Чернівецька область: замість одинадцяти лише три райони

Чернівецьку область пропонують поділити на три райони – Сторожинецький, Чернівецький та Хотинський. Обговорення зацікавленими сторонами у кожній з 24 областей провів Центр політико-правових реформ протягом вересня-листопада 2019 року і вперше презентував у п’ятницю, 6 березня, у Мінрегіоні.

За інформацією із сайту «Децентралізація» планується такий поділ Чернівецької області адміністративно-територіальні одиниці субрегіонального рівня:

– до Сторожинецького району з центром у Сторожинці увійдуть нинішні Путильський, Вижницький та Сторожинецький райони;

– до Чернівецького району з центром у Чернівцях увійдуть Заставнівський, Кіцманський, частини Новоселицького (Боянська й Магальська ОТГ), частини Сторожинецького (Кам’янська та Великокучурівська ОТГ), Глибоцький та Герцаївський район, а також місто Чернівці;

– до Хотинського району з центром у Хотині – решта Новоселицького, Хотинський, Кельменецький і Сокирянський райони.

Може, й нічого, адже Чернівецька область площею 8097 км² – найменша в Україні. Але частина території, зокрема Путильський, Вижницький, частково Сторожинецький райони – це гірська або передгірська місцевість. І за дороги там ще ніхто не брався. І громадський транспорт подекуди їздить раз на день, а то й на кілька. Тож як місцеві мешканці добиратимуться до нових адміністративних центрів у разі невідкладної потреби? Про це у пропозиціях Центру політико-правових реформ не йдеться.

Сергій СУЛИМА, golos.com.ua

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *