Хочеш поліпшити шкіру та волосся – користуйся… КОКами, а якщо палиш –  відмовся від них або Міфи про КОКи

 

 

В епоху доступності будь-якої інформації можна тільки дивуватися, скільки забобонів побутує серед наших жінок навколо препаратів групи КОК (комбінованих оральних контрацептивів). Чого варті навіть такі: «виростуть вуса», «наберу вагу», «контрацептиви відключать яєчники, потім не зможу завагітніти»…

 

Оральні (гормональні) контрацептиви – що це таке?

Препарати, що містять штучні аналоги природних жіночих статевих гормонів, пригнічують овуляцію, перешкоджають проникненню сперматозоїдів і впливають на їхню рухливість. Усе це в сукупності запобігає незапланованій вагітності.

Щодо кожного гормонального контрацептива – як і щодо будь-якого лікарського засобу – слід враховувати::

дозу і склад; показання для прийому та чітко усвідомлену мету прийому; протипоказання до застосування; обмеження в застосуванні (вік, куріння, вживання інших препаратів, індивідуальна алергія, супутні захворювання з порушенням метаболізму речовин, оперативні втручання тощо); побічні реакції; ускладнення. Скажімо, якщо жінка палить, вживання гормональних контрацептивів для неї обмежене або заборонене. Це пов’язане з високим ризиком спонтанних тромбозів

Не тільки контрацепція

Сучасні контрацептивні препарати мають чималий спектр можливостей, окрім безпосередньої контрацепції. Вони можуть боротися з неприємними проявами передменструального синдрому, зменшувати прояви ендометріозу, поліпшувати стан шкіри та волосся. Головне – не заграватися з цими симптомами. І треба пам’ятати, що ці препарати не захищають від інфекцій, які передаються статевим шляхом

Усе – разом з лікарем

Найважливіше, що ви повинні знати про гормональні контрацептиви до того, як підете до лікаря:

у  вас один постійний статевий партнер, якому ви цілком довіряєте; ви ведете регулярне статеве життя і поки обидва не збираєтеся мати дитину.

Препарат призначає тільки лікар. Тільки під час особистого прийому (не по телефону і не на форумі) і тільки після необхідних обстежень. Перед призначенням гормональної контрацепції здоровій жінці не має потреби визначати «гормональний фон», перевірятись на інфекції та здавати аналізи на перевірку роботи печінки та нирок. Єдине обов’язкове обстеження – УЗД молочних залоз.

У жінки, яка приймає гормональну контрацепцію не виростуть вуса та не додасться вага, особливо якщо вона буде раціонально харчуватися й матиме достатню фізичну активність.

Турбуйтеся про своє жіноче здоров’я й не займайтеся самопризначенням і самолікуванням!

Анастасія Скрипченко, студентка 6 курсу БДМУ

Науковий керівник –  Оксана Бакун, доцент кафедри акушерства та гінекології БДМУ

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *