Аннину гору.
Фото на згадку учасників конференції.

Біля священної криниці.

Наступна конференція відбудеться за традицією в Чернівцях. До зустрічі у Чернівецькій гімназії №2!

Блог проекту «Назустріч весні» можна переглянути за посиланням:
http://ourbirds.wordpress.com/

7 responses on «Духовні обереги Землі»

 1. Шановні друзі, я недавно повернулася з конференції. Мені дуже сподобалось.
  Приїхали ми з групою(Косован Марина, Фатенко Настя, Ткачук Тарас і Тетяна Тадеївна) ранком, та нас вже біля входу зустріли. Перед входом до школи нас чекали маленькі гуцул і гуцулка, привітно привітавши нас біля своєї другої домівки, запросили заходити до школи. Але те, що мені дуже сподобалось – приїжджають учні в школу на велосипедах, таким чином забезпечуючи для себе здоровий спосіб життя.
  На конференції я не боялася виступати перед громадою(як я зазвичай роблю) тому, що люди дуже приємні, мені сподобалось, що вони робили все з добротою. На завершення ми поїхали на Аннину Гору. Там я (як мені наказали) загадала бажання і не повірите – воно ЗБУВАЄТЬСЯ! Я на наступний рік обов’язково завітаю ще раз у Вашківці! Дякую,друзі!!!

 2. Духовним оберегом м.Вашківці є Аннина гора, яка здавна захищає всю Буковину. Це святе місце, куди кожного року приїжджають паломники з усієї України, щоб попросити милостині Господньої для своїх сімей та всієї України. В нашій школі свято шануються всі християнські обряди та свята. На нашій конференції гості мали змогу відчути та побачити все духовне життя нашої школи та мали можливість відвідати Аннину гору.
  Всім гостям ми бажаємо благополуччя та злагоди у їхніх добрих справах та запрошуємо ще.

 3. Я той гуцулик, який зустрічав гостей з Чернівців, а ще розказував вірш про своє рідне містечко. Дуже радий, що конференція пройшла успішно.
  Приїзджайте до нас частіше!

 4. Молодці вчителі та учні, що проводять такі конференції. Щасти Вам і надалі!

 5. Дякую, Ростиславе, за чудову зустріч і вірш про Вашківці. А ми запрошуємо тебе і твоїх друзів в Чернівці на наступну конференцію. І не тільки на конференцію :)

 6. Дякую, Наталя, за побажання.
  Посилання на конференцію і фрагмент відео є і на сайті ОЛИМПИАДА ПО ИСТОРИИ АВИАЦИИ И ВОЗДУХОПЛАВАНИЯ у Москві:
  http://olymp.as-club.ru/forum/7-34-1
  Успіхів всім! :)

 7. Дуже гарні й привітні гуцулики й гуцулки.

  Дякую Ростиславчик за запрошення. Обов’язково приїдемо до Вас!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *