Одного дня одна родина святкувала аж два весілля – золоте та срібне. Така рідкісна подія сталася у Чернівецькому палаці урочистих подій
Архіви за день: 07/10/2010
Двадцяте століття залишило нам жорстокий досвід, який навіть на генетичному рівні ще довго відгукуватиметься поколінням: кілька воєн та революцій, репресивні системи приборкання незгодних і неугодних, етнічні чистки… Досвід теж не в усіх однаковий: у когось родич добровільно пішов у вогонь, хтось боязко його обходив, ще хтось підкладав хмизу…
За словами голови Чернівецької міської виборчої комісії Генріети Баранової, на посаду градоначальника Чернівців претендують 7 кандидатів. Сісти в крісло міського голови розраховують:
Пані Єлизавета очолює буковинський осередок партії «За права людини», натхненницею для якої є Уповноважена Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова. Чим вирізняється партія «За права людини» з-поміж інших? Що пропонує вкрай зневіреному українському виборцеві? До чого прагне та які завдання ставить перед собою на нинішніх виборах до місцевих рад? Про це розмова з єдиною в області жінкою – головою обласної партійної організації та віднедавна головою Кіцманської райдержадміністрації.
Саме тому відомий в краї підприємець намагається досягнути порядку всюди, де з’являється. «Ненавиджу бруд, – просто пояснює Георгій Фанікович. – У всіх розуміннях. Нас його оточує багато. Тому стараюся, щоб навколо мене було чисто». Матеріальне цьому підвердження – розчищена й доглянута територія керованого ним відпочинкового комплексу «Аква-плюс». А нематеріальне підприємець з 20-літнім стажем створює своєю манерою життя і способом мислення. Про перспективи бізнесу в країні і краї – розмова з гостем «Версій».
Чаювання з молодими, донедавна активними й працюючими, матусями – дуже пізнавальне для кореспондента «Версій». Виявляється, отримати гарантовані державою кошти за «лікарняний», пов’язаний з найунікальнішою функцією жінки-трудівниці, не менш складно, ніж виносити і народити здорового громадянина. Бо Господь, природа й навіть медицина зазвичай милостивіші від бюрократичної машини, яка уособлює державу
Тільки на Буковині щорічно накопичується до 350 тис. тонн побутового сміття. Не облікованого! Без урахування сотень і тисяч великих і маленьких стихійних смітників на околицях міст і сіл, вздовж карпатських річок, у сільських яругах і придорожніх лісосмугах. Певна частина цієї гидоти потрапляє у річки та водоносні шари грунту. А ще ж є понад 450 тонн виробничих відходів 1-3 класів небезпеки: відпрацьовані свинцеві батареї, шини та нафтопродукти, люмінесцентні лампи, заборонені та непридатні до використання пестициди тощо. Недарма офіційна площа сміттєзвалищ в області – 140 га.
Сучасний стан онкології дозволяє вчасно виявляти і доволі успішно лікувати деякі форми раку. Щоразу, коли до онкологічної лікарні потрапляє хворий із задавненою хворобою, лікарі дивуються та обурюються. Особливо, коли це стосується раку молочної залози в жінок. Про це – бесіда із лікарем Чернівецького обласного центру здоров’я Наталією Білогуровою.
5 жовтня виповнюється 127 річниця від дня народження видатного полководця Української Народної Республіки полковника Петра Федоровича Болбочана. Болбочан – наш земляк: народився український військовий діяч у с. Гиждево Хотинського повіту Бесарабської губернії (нині с. Ярівка Хотинського району Чернівецької області) в сім’ї священика.
10 жовтня у селі Шипинці, що на Кіцманщині, пройде масштабний фест народної інструментальної музики, присвячений 90-літтю видатного музиканта, скрипаля-віртуоза, композитора, збирача й аранжувальника народних мелодій, вихідця з цієї благодатної землі Іллі Міського.
А тепер давайте уважно поглянемо на себе – кожний з нас. Але придивимося чесно й прискіпливо. Хто ми є? Паразити! Чому? Бо намагаємося більше взяти й менше дати. Саме так вибудовуємо і суспільство. І саме від цього наші біди.