Священнослужитель УПЦ (МП) з Буковини допомагав ухилянтам тікати від мобілізації

 За матеріалами СБУ підозру отримав помічник настоятеля Свято-Вознесенського чоловічого монастиря (с.Банчени) Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП).

Після того, як Уряд України визнав розпорядження Кабміну часів януковича про передачу в безоплатне користування Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (чоловічий монастир) Української православної церкви будівель і споруд таким, що втратило чинність, Служба безпеки заблокувала на Буковині ще один канал незаконного виїзду українських громадян призовного віку за кордон.

До організації незаконної діяльності причетний помічник настоятеля Свято-Вознесенського чоловічого монастиря Чернівецько-Буковинської єпархії УПЦ (МП).

Клірик пропонував військовозобов’язаним свою допомогу у нелегальному переправленні за кордон поза контрольно-пропускними пунктами.

Задокументовано, що у вересні минулого року він пообіцяв трьом місцевим жителям організувати «безперешкодний» виїзд до Румунії.

При цьому, спільники фігуранта нібито мали забезпечити клієнтів документами для вільного пересування на території ЄС.

«Пунктом збору» ухилянтів було визначено територію монастиря. Саме звідти їх мали вивезти за кордон.

Втім, замість «обіцяних» документів клієнтів доправили до прикордонного району і показали «зеленку», через яку вони начебто можуть перейти до сусідньої країни.

Співробітники СБУ задокументували злочинні дії організатора схеми і заблокували канал нелегальної міграції.

Наразі на підставі зібраних доказів слідчі повідомили клірику про підозру за ч. 2 ст. 332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України).

Щодо його спільника вже триває судовий розгляд справи.

Триває також розслідування щодо встановлення всіх обставин злочину і притягнення винних до відповідальності.

Слідчо-оперативні дії проводили співробітники СБУ Чернівецької області спільно з працівниками ДСР та слідчими Національної поліції за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Леся Федоренко, речниця СБУ в Чернівецькій області

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *