І це були роки пошуків власного шляху.
Непростий історичний період нашої рідної України припав на роки становлення гурту, що, зазвичай, має відображення і в здобутках. Та, попри життєві виклики, гурт розвивався та брав участь у багатьох фестивалях і конкурсах, як в Україні так і за її межами. В більшості із них здобували перемогу та ставали лауреатами премій!
Музиканти шукали себе в різних жанрах та стилях і зрештою зрозуміли, що життя в стилі БЛЮЗУ – це є саме те, до чого прагне колектив і кожен учасник зокрема.
У складі гурту незмінні: Тетяна Петришина – вокал; Кирило Маслюченко – соло-гітара; Віталій Молдован – бас-гітара; Григорій Дроник – ударні. Кожен із них — талановитий і досвічений – за плечима має безліч різних музичних проєктів.
Тетяна Петришина – випускниця та аспірантка Львівської музичної академії ім. М. Лисенка, викладачка вокалу у власній студії є ще й рушієм гурту в плані пошуку репертуару, можливих майданчиків для виступів та різного плану домовленостей про творчі колаборації. Це їй вдається, бо має неабиякий організаторський хист, який став у пригоді й у волонтерській команді, в якій бере участь від початку повномасштабної війни в Україні. Та варто підкреслити, що всі рішення приймає гурт в цілому, ухвалюючи й усі творчі пропозиції. Тільки в гармонії народжується та звучить Блюз.
… Блюз – це вільний подих, це – чиста свідомість, з блюзом не можна на «Ти», блюз – це глибокі роздуми та самоідентифікація кожного музиканта гурту. І такий в Чернівцях єдиний – єдиний блюз-колектив, який грає авторські блюзові композиції-імпровізації, авторські пісні, світові хіти та кавери сучасних українських пісень. Це «Plum jam».
Розпочали свій виступ на ювілейному концерті піснею «Люди-тополі» з репертуару Kola Mamarika. Ця пісня про людей світла. Про звичайних українців, які, завдяки своїй силі духу, стійкості, любові до ближнього перетворилися на титанів – сильні, незламні, справжні, рідні, красиві, працьовиті. Про кожного, чиє серце б’ється швидше, коли він чує слово «Україна».
Далі в програмі концерту, що відбувався у «Music hall» обласної філармонії ім. Дмитра Гнатюка звучали кращі кавер-композиції гурту в стилі блюзу – Creep (Radioheat), Shallow (Lady Gaga), The house of the rising sun (The animals), Rolling in the deep (Adele) та багато інших відомих й улюблених слухачами композицій. Також прозвучали авторські пісні гурту «Спи сам», «Не вимикай», «Весна».
Слухачів був повен зал – аншлаг – шанувальники творчості гурту, рідні, друзі, колеги з музичного цеху тощо.
Гості концерту гучними оплесками та вигуками «браво» висловлювали емоційне захоплення, а ще – підспівували та пританцьовували.
Чарівний бархатистий тембр голосу вокалістки, її експресія та емоційність додавали композиціям особливого звучання; майстерні технічні та мелодійні соло гітариста, що звучали наче розповідь/історія з хорошим завершенням, бас-гітара ж була справжнім фундаментом, ударна ритм-секція, наче серцебиття колективу – одне слово, байдужих не було.
Мистецтво – це талант помножений на велику працю. Залом лунало «на біс» – ніхто з присутніх не хотів залишати створену оазису музики, гармонії та емоції. Відчувалось, що температура у залі була значно вищою за вуличну – усі +50 від оплесків, посмішок та щирих емоцій.
Улюблених виконавців вітали із першим ювілеєм. Звучало багато побажань на адресу винуватців і було багато квітів від шанувальників.
Позитивні емоції зашкалювало, а їх так бракує нам усім нині. Тож не дивно, що того ж вечора розпочався фідбек (feedback) – історія зворотнього зв’язку вдячних слухачів: у соцмережах з’явилося море повідомлень, в яких висловлювалися вдячність за творчість та музичну насолоду.
Автор цих рядків приєднується до всіх побажань – нехай у «PLUM JAM» здійсниться все задумане.
Любов ШИЛЮК, завідувачка відділом мистецтв обласної наукової бібліотеки ім. М. Івасюка