Звіряймо свої смаки з оцінками журі: переможці Одеського кінофестивалю у Чернівцях

Учасники 14-ого кінофестивалю, знімок на згадку

Культурна програма серпня як ніколи порадувала чернівчан, подарувавши їм у цей важкий час незабутні миті. Одразу два фестивалі – традиційний уже VI фест органної та камерної музики й  ХІV Одеський міжнародний кінофестиваль.  А скільки неймовірно цікавих гостей. Та й буковинці, зрештою, показали себе під час обговорень конкурсних фільмів, небайдужими людьми. Щоправда, не завжди їхня думка співпадала з оцінками журі, та, як мовиться, на колір і смак –  товариш не всяк. Тим паче, що високе кіно, як і висока мода, не є предметом ширвжитку.

 

Загалом же під час кінофестивалю було показано 46 фільми, з яких 32 українські. Один із них, «В Україні», демонструвався за дружньої підтримки Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA.

Отже, в Національній конкурсній програмі переможці визначилися таким чином:

*Найкращий український повнометражний ігровий фільм – “Валерія виходить заміж”, реж. Міхаль Вінік, прод. Аелет Каіт, Амір Харель, Володимир Яценко, Анна Яценко. ). Крім Дюка цей фільм отримав також 50 тис. грн від офіційного партнера кінофестивалю – Ukrainian Producers Hub.

Цей фільм створювався без державної підтримки на початку локдауну, а закінчився під час повномасштабної війни. Своїм прикладом ми хочемо надихнути всіх вас на те, щоби ви продовжували створювати українське кіно, незважаючи ні на що”, – сказала у відеозверненні копродюсерка стрічки Анна Яценко.

*Найкращий український повнометражний документальний фільм – “Звідки куди”, реж. Мачек Хамела, прод. Пьотр Ґравендер, Мачек Хамела, Жан-Марі Жиґон, Анна Паленчук.  Авторів також нагородили спеціальним призом в 50 тис. грн від Музею “Голоси Мирних” Фонду Ріната Ахметова.

Я дуже сподівався, що коли ми будемо показувати цей фільм в Україні, війни вже не буде. На жаль реальність інша. Я дуже хочу, щоб цей фільм нагадував світу, що без постійної допомоги Україні, ця війна скоро не закінчиться, і такі люди, як герої нашого фільму, не зможуть повернутися додому. – сказав Мачек Хамела. – Цей фільм знімався всередині евакуаційної машини, в якій я був водієм і режисером. Я вирішив просто допомагати як волонтер, як водій, як це робили десятки тисяч поляків із початку великої війни. Бо ми добре розуміємо, що ця війна – це не тільки захист України, а й усієї Європи”.

*Спеціальна відзнака за найкращу режисуру – Аліса Коваленко, фільм “Ми не згаснемо”. Ця стрічка отримала також 500 фунтів стерлінгів від Association Talented U (Ukraine & United Kingdom) як найкращий документальний фільм в сфері захисту прав людини.

*Спеціальна відзнака за найкращу жіночу роль – Каріна Химчук за роль у фільмі “Ти мене любиш?”

*Спеціальна відзнака за найкращу чоловічу роль – Дмитро Нежельський за роль у фільмі “Сашенька”

 Міжнародна європейська конкурсна програма:

*Найкращий європейський фільм – “Ссавці”, реж. Себастіан Міхеілеску,

Це перший приз, який здобув фільм “Ссавці” і я неймовірно пишаюся. Хочу передати подяку нашій чудовій команді, людям, які мене підтримали, та моїй родині. Також хочу висловити захоплення тією роботою, яку здійснює команда Одеського кінофестивалю. Ви – справжні герої. Ви не здаєтеся і приносите радість глядачам попри ці темні часи. На жаль я не зміг особисто приїхати на фестиваль, для мене було б великою честю бути там разом із вами. Дякую за ваше розуміння і, нехай на відстані, передаю підтримку та любов. Слава Україні!” – сказав у своєму відеозверненні Себастіан Міхеілеску. Нагороду за цей фільм вручили Василю Бику, голові обласного румунського культурного осередку імені Міхая Емінеску   Він має передати її режисеру.

*Спеціальна відзнака – “Полум’яне небо”, реж. Крістіан Петцольд

*Спеціальна відзнака – “Правило двох стін”, реж. Девід Гутнік, реж. Ольга Бесхмельниціна, Сем Бісбі, Стейсі Райс

Мене запитували, чому я займаюся мистецтвом зараз? Хотів би повторити слова режисерки фільму “Клондайк” (Марина Ер Горбач, вона ж членкиня національного журі –  ред). Ми говорили про це, і вона мені розказала, що у 2015 році, коли частину території Донбасу окупували, там все зупинилося. Затишшя було й у мистецтві теж. А кіно, як його складова, має бути культурною зброєю, і продовжувати зніматись. І я хочу додати: росія – країна-терорист!” – сказав режисер фільму “Правило двох стін” Девід Гутнік.

Анна Мачух, генеральна директорка Одеського міжнародного кінофестивалю підсумувала:  .“Результати конкурсу кінофестивалю, рішення нашого журі, ще раз доводить, як важливо нам інтегруватись і світову кіноспільноту – робити разом фільми, працювати над українськими історіями та створювати якісне кіно! Я вітаю всіх переможців та всіх учасників конкурсних програм та спеціальних показів! Ми дуже вдячні Чернівцям за такий прийом – за підтримку, довіру, за допомогу на кожному етапі створення кінофестивалю. Неймовірна подяка нашим Збройним Силам, завдяки яким ми маємо змогу проводити в нашій країні кінофестивалі, знімати та показувати кіно, вільно дихати і вірити в перемогу!

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *