Зима – традиційний сезон застудних захворювань. Низька температура повітря, волога погода та скупчення багатьох людей у закритому просторі збільшує ризик захворіти.
Дитячий інфекціоніст Федір Лапій радить, як зберегти здоров’я холодної пори року.
- Не стимулюйте імунітет препаратами. «Імуностимулятори» та надмірна кількість вітамінів не допоможуть або й стануть причиною хвороби. Завжди консультуйтеся з лікарем, перш ніж почати прийом будь-яких препаратів.
- Вакцинуйтеся. Вакцинація є найефективнішим способом профілактики грипу. Щеплення можна робити впродовж цілого сезону гриппу: від жовтня до березня. Імунітет формується через 7–14 днів після введення вакцини.
- Гуляйте за будь-якої погоди. Немає поганої погоди для прогулянок. Свіже повітря і фізична активність зміцнять ваш організм. Тож навіть прохолодна дощова погода не повинна стати на заваді щоденним прогулянкам. Прогулянки – це спосіб загартування, що не потребує значних зусиль, а ви набуватимете кращої опірності на випадок переохолодження.
- 4. Правильно вдягайтеся
Вдягайтеся тільки за погодою, щоби не було холодно, але не пітніти у занадто теплому одязі. Особливо оберігайте від спітніння дітей.
- Підтримуйте температурний режим в оселі
Оптимальна температура для оселі – 18-22°С. Вищі чи нижчі показники негативно впливають на відчуття комфорту і стан здоров’я. Дуже важливо не лише підтримувати стабільну температуру в оселі, а й стежити за вологістю. Це особливо актуально, якщо ви користуєтесь обігрівачем.
- Харчуйтеся правильно. Збалансоване харчування допоможе залишатися здоровими холодної пори року. Сніданок, обід чи вечерю замінювати перекусом «на ходу» просто небезпечно. А достатня кількість води в організмі є запорукою правильного обміну речовин.
- Спіть достатньо й уникайте стресів. Щоби почуватися бадьорими і залишатися здоровими будь-якої пори року, налагодьте режим сну: засинайте до опівночі і спіть до 8 годин. А ще намагайтеся уникати стресів і негативних емоцій.