«Чернівціобленерго» зобов’язують повернути споживачам кошти, незаконно отримані за «липові» штрафи

Енергопостачальна компанія, як з’ясували в НКРЕ активісти Буковинського громадського об’єднання, грубо порушує права споживачів. Та цього ніхто не помічав, окрім ошуканих громадян.

Чому цього не бачили наші місцеві контрольні органи, – тема окремої розмови. Зрештою, про причини бездіяльності Держінспекції у справах захисту споживачів Чернівецької області ми писали в минулому числі газети. Та на захист людей стало Буковинське громадське об’єднання. Нині воно звернулося до всіх чернівецьких видань, як друкованих, так і електронних, і цифрових, із проханням розмістити соціально-важливу інформацію, що носить суспільний характер. Ось цей текст:

1171

Буковинське громадське об’єднання (БГО) повідомляє громаду міста Чернівців та Чернівецької області, що, у відповідності до Постанови НКРЕ №253 від 14 березня 2013 року, ПАТ «ЕК «Чернівціорбленрего» ЗОБОВ’ֽЯЗАНЕ ПОВЕРНУТИ СПОЖИВАЧАМ (фізичним та юридичним особам) неправомірно отримані кошти за незаконно складеними актами про «порушення» Правил користування електричною енергією.

Для отримання додаткової інформації звертайтеся:

М. Чернівці, вул. Нікітіна,2 (3 поверх), тел./факс 57-41-18; 57-30-34; 57-19-35;

моб. тел. (050) 084-53-92. Електронна адреса: gromadabukovina@mail.ru 

Від імені БГО документ підписали Р. Мельник, Л. Анциперова, С. Терновецький. Керівник робочої групи Т. Боровик (050-084-53-92).

                     «У правовому полі», як з’ясувалося, чимало порушень…

Редакція звернулася до Тамари Іванівни Боровик з проханням прокоментувати це повідомлення об’єднання.

– Наша робоча група, яку очолюю, у відповідності до запланованих заходів проекту «Право на світло», упродовж двох місяців ретельно вивчала проблему накладання штрафних санкцій ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго» на споживачів – як фізичних, так і юридичних осіб. Тому можу публічно заявити, що надавач послуг використовує своє монопольне становище, чим дуже серйозно порушує права споживачів і витягує з кишень громадян значні кошти на користь власника з російської «Лужниковської групи», неформальними засновниками якої є екс-віце-спікер Держдуми Росії Олександр Бабаков та «авторитетний бізнесмен» Михайло Воєводін. І всі ці дії, як стверджує керівник Обленерго п. Шекета, відбуваються «виключно у правовому полі».

– Про які порушення з боку Обленерго йдеться?

– Перелічу найголовніші пункти, викладені у Постанові НКРЕ. Та спочатку скажу, що Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, перед тим, як прийняти Постанову щодо «Чернівціобленерго», направила йому два Листи (останній – від 08.10.2012 «Щодо перегляду Актів про порушення ПКЕЕН на виконання протокольного рішення НКРЕ від 07.06.2012 №23 на доповнення до листа НКРЕ від 27. 07.2012 №4754/11/47-12»).Тоді ж НКРЕ й зобов’язала публічне акціонерне товариство виправити становище до 1 січня 2013 року. Та енергопостачальна компанія досі не відреагувала.

– Натомість почала «війну» з газетою «Версії» та своїми клієнтами, що й спонукало до виникнення Буковинського громадського об’єднання. До слова, редакція «Версій» за серію матеріалів про монопольні дії «Чернівціобленерго» до Дня журналіста отримала гран-прі конкурсу на краще журналістське розслідування обласної організації Національної Спілки журналістів України. Та, думаю, Обленерго не особливо цим перейнялося, бо громадську думку його керівництво ігнорує: принаймні, взяти участь у публічних слуханнях відмовилося. НКРЕ та її Постанова – зовсім інша справа…

– Так, НКРЕ зауважила, що «Чернівціобленерго» не реагує на її листи, тож прийняла  Постанову. Цією Постановою НКРЕ зобов’язує Обленерго усунути порушення, що стосуються переважно дотримання правил користування електроенергією як населенням, так і підприємствами.

А тепер щодо самих порушень, які зустрічаються мало не в кожному акті. Нараховані енергетиками згідно з ними штрафи й доведеться відшкодовувати людям.

 1. Згідно з Методикою при складанні актів про порушення Правил користування електричною енергією на споживача, зокрема п. 4.7. передбачено, що в актах про порушення мають бути заповнені всі рядки та графи без пропусків.
 2. Текст акта має бути складений таким чином, щоб його неможливо було трактувати неоднозначно.
 3. У графах  акта мають бути проставлені всі підписи присутніх при його складанні осіб, а також обов’язково – споживача. Один примірник обов’язково залишається останньому.
 4. Працівники енергопостачальника перед складанням акта про порушення зобов’язані повідомити споживача про його право внести зауваження та заперечення до акта, викласти мотиви своєї відмови від його підписання або підписати його без зауважень та пропозицій.
 5. Крім того, все зазначене в акті має бути підтверджене відповідними документами, які є доказами того, що споживач порушив закон. Якщо цих документів при акті немає, він є неправомірним.

– А що ж це за документи, які є підставою для скасування Акта на штраф, складеного енергетиками?

– Найперше – відсутність експертизи. Крім того, прострочення терміну держповірки лічильника, відсутність акта про прийняття споживачем на збереження пломб та приладу обліку, відсутність належно оформленої відмови споживача від проведення експертизи, відсутність зазначеної точки самовільного підключення, як це було скажімо, у справі пенсіонера Терлибовки з Мигова, що на Вижниччині, якого оштрафували на 4000 грн., тощо.

Будь-який папірець – це зовсім не Акт

Та цього зовсім не бере до уваги Обленерго, яка вважає будь-який папірець належно оформленим актом. Мало того, цей папірець прикладається як єдиний документальний  доказ до судового позову. В результаті суд приймає рішення на користь Обленерго, яке й отримує додаткові прибутки за рахунок неправомірних дій щодо споживачів.

– Отож позиція громадськості, себто БГО, співпадає з позицією НКРЕ?

– Ми підтримуємо позицію НКРЕ України, яка своїм Протокольним рішенням ще від 07 червня 2012 року за №23 зобов’язало ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго» цитую – «привести свої дії по відношенню до споживачів у відповідність до вимог законодавства шляхом СКАСУВАННЯ НАРАХУВАНЬ по актах та повідомлення споживачів…» Але маємо підтвердження того, що Обленерго й досі не виконало зазначеного рішення. Тому наше об’єднання і звернулося до громади з таким повідомленням.

– А у Постанові НКРЕ про що йдеться?

Вже назва Постанови НКРЕ України за № 253 від 14 березня 2013 року «Застереження ПАТ “ЕК Чернівціобленерго” щодо усунення та недопущення надалі порушень Ліцензійних умов з постачання електроенергії та Ліцензійних умов з передачі електроенергії», говорить сама за  себе. Та все ж хочу зосередити увагу споживачів на тому, що ПОСТАНОВИЛА НКРЕ:

1. Застерегти ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго» щодо недопущення надалі виявлених порушень Ліцензійних умов з постачання електроенергії (z0433-96) та Ліцензійних умов з передачі електроенергії (z0408-96) .

2. Зобов’язати ПАТ «ЕК «Чернівціобленерго» до 30.04.2013 усунути порушення підпункту 3.4.1 Ліцензійних умов з постачання електроенергії (z0433-96) та підпункту 3.5.1 Ліцензійних умов з передачі електроенергії (z0408-96) в частині дотримання законодавства України та інших нормативних документів, зокрема ПКЕЕН (1357-99-п), Методики (z0782-06) та ПКЕЕ (z0417-96).

А це саме те, на чому я вже наголошувала – на порушеннях під час штрафування.

– Чи не означає це того, що «Чернівціобленерго» можуть позбавити ліцензії?

– Принаймні, виходячи з цього застереження, твердження голови правління ПАТ «ЕК Чернівціобленерго» п. Шекети, що Обленерго працює виключно в правовому полі, є дуже сумнівним.

Та все ж сподіватимемося, що монополіст виконає вимогу НКРЕ. А ми будемо це суворо відстежувати. Одне слово, усім нам – і «Чернівціобленерго», і громадськості, і споживачам – є над чим працювати.

Людмила ЧЕРЕДАРИК, «Версії»

7 responses on «Чернівціобленерго» зобов’язують повернути споживачам кошти, незаконно отримані за «липові» штрафи

 1. Опять двадцать пять. Опять Л. Чередарик за своё. Ну нельзя же так безраздельно, необдуманно относиться к информации, которую преподносят со стороны. В данном случае, та же юрист БГО, ещё и к тому же «Керівник робочої групи Т. Боровик». Эта статья, как и прежние (на тему ОБЛЭНЕРГО ) дезинформирует читателя и, самое главное, Потребителя электроэнергии, который, прочитав этот искажённый фактаж подумает, что:
  1. Облэнерго вернёт деньги «незаконно» оштрафованым Потребителям, которые фактически воровали электроэнергию посредством – левой проводки (минуя точку законного подключения электросчётчика), магнитами, другими способами вмешательства в работу устройства учёта электроэнергии (счётчика).
  2. Что это заслуга БГО и, конечно же Чередарик.
  3. Вот уже сама НКРЕ встала на защиту Потребителя.

  Т. Боровик понадобилось два месяца, чтобы отыскать информацию в интернете и проанализировать её. Мне же хватило всего один час, чтобы понять, мягко говоря, ошибочность её анализа.
  Итак, давайте по порядку. Вдумчиво проанализируем то, что произошло.

  1. БГО никакого отношения к постановлениям, решениям, пересмотрам Актов НКРЕ не имеет, ибо они были приняты ещё задолго до его рождения, на чиная с 14. 10.2010 (напомню – БГО было создано под давлением супругов Анциперовых на Чередарик в декабре 2012 г. сразу же после первого суда против газеты, который я выииграл за 10 минут. Цель создания БГО – воспрепятствовать дальнейшей эффективной активности Гекова в борьбе с ЧЕРНОВЦЫОБЛЭНЕРГО и под эту тему получить гранты из-за бугра). Как доказательство привожу полный текст НКРЕ:

  НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ
  РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ
  ЛИСТ
  08.10.2012 № 6350/26/47-12
  Ліцензіатам з передачі електричної енергії
  місцевими (локальними) мережами
  Щодо перегляду Актів про порушення ПКЕЕН на виконання протокольного рішення НКРЕ від 07.06.2012 № 23 в доповнення до листа НКРЕ від 27.07.2012 № 4754/11/47-12 ( vl754862-12 )
  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – НКРЕ), повідомляє, що перегляд Актів про порушення ПКЕЕН (1357-99-п) та ПКЕЕ (z0417-96) має бути здійснено з 14.01.2011 – дати набрання чинності постанови НКРЕ від 14.10.2010 № 1338 (z1417-10) “Про затвердження Змін до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією” та до 31.12.2012.
  Інформація щодо приведення енергопостачальником своїх дій по відношенню до споживачів у відповідність до вимог чинного законодавства має бути надана у термін надання інформації до НКРЕ у термін до 15.01.2013 за формою, що додається.
  Додатково зазначаємо, що згідно з положеннями пункту 3.5 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами (z0408-96) , затверджених постановою НКРЕ від 13.06.96 № 15, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 26.07.96 за № 408/1433 (із змінами), ліцензіат повинен діяти згідно із законодавством України та нормативними документами.
  Член Комісії Ю. Власенко
  Додаток
  до листа НКРЕ
  08.10.2012 № 6350/26/47-12
  ІНФОРМАЦІЯ
  щодо приведення дій по відношенню до споживачів у відповідність до вимог законодавства
  № з/п Споживач, адреса, № о/р № акта про порушення ПКЕЕН (1357-99-п)
  , дата складення Період проведених нарахувань Підстава для скасування Акта та/або нарахувань за актом, проведення перерахунку * Інформація щодо повідомлення споживача про скасування Акта та/або нарахувань за актом, про проведення перерахунку Скасовані нарахування
  кВт/год грн
  1 2 3 4 5 6 7 8

  Підпис директора енергозбуту ЕК
  __________
  * Перелік підстав для скасування Акта та/або нарахувань за актом, проведення перерахунку:
  відсутність експертизи;
  прострочення терміну держповірки;
  відсутність належним чином оформленої відмови споживача від проведення експертизи;
  відсутність точки самовільного підключення;
  відсутність підстав для застосування пункту 2.5 Методики (z0782-06) ;
  вимір перерізів проводів з порушенням нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності;
  вісутність сертифікату на індикатор впливу постійного (змінного) магнітного або електричного поля;
  інше (зазначити, що саме).

  Продолжу в следующем комментарии.

  23.06.13 9:45

 2. Опять двадцать пять. Опять Л. Чередарик за своё. Ну нельзя же так безраздельно, необдуманно относиться к информации, которую преподносят со стороны. В данном случае, та же юрист БГО, ещё и к тому же «Керівник робочої групи Т. Боровик». Эта статья, как и прежние (на тему ОБЛЭНЕРГО ) дезинформирует читателя и, самое главное, Потребителя электроэнергии, который, прочитав этот искажённый фактаж подумает, что:
  1. Облэнерго вернёт деньги «незаконно» оштрафованым Потребителям, которые фактически воровали электроэнергию посредством – левой проводки (минуя точку законного подключения электросчётчика), магнитами, другими способами вмешательства в работу устройства учёта электроэнергии (счётчика).
  2. Что это заслуга БГО и, конечно же Чередарик.
  3. Вот уже сама НКРЕ встала на защиту Потребителя.

  Т. Боровик понадобилось два месяца, чтобы отыскать информацию в интернете и проанализировать её. Мне же хватило всего один час, чтобы понять, мягко говоря, ошибочность её анализа.
  Итак, давайте по порядку. Вдумчиво проанализируем то, что произошло.

  1. БГО никакого отношения к постановлениям, решениям, пересмотрам Актов НКРЕ не имеет, ибо они были приняты ещё задолго до его рождения, на чиная с 14. 10.2010 (напомню – БГО было создано под давлением супругов Анциперовых на Чередарик в декабре 2012 г. сразу же после первого суда против газеты, который я выииграл за 10 минут. Цель создания БГО – воспрепятствовать дальнейшей эффективной активности Гекова в борьбе с ЧЕРНОВЦЫОБЛЭНЕРГО и под эту тему получить гранты из-за бугра). Как доказательство привожу полный текст НКРЕ:

  НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ
  РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ
  ЛИСТ
  08.10.2012 № 6350/26/47-12
  Ліцензіатам з передачі електричної енергії
  місцевими (локальними) мережами
  Щодо перегляду Актів про порушення ПКЕЕН на виконання протокольного рішення НКРЕ від 07.06.2012 № 23 в доповнення до листа НКРЕ від 27.07.2012 № 4754/11/47-12 ( vl754862-12 )
  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – НКРЕ), повідомляє, що перегляд Актів про порушення ПКЕЕН (1357-99-п) та ПКЕЕ (z0417-96) має бути здійснено з 14.01.2011 – дати набрання чинності постанови НКРЕ від 14.10.2010 № 1338 (z1417-10) “Про затвердження Змін до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією” та до 31.12.2012.
  Інформація щодо приведення енергопостачальником своїх дій по відношенню до споживачів у відповідність до вимог чинного законодавства має бути надана у термін надання інформації до НКРЕ у термін до 15.01.2013 за формою, що додається.
  Додатково зазначаємо, що згідно з положеннями пункту 3.5 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами (z0408-96) , затверджених постановою НКРЕ від 13.06.96 № 15, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 26.07.96 за № 408/1433 (із змінами), ліцензіат повинен діяти згідно із законодавством України та нормативними документами.
  Член Комісії Ю. Власенко
  Додаток
  до листа НКРЕ
  08.10.2012 № 6350/26/47-12
  ІНФОРМАЦІЯ
  щодо приведення дій по відношенню до споживачів у відповідність до вимог законодавства
  № з/п Споживач, адреса, № о/р № акта про порушення ПКЕЕН (1357-99-п)
  , дата складення Період проведених нарахувань Підстава для скасування Акта та/або нарахувань за актом, проведення перерахунку * Інформація щодо повідомлення споживача про скасування Акта та/або нарахувань за актом, про проведення перерахунку Скасовані нарахування
  кВт/год грн
  1 2 3 4 5 6 7 8

  Підпис директора енергозбуту ЕК
  __________
  * Перелік підстав для скасування Акта та/або нарахувань за актом, проведення перерахунку:
  відсутність експертизи;
  прострочення терміну держповірки;
  відсутність належним чином оформленої відмови споживача від проведення експертизи;
  відсутність точки самовільного підключення;
  відсутність підстав для застосування пункту 2.5 Методики (z0782-06) ;
  вимір перерізів проводів з порушенням нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності;
  вісутність сертифікату на індикатор впливу постійного (змінного) магнітного або електричного поля;
  інше (зазначити, що саме).

  Продолжу в следующем комментарии.

  23.06.13 9:45

 3. Опять двадцать пять. Опять Л. Чередарик за своё. Ну нельзя же так безраздельно, необдуманно относиться к информации, которую преподносят со стороны. В данном случае, та же юрист БГО, ещё и к тому же «Керівник робочої групи Т. Боровик». Эта статья, как и прежние (на тему ОБЛЭНЕРГО ) дезинформирует читателя и, самое главное, Потребителя электроэнергии, который, прочитав этот искажённый фактаж подумает, что:
  1. Облэнерго вернёт деньги «незаконно» оштрафованым Потребителям, которые фактически воровали электроэнергию посредством – левой проводки (минуя точку законного подключения электросчётчика), магнитами, другими способами вмешательства в работу устройства учёта электроэнергии (счётчика).
  2. Что это заслуга БГО и, конечно же Чередарик.
  3. Вот уже сама НКРЕ встала на защиту Потребителя.

  Т. Боровик понадобилось два месяца, чтобы отыскать информацию в интернете и проанализировать её. Мне же хватило всего один час, чтобы понять, мягко говоря, ошибочность её анализа.
  Итак, давайте по порядку. Вдумчиво проанализируем то, что произошло.

  1. БГО никакого отношения к постановлениям, решениям, пересмотрам Актов НКРЕ не имеет, ибо они были приняты ещё задолго до его рождения, на чиная с 14. 10.2010 (напомню – БГО было создано под давлением супругов Анциперовых на Чередарик в декабре 2012 г. сразу же после первого суда против газеты, который я выииграл за 10 минут. Цель создания БГО – воспрепятствовать дальнейшей эффективной активности Гекова в борьбе с ЧЕРНОВЦЫОБЛЭНЕРГО и под эту тему получить гранты из-за бугра). Как доказательство привожу полный текст НКРЕ:

  НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ
  РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ
  ЛИСТ
  08.10.2012 № 6350/26/47-12
  Ліцензіатам з передачі електричної енергії
  місцевими (локальними) мережами
  Щодо перегляду Актів про порушення ПКЕЕН на виконання протокольного рішення НКРЕ від 07.06.2012 № 23 в доповнення до листа НКРЕ від 27.07.2012 № 4754/11/47-12 ( vl754862-12 )
  Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики (далі – НКРЕ), повідомляє, що перегляд Актів про порушення ПКЕЕН (1357-99-п) та ПКЕЕ (z0417-96) має бути здійснено з 14.01.2011 – дати набрання чинності постанови НКРЕ від 14.10.2010 № 1338 (z1417-10) “Про затвердження Змін до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією” та до 31.12.2012.
  Інформація щодо приведення енергопостачальником своїх дій по відношенню до споживачів у відповідність до вимог чинного законодавства має бути надана у термін надання інформації до НКРЕ у термін до 15.01.2013 за формою, що додається.
  Додатково зазначаємо, що згідно з положеннями пункту 3.5 Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами (z0408-96) , затверджених постановою НКРЕ від 13.06.96 № 15, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 26.07.96 за № 408/1433 (із змінами), ліцензіат повинен діяти згідно із законодавством України та нормативними документами.
  Член Комісії Ю. Власенко
  Додаток
  до листа НКРЕ
  08.10.2012 № 6350/26/47-12
  ІНФОРМАЦІЯ
  щодо приведення дій по відношенню до споживачів у відповідність до вимог законодавства
  № з/п Споживач, адреса, № о/р № акта про порушення ПКЕЕН (1357-99-п)
  , дата складення Період проведених нарахувань Підстава для скасування Акта та/або нарахувань за актом, проведення перерахунку * Інформація щодо повідомлення споживача про скасування Акта та/або нарахувань за актом, про проведення перерахунку Скасовані нарахування
  кВт/год грн
  1 2 3 4 5 6 7 8

  Підпис директора енергозбуту ЕК
  __________
  * Перелік підстав для скасування Акта та/або нарахувань за актом, проведення перерахунку:
  відсутність експертизи;
  прострочення терміну держповірки;
  відсутність належним чином оформленої відмови споживача від проведення експертизи;
  відсутність точки самовільного підключення;
  відсутність підстав для застосування пункту 2.5 Методики (z0782-06) ;
  вимір перерізів проводів з порушенням нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності;
  вісутність сертифікату на індикатор впливу постійного (змінного) магнітного або електричного поля;
  інше (зазначити, що саме).

  Продолжу в следующем комментарии.

  23.06.13 9:52

 4. Приношу свои извинения за тройной повтор одного и того же текста, хотя это не моя вина, а программного обеспечения данного сайта (из-за антиспама)!

  Продолжим

  2. Из выше указанного, уже видно, что возвратом, якобы незаконно начисленных штрафов , даже не пахнет. Проблема заключается в следующем – пойманным Потребителям в воровстве электроэнергии (не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією) неправильно оформили акты о содеянном (приведення енергопостачальником своїх дій по відношенню до споживачів у відповідність до вимог чинного законодавства “Про затвердження Змін до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією”) и, как результат, не по Методике стянули штраф. Теперь же НКРЕ потребовало у ВСЕХ ОБЛЭНЕРГО УКРАИНЫ (а не только в Черновицкой области!), чтобы все акты о различных нарушениях, как со стороны РЭСов, так и со стороны потребителей оформлялись надлежащим способом, а те акты, которые уже были заполнены неправильно были переоформлены, как полагается (ІНФОРМАЦІЯ щодо приведення дій по відношенню до споживачів у відповідність до вимог законодавства). Всё это надо было исправить до 31.12.2012. И всё это подтверждается частным постановлением НКРЕЕ:

  НАЦІОНАЛЬНА КОМІСІЯ, ЩО ЗДІЙСНЮЄ ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЕНЕРГЕТИКИ
  ПОСТАНОВА
  від 14 березня 2013 року N 253
  м. Київ
  Застереження ПАТ “ЕК Чернівціобленерго” щодо усунення та недопущення надалі порушень Ліцензійних умов з постачання електроенергії та Ліцензійних умов з передачі електроенергії
  Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, у результаті розгляду 14.03.2013 на засіданні, яке проводилось у формі відкритого слухання, акта планової перевірки (а не БГО!) дотримання ПАТ “ЕК “Чернівціобленерго” ліцензійних умов від 07.03.2013 N 1, проведеної сектором НКРЕ у Чернівецькій області відповідно до Плану заходів із здійснення державного нагляду (контролю) ліцензіатів, які здійснюють діяльність з виробництва, передачі, постачання електроенергії, виробництва теплової енергії, що виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії, комбінованого виробництва теплової і електричної енергії, на 2013 рік, затвердженого наказом НКРЕ від 28.11.2012 N 814 (План N 814), та на підставі наказу НКРЕ від 17.01.2013 N 34 установлено, що ПАТ “ЕК “Чернівціобленерго” порушило Умови та Правила здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом, затверджені постановою НКРЕ від 13.06.96 N 15/1 (далі – Ліцензійні умови з постачання електроенергії), і Умови та Правила здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами, затверджені постановою НКРЕ від 13.06.96 N 15 (далі – Ліцензійні умови з передачі електроенергії), а саме:
  підпункт 3.4.1 Ліцензійних умов з постачання електроенергії та підпункт 3.5.1 Ліцензійних умов з передачі електроенергії в частині дотримання законодавства України та інших нормативних документів, зокрема:
  пункту 53 Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 26.07.99 N 1357 (із змінами) (далі – ПКЕЕН),
  Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою НКРЕ від 04.05.2006 N 562 (далі – Методика),
  пунктів 3.8 та 6.25 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ від 31.07.96 N 28 (далі – ПКЕЕ),
  постанови НКРЕ від 17.02.2011 N 232 “Про затвердження форм звітності N 17-НКРЕ (квартальна) “Звіт щодо показників надійності електропостачання” та N 18-НКРЕ (квартальна) “Звіт щодо показників комерційної якості надання послуг” та інструкцій щодо їх заповнення” (Постанова N 232);
  підпункт 3.8.2 Ліцензійних умов з передачі електроенергії з урахуванням вимог статті 30 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” (Закон N 3038-VI) щодо дотримання термінів підготовки та надання замовнику технічних умов.
  Відповідно до статті 27 Закону України “Про електроенергетику”, Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, затвердженого Указом Президента України від 23.11.2011 N 1059 (Положення N 1059/2011), Порядку застосування санкцій за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.07.2000 N 1139, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, постановляє:
  1. Застерегти ПАТ “ЕК “Чернівціобленерго” щодо недопущення надалі виявлених порушень Ліцензійних умов з постачання електроенергії та Ліцензійних умов з передачі електроенергії.
  2. Зобов’язати ПАТ “ЕК “Чернівціобленерго” до 30.04.2013 усунути порушення підпункту 3.4.1 Ліцензійних умов з постачання електроенергії та підпункту 3.5.1 Ліцензійних умов з передачі електроенергії в частині дотримання законодавства України та інших нормативних документів, зокрема ПКЕЕН, Методики та ПКЕЕ.

  Голова Комісії С. Тітенко

  Привожу текст и підпунктів 3.4.1 Ліцензійних умов з постачання електроенергії і 3.5.1 Ліцензійних умов з передачі електроенергії

  3.4.1. Ліцензіат повинен діяти згідно із законодавством України та іншими Нормативними документами (Про затвердження Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з постачання електричної енергії за регульованим тарифом).
  3.5.1. Ліцензіат повинен діяти згідно із законодавством України та нормативно-технічними документами (Про затвердження Умов та Правил здійснення підприємницької діяльності з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електромережами).
  Про затвердження Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією
  ( Із змінами, внесеними згідно з Постановами Національної комісії регулювання електроенергетики N 154 (z0167-07) від 08.02.2007 N 1384 (z0031-09) від 18.12.2008 N 1338 (z1417-10) від 14.10.2010 )
  Відповідно до Закону України “Про електроенергетику” (575/97-ВР) , Положення про Національну комісію регулювання електроенергетики України, затвердженого Указом Президента України від 14.03.95 N 213 (213/95) (із змінами), та на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 08.02.2006 N 122 (122-2006-п) “Про затвердження Порядку визначення розміру і відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок викрадення електричної енергії” Національна комісія регулювання електроенергетики України ПОСТАНОВЛЯЄ:
  1. Затвердити Методику визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією (додається).
  2. Визнати такими, що втратили чинність:
  постанову НКРЕ від 22.11.99 N 1416 (z0919-99) “Про затвердження Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих електропостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення”, зареєстровану в Міністерстві юстиції України 29.12.99 за N 919/4212 (із змінами);
  постанову НКРЕ від 05.12.2001 N 1197 (v1197227-01) “Про затвердження Методики обчислення обсягу електричної енергії, недоврахованої унаслідок порушення споживачем – юридичною особою Правил користування електричною енергією” (із змінами).
  3. Відділу регулювання відносин ліцензіатів із споживачами в установленому порядку забезпечити подання цієї постанови на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
  Голова Комісії
  ПОГОДЖЕНО:

  Голова Державного комітету
  України з питань регуляторної
  політики та підприємництва
  Міністр палива та енергетики
  України
  Заступник Голови
  Держспоживстандарту України В.Кальченко
  А.В.Дашкевич
  І.Плачков
  С.Т.Черепков
  ________________________________________
  ЗАТВЕРДЖЕНО
  Постанова НКРЕ
  04.05.2006 N 562
  Зареєстровано в Міністерстві
  юстиції України
  4 липня 2006 р.
  за N 782/12656
  МЕТОДИКА
  визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією
  ( У тексті Методики слова “акт порушень” у всіх відмінках та числах замінено словами “акт про порушення” у відповідних відмінках і числах згідно з Постановою НКРЕ N 1338 (z1417-10) від 14.10.2010

  Продолжу в следующем комментарии.

  23.06.13 11:30

 5. Подведём окончательный итог вышеизложенного (произошедшего):

  1) Т. Боровик в БГО отведена роль поиска (любым способом!) нарушений ЧЕРНОВЦЫОБЛЭНЕРГО. Так как к ним за помощью, практически (фактически), никто из Потребителей не обращается (не видят в этом смысла!!!), из Сторожинецкого района Чередарик уже всё высосала , а сами они не знают, как получить информацю о правонарушениях энергопоставщиков (меня то убрали!), то Боровик и Чередарик выбрали другой способ показушной деятельности – поиск через интернет. Вот, и получают фактаж, который либо устарел, либо косвенно касается рассматриваемой темы, либо, вообще, противоречит действительности (Боровик сама призналась мне, что не умеет эффективно пользоваться интернетом, не хватает способностей, а я бы сказал, что и ума – для эффективного поиска требуется прекрасное владение инфомацией на нужную тему и умение её анализировать и, конечно же, технический потенциал человека!);
  2) НКРЕ проводила плановые проверки во всех регионах Украины на предмет выполнения условий выданных лицензий ОБЛЭНЕРГО, вот, Т. Боровик, в течение двух месяцев, случайно и наткнулась на данную информацию, которую передала Л. Чередарик и координаторам БГО;
  3) По проведённым проверкам, НКРЕ выявила нарушения отчётности документов, актов – методики их заполнения (офомления), в частности, неправильного заполнения актов о воровстве электроэнергии физлицами (правильно, населением – п. 53 ПКЕЕН, где буква «Н» означает население), а также физлицами, занимающимися предпринимательской деятельностью и юридическими лицами;
  4) По нарушениям Методики НКРЕ постановило ВСЕМ ОБЛЭНЕРГО! исправить нарушения до 31.12.12 и, в частности, ЧЕРНОВЦЫОБЛЭНЕРГО на открытом заседании 14.03.13, проведенного на основе ПЛАНОВОЙ ПРОВЕРКИ отменить (скасувати) неправильно оформленные акты (не по МЕТОДИКЕ!), вновь сделать перерасчёты штрафов и оформить их как полагается;
  5) Никакого отношения к п.п. 2), 3), 4) БГО и Чередарик не имеет!!!

  А воровство, также, как и другие Правонарушения с чьей-либо стороны надо пресекать и тех, кто их нарушил привлекать к ответственности на основе Законов Украины!

  С уважением ко всем, независимый активист, правозащитник Геннадий Геков.

  095-474-37-54 gekov50@mail.ru

  23.06.2013 13:42

 6. Хочу ещё добавить.

  Ни одна из газет, ни один из телеканалов (даже Анциперовский Чернівці ТВ), ни один интернет-портал до сих пор не поддерживают ни Вас, Чередарик, ни бутафорное БГО. Так, что нашим региональным журналистам начхать не только на меня, но и на проблемы Буковинцев.

  23.06.2013 14:22

 7. Геннадий Вы молодец, очень грамотный и здравомыслящий человек. Вы наверно единственный, который на сегодня полностью разобрался в нормативных документах деятельности Облэнерго. А Чередарик и Боровик действительно только пытаються мутить воду в ступе с помошью своей жёлтой газетенке. Пусть лучше откроют рубрику – “Как излечиться от злости…”. На данный момент это исключительно их заработок, а не защита “обездоленных”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *