Діамантова півсотня

Рейтинг «50 найбагатших українців» оприлюднений утретє і стає традиційним. Ми починаємо звикати до того, що в нас є багаті?113 тисяч кейсів з баксами
Пересічному українцеві важко уявити собі $112,7 млрд. – така загальна сума статків 50 найбагатших. Для наочності: стандартний «дипломат» вміщає рівно мільйон стодоларовими купюрами (мабуть, його розміри під це і розраховували). А тепер уявіть собі 113 тисяч таких «дипломатів» або понад вісім вантажних вагонів, щільно напханих «грінами». $112,7 млрд  – це 85% ВВП України. 50 найбагатших в Росії можуть похвалитися лише 34%. Не тому, що росіяни бідніші, просто там час від часу прополюють грядку, на якій ростуть багатії.
Десятої частини цих статків вистачило б, аби погасити весь зовнішній борг України.

Чудова п’ятірка
Перша п’ятірка – незмінна: Ахметов, Пінчук, Коломойський, Боголюбов, Жеваго. Рінат Ахметов за рік підняв свої статки до $31,1 млрд (17 річних бюджетів його рідної Донецької області). Тепер на планеті багатші за нього лише Ворен Бафет, Карлос Слім, Біл Гейтс, Лакшмі Міттал і брати Амбані, Мукеш і Аніл.
Віктор Пінчук додав до своїх капіталів лише $1,8 млрд. Коли Ахметов був би першим і у списку найбагатших росіян, то Пінчук – лише 20-м. Незмінні партнери Коломойський та Боголюбов і заробили однаково, майже по $2,8 млрд. Наймолодший з п’ятірки, Костянтин Жеваго, довів свої капітали до $5,2 млрд.

Найважчий – перший мільярд?
До 14 мільярдерів вітчизняного розливу за рік додалося ще 9, між ними екс-генпрокурор Геннадій Васильєв  і головний кондитер Петро Порошенко, головний будівничий «Євро-2012» Олександр Ярославський, металург Олег Мкртчан. У потилицю нинішнім мільярдерам дихає головний годувальник України Володимир Костельман із $ 970 млн. Немає сумнівів, що цей недолік він швидко виправить, адже люди продовжують харчуватися.

Злети та падіння
Після першої п’ятірки найбільше піднявся – аж на $2,99 млрд – Олексій Мартинов (феросплави, нафтопродукти, фінанси). За кількістю позицій найбільший ривок
( +17) належить Георгію Скударю (від 47 на 30) і Андрію Веревському (від 48 на 31). Слід зауважити, що втрата позицій не означає збідніння, просто деякі, скажімо, будівельник-фінансист Сергій Тигіпко, банкіри брати Буряки, горілчаник-металург Євген Черняк, заробили менше за нижніх сусідів з рейтингу.
Зменшилися капітали тільки в трьох.  Банкір Володимир Матвієнко упав на 12 позицій, а виробник горілки Андрій Охлопков опустився з середини списку до останньої п’ятірки. Найбільшого падіння зазнав регіонал Василь Горбаль, який з участю у виборах київського мера втратив і вплив, і мало не половину капіталів – і понизився аж на 27 позицій! У золотій півсотні бідніші за нього лише новачки Ігор Суркіс із $309 млн. і Борис Колесніков з $271 млн.
Дмитро ЦАРЕНКО, за матеріалами «Кореспондента»

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *