На цьому наголосив Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко підчас брифінгу. Він докладно перелічив все медичне обладнання, яке Чернівецька область отримала з початку активної фази війни та продовжує отримувати нині.
Так, від початку року лікарні Буковини вже поповнили 10 кисневих станцій та інше критично важливе обладнання. До слова, міністр наголосив, що мета його приїзду на Буковину – пересвідчитися, як використовується на практиці це медичне обладнання. Бо саме використання та введення в експлуатацію медичного обладнання є пріоритетним.
За словами Віктора Ляшка, до регіону загалом від початку повномасштабної війни вже доставлено й розподілено 5 878 одиниць медичного обладнання та приладів. Зокрема,
- 2 автомобілі швидкої медичної допомоги,
- ангіограф,
- анестезіологічний апарат,
- 5 апаратів вакуумної терапії ран,
- апарат електрохірургічний,
- апарат рентгенівський з С-аркою,
- 7 рентгенівських пересувних апаратів,
- 2 апарати рентгенівські стаціонарні,
- 15 УЗД-апаратів,
- 132 апарати штучної вентиляції легень,
- 10 електрокардіографів,
- ендоскопічне обладнання,
- 10 капнографів,
- комп’ютерний томограф,
- 5 манекенів,
- 62 монітори пацієнта,
- лабораторне обладнання.
І саме завдяки закупівлям МОЗ, Буковинський обласний клінічний онкологічний диспансер отримав сучасний комп’ютерний томограф. Завдяки такому обладнанню лікарі зможуть використовувати рентгенологічну методику, що здатна оцінити морфологічні зміни органів й тканин, і на основі цього поставити клінічний діагноз. Мешканці ж регіону зможуть отримувати якісну діагностику свого стану та медичну допомогу найвищого рівня.
Важливо, що для роботи з обладнанням команда медиків лікарні вже пройшла відповідне навчання та готова працювати.
– Буковинський онкологічний диспансер мене приємно вразив. Я вважаю, що менеджер на своєму місці й налагоджено співпрацю з місцевою владою. Є зміни, продовжується будівництво. Якщо ми поставимо додаткове обладнання – заклад рухатиметься вперед, – підкреслив на брифінгу міністр охорони здоров’я.