Нашa Юля крутіша за англійську королеву

Тимошенко визнана першою в ТОП-100 найвпливовіших людей в Україні
2003-2004-го список очолював Леонід Кучма, 2005-го – Віктор Ющенко, 2006-го – Рінат Ахметов, минулоріч – Віктор Янукович… Вибір журналістів грунтується на думках 20 експертів.
Перше місце – лиш одне
Леді Ю піднялася на вершину не тільки завдяки помилкам інших претендентів. Ця невтомна жінка розширила власну присутність в парламенті і змусила Президента повернути їй місце прем’єра. Саме в її руках зосереджені сьогодні найдієвіші механізми впливу на державу. Вона контролює другу за розміром фракцію парламенту, яка обіцяє стати ще впливовішою за рахунок учорашніх членів «Нашої України». Янукович нині швидше пасивний, а Ющенко потроху втрачає вплив і серед політиків, і серед виборців.
Три інструменти Ахметова
Рінат Ахметов зайняв друге місце завдяки трьом найбільш дієвим інструментам влади: Грошам, великим Грошам і дуже великим Грошам. У липні він визнаний найбагатшим європейцем і сьомим багатієм на планеті. Саме присутність Ахметова на другій сходинці пояснює відсутність Януковича у першій п’ятірці.
 «Хай у зв’язці одній…»
Зв’язка Віктора Ющенка і Віктора Балоги (№3, 4) нагадує пісочний годинник, у якому замість піска – влада. І оскільки президент розташований згори, те, що залишилось від влади, і далі  перетікає до його «сірого кардинала».
Поза публічною політикою якимось чином збергігає себе Віктор Пінчук (№5). Мільярдер знайшов власну нішу для впливу: публічні благодійні проекти і чималий бізнес.
Хто є ху: 102 на сотню
На 60-й та 85-й позиціях – відповідно два брати і дві сестри.  Загалом 10 жінок на 92 чоловіки. 52 учасники – представники виконавчої, законодавчої та муніципальної влади. 15 від БЮТ, 11 – від ПР, 16 – від «НУНС», один – від блоку Литвина, один – від КПУ. Порівняно з минулим роком, в рейтингу 25 новачків. Може, найнайпомітніший – ривок Володимира Литвина (№17) з політичного небуття в гущину громадського життя.
Середній вік номінантів – 48 років. Найстаршому, Патріарху Філарету (№35) – 79 років, наймолодшій – тенисистці Катерині Бондаренко (№85) – 22.
Серед 50 найбагатших українців до найвпливовіших потрапили 29  із сумарним капіталом $87 млрд (понад 2 річних бюджети України).
15 рядків посідають уродженці Донецького регіону,  по 8 – з Дніпропетрівщини, столиці і Київської області. 5 – із Житомирщини і стільки ж – зі Львівщини. А 22 учасники рейтингу народилися за кордоном: 7 – у Росії, по 3 – у Грузії та США.
Нагадаємо, що 2007-го той же «Кореспондент» визнав Юлію Тимошенко Особистістю року. А в нинішньому рейтингу найвпливовіших жінок світу за версією «Forbes» Леді Ю – сімнадцята. Перше місце посідає Анхела Меркель. Тимошенко не лише обігнала тих жінок з пострадянського простору, які потрапили до цього списку – росіянку Валентину Матвієнко (31) та казашку Гульжан Молдажанову (37), але наша прем’єрка крутіша за Лору Буш і Єлизавету Другу!
Дмитро ЦАРЕНКО, інтернет-оглядач «Версій»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *