Продовжуємо серію публікацій, присвячених участі колишнього союзу у Другій світовій війні. Там стільки білих плям і сторінок, які майже ніколи ще не висвітлювалися, що при знайомстві з ними першою реакцією є шок. Про те, чого немає в офіційних підручниках, у нашому новому проекті – «Знати, щоби не помилятися». Тактика […]
війна
Левко Бесараба став солдатом у 17. Як і мільйони його ровесників, він побував у справжньому пеклі. Нині, через 67 років після перемоги, пам’ятає кожну годину, кожну хвилину і навіть секунду тієї страшної війни. В його спогадах – сувора правда… Із двохсот – четверо живих …Я потрапив на фронт у Прибалтику. […]
Ювілейна дата – 70 років початку війни – зобов’язує щось сказати. Якісь правильні потрібні слова. Хоча сказано вже стільки... Тож поділюся тим, що вражає мене найбільше, коли переглядаєш документи і газети початку війни.
Кирил Павлович опинився в Ярославському стрілково-мінометному училищі, навесні 1943 року склав присягу, і через рік молодшим лейтенантом вирушив на 2-ий Український фронт маршала Малиновського в місто Бєльци (Молдавія).
Брайтон-Біч – район Нью-Йорка, де традиційно мешкають вихідці з колишнього СРСР. Це дуже своєрідна Америка: вивіски російською зустрінеш, мабуть, частіше, ніж англійською. Російські школи, клуби, бібліотеки. І свято, яке відзначають вони усі, незалежно ві того, коли й чому потрапили до Америки – День Перемоги.