Люди часто переймаються високим кров’яним тиском, бо він може призвести до серцевих нападів, інсультів і ниркової недостатності. Але низький кров’яний тиск, гіпотонія, також може завдати шкоди вашому організму.
Кров’яний тиск зазвичай не дає помітних симптомів, повідомляють Новини Здоров’я. Наприклад, підводячись з сидячого або лежачого положення можна спричинити падіння артеріального тиску.
Однак є певні стани, коли виникають тривалі періоди гіпотонії. Наприклад вагітність, значна втрата крові через травму, поганий кровообіг, спричинена станом серця слабість. А ще – анафілактичний шок, інфекції кровотоку, ендокринні порушення. Деякі ліки також можуть спричинити гіпотонію. Анемія від дефіциту незамінних вітамінів В12 і фолієвої кислоти теж може призвести до зниження артеріального тиску.
Постійний низький кров’яний тиск так само шкідливий, як і гіпертонічні явища. Якщо артеріальний тиск стає занадто низьким, організм не отримує достатньо кисню, що може потягнути розлади в роботі серця і мозку, а також утруднення дихання.
У певних випадках люди з низьким кров’яним тиском можуть навіть втратити свідомість чи впасти в кому.
Симптоми зниженого тиску:
Пульсуючий головний біль (найчастіше у скронях або в потилиці).
Несподівані нудота і блювота.
Різка реакція на зміни погоди.
Потемніння в очах, втрати свідомості.
Слабість і швидка втомлюваність.
Відчуття нестачі повітря.
Похолодіння кінцівок, гостра чутливість до змін температури