«Репресії» Державтоінспекції на автошляхах України

Саме на 5185 осіб зменшилася цього року порівняно з відповідним періодом минулого кількість потерпілих в автопригодах. Життя збережено 612 людям.

Три попередніх роки аварійність на дорогах України невпинно зростала, і тільки цього року  намітився, нарешті, перелом до зменшення. Він підтверджується на лише міліцейськими зведеннями, а й даними медичних закладів.

Такі результати досягнуті, перш за все,  за рахунок  підвищення ефективності нагляду за дорожнім рухом (збільшення щільності нарядів, ефективне використання можливостей чинного законодавства); покращення взаємодії з судовими органами. За рішеннями суду, наприклад, вилучено майже 100 тисяч водійських посвідчень, тоді як за весь 2007 рік – 28 тисяч.

Літо в Україні «традиційно» відзначається збільшенням ДТП, адже українці масово їдуть на відпочинок. Тож Юрій ЛУЦЕНКО серед завдань ДАЇ на літній сезон першим поставив збільшення кількості міліціонерів, які будуть обслуговувати дороги країни, шляхом доукомплектування підрозділів ДАЇ працівниками інших служб органів ВС.

Наприклад, у нарядах ДПС будуть задіяні працівники спецпідрозділу «Беркут» або внутрішніх військ, це зробить пости потужнішими.

На виконання Указу Президента від 17 червня «Про додаткові заходи щодо запобігання дорожньо-транспортним пригодам» Департамент ДАІ посилив гласний та негласний контроль за несенням служби інспекторами ДПС. Особлива увага приділяється випадкам хабарництва, здирництва, поборів, грубого нетактовного ставлення до учасників дорожнього руху, інших грубих порушень дисципліни з боку працівників Державтоінспекції.

– Ми будемо забезпечувати не тільки безпеку громадян, але й їхню безпеку від ймовірного хабарництва на дорогах держави. Ціна літнього сезону – 2 тисячі загиблих на дорогах країни щорічно. Ми повинні зробити все, аби цю цифру мімінізувати та не оббирати на дорогах наших громадян, – підкреслив міністр.

Загалом виявлено 99 фактів отримання «грошових винагород» інспекторами ДАІ, в тому числі 33 – за останні два тижні липня. За результатами негласного контролю звільнено з посад 24 працівника ДАІ, понижено в посаді 13 і переведено до інших служб – 42. Порушено 41 кримінальну справу
МВС розуміє важливість оснащення ДАІ сучасними технічними засобами контролю за дорожнім рухом. Придбано 20 та обладнано 10 патрульних автомобілів ДПС ДАІ, які оснащені апаратно-програмними комплексами автоматизованої системи GPS – диспетчеризації рухомих об’єктів на базі модулів «Дрозд», системами відео-нагляду (4 відеокамери), мобільними користувачами. Міністр особисто вручив ключі від новеньких спецмашин працівникам ДПС.

Однак, Юрій Луценко стурбований тим, що до цього часу ВР не розглянула проект закону, який передбачає використання усіх цих технічних засобів.

ДЗГ та МД МВС України

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.