З державного бюджету України викрадено мільярд 520 мільйонів гривень

Юрій Луценко: “Я з великим задоволення вручив би відзнаки МВС України тим суддям, які винесуть заслужений вирок розкрадачам бюджетних коштів”

Питанням протидії злочинним зазіханням на бюджетні кошти у 2009 році та заходам органів внутрішніх справ щодо активізації цієї роботи була присвячена розширена нарада МВС України, що відбулася 18 червня у Львові. У нараді взяв участь Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко, керівництво МВС України та начальники Головних управлінь МВС України в областях.

За словами Юрія Луценка, проблема протидії розкраданню бюджетних коштів сьогодні постала надзвичайно гостро не лише тому, що в державі фінансова криза і обмежений бюджет, а й тому, що чиновники, які зазіхають на ці кошти, через зволікання розгляду справ деякими органами прокуратури та суддів, відчувають свою безкарність.

Зокрема, на нараді було проаналізовано роботу всіх підрозділів МВС України на місцях.

– Безумовно, ті керівники, які мають низькі результати у розкритті справ розкрадання бюджетних коштів, будуть притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Загалом, лише за п’ять місяців цього року працівники міліції викрили 4800 махінацій з державними коштами. Кожен п’ятий такий злочин спричинив збитки державі на суму понад сто тисяч гривень. Крім того, 202 злочини спричинили збитки державному бюджету на суму понад мільйон гривень.

Загалом, внаслідок злочинних дій чиновників різних рангів, з державного бюджету цього року викрадено мільярд 520 мільйонів гривень. Як наголосив Міністр внутрішніх справ, приблизно на 756 мільйонів гривень було накладено арешт. Решту коштів, на жаль, втрачено для державного бюджету.

– У будь-яких напрямках, де використовувалися державні кошти, працівники міліції виявили кричущі зловживання. Саме безкарність спонукає злочинців на повторення такого розкрадання, – наголосив Міністр. – А тому сьогодні я поставив вимогу перед кожним начальником обласного управління міліції особисто здійснювати моніторинг розслідування тих справ, де фігурує викрадення ста тисяч гривень і більше.

Також Міністр внутрішніх справ наголосив, що керівники обласних підрозділів міліції повинні відстежувати проходження цих справ через органи прокуратури та суди.

За словами Юрія Луценка, загалом за розкрадання бюджетних коштів викрито 1619 чиновників різних рангів.

– Тисячі чиновників скоюють розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах та з особливим цинізмом, – зазначив Юрій Луценко. – Наше завдання – аби ці люди понесли покарання і стосовно них не затягувалися судові рішення.

– Ми щороку документуємо приблизно три тисячі фактів хабарництва, а лише 50 осіб несуть реальне покарання, винесене судовим рішенням,- підкреслив Міністр.

Також на нараді Юрій Луценко зазначив, що найкраще спрацювали з протидії розкраданню державних коштів працівники міліції Львівської, Тернопільської, Луганської, Житомирської областей. Так, від імені Міністра внутрішніх справ, цим керівникам винесено подяку.

Водночас на міському рівні здійснюється подібна робота в Сумській, Харківській, Закарпатській та Черкаській областях.

Також Юрій Луценко зазначив, що лише під час ліквідації наслідків повені в Західних регіонах, чиновники викрали 28 мільйонів державних коштів.

– Я вважаю, що не було б зайвим для держави за ці кошти збудувати кілька нових шкіл, – наголосив Міністр.

Загало, найбільше розкрадань спостерігається у сферах капітального будівництва – 472 мільйони гривень, будівництва доріг – 67 мільйонів гривень, закупівлі товарів і послуг за державні кошти – 150 мільйонів гривень.

Під час наради, на якій були присутні представники засобів масової інформації, Юрій Луценко навів конкретні факти цинічних та нахабних розкрадань бюджетних коштів.

Зокрем, на Запоріжжі викрито службовців одного з управлінь обласної державної адміністрації. Вони, нібито виконуючи загальнодержавну програму «Шкільний автобус», підписали незаконні акти купівлі-передачі транспортних засобів. Так, ці чиновники, жертвуючи безпекою дітей, купили не нові автобуси, а такі, які вже були у використанні і не відповідали всім технічним нормам. Внаслідок цього, підприємству-постачальнику було незаконно перераховано бюджетні кошти в сумі три мільйони гривень.

А у Чернівецькій області викрито посадовців одного з управлінь обласної державної адміністрації та товариства з обмеженою відповідальніст. Вони викрали з державного бюджету 1,14 мільйона гривень, які треба було використати для ремонту дитячих садків і шкіл у трьох селах, що потерпіли від повені.

За розкриття конкретних злочинів, пов’язаних із розкраданням бюджетних коштів, Міністр внутрішніх справ вручив відомчі відзнаки працівникам міліції.

– Я хотів би, щоб незабаром на колегії Генеральної прокуратури також були вручені відзнаки тим слідчим, які доведуть справи за фактами розкрадання бюджетних коштів до суду. Також, я з великим задоволення вручив би відзнаки МВС України тим суддям, які винесуть заслужений вирок розкрадачам, -зазначив Юрій Луценко.

Міністр закликав представників засобів масової інформації та громадськість здійснювати постійний контроль за станом розслідування найбільш резонансних справ, що пов’язані з розкраданням бюджетних коштів.

Зазначимо, що відповідно до Кримінального кодексу України за розкрадання бюджетних коштів передбачено покарання до дев’яти років позбавлення волі.

– Якщо буде спрацьовувати принцип невідворотності покарання за такі дії, я вважаю, це буде надійним щепленням чиновникам-розкрадачам, – підсумував Міністр.

ДЗГтаМД МВС України

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *