8 міфів про цукор, яким  не потрібно довіряти

 

Отже, найпоширеніші міфи про цукор.

МІФ: одні різновиди цукру корисніші за інші

ФАКТ: всі різновиди цукру однаково впливають на наш організм.
Коричневий цукор, білий цукор, мед – все це в підсумку зводиться до одному, це глюкоза. Всі види цукру є вуглеводнями, і всі можуть використовуватися в якості глюкози.

 МІФ: діти стають гіперактивними через цукор

ФАКТ: немає такого поняття, як «цукровий кайф». Численні дослідження останніх років доводять, що зв’язок між гіперактивністю і цукром відсутня.
В науковій роботі, опублікованій Марком Уолрейком, головою Відділення експериментальної і біхевіористкої педіатрії Наукового центру здоров’я при Університеті Оклахоми, наводиться висновок про те, що цукор не впливає на поведінку дітей.

МІФ: цукор викликає залежність, майже як важкі наркотики

ФАКТ: відсутні незаперечні докази того, що цукор викликає звикання.

Від цукру неможливо «зловити кайф», він не викликає залежність.

Існує безліч суперечливих досліджень щодо залежності від цукру. В одному дослідженні, опублікованому в 2013 році, вчені пов’язують сильну тягу до солодкого з центром задоволення нашого мозку, на який впливають наркотичні засоби. Дослідники прийшли до висновку, що цукор може викликати більшу залежність, ніж кокаїн.

Інші лікарі і вчені не погоджуються з висновками даного дослідження, заявляючи, що у гризунів спостерігається тільки схожа на залежність поведінка, коли тварин обмежують у вживанні цукру щодня протягом певного періоду часу. Коли випробуваним дозволяють їсти цукор, коли їм хочеться, як людям, то «звикання» зникає.

МІФ: вживання великої кількості цукру призводить до діабету

ФАКТ: причиною обох типів діабету є генетичні та екологічні чинники, а саме по собі вживання цукру не є безпосередньою причиною діабету.

Це складна проблема, пов’язана з підшлунковою залозою і обміном речовин. При діабеті в організмі виробляється недостатньо інсуліну. Інсулін допомагає глюкозі усмоктуватися в кров і печінку, забезпечуючи організм корисною енергією.

 

 

Швидше за все діабет розвинеться на ґрунті надмірної ваги або ожиріння, бо зайвий жир викликає резистентність до інсуліну, згідно з дослідженнями Національного інституту діабету і захворювань травного тракту та нирок. Тому надмірне вживання цукру є скоріше побічною, а не прямою причиною діабету 2 типу.

МІФ: цукрозамінники корисніші за звичайний цукор

ФАКТ: деякі цукрозамінники можуть бути так само шкідливі для організму, як цукор.

Хоча цукрозамінники, типу стевії, трувії і аспартама (зустрічається в дієтичних газованих напоях) містять менше калорій, ніж їх солодкі опоненти, дослідження показують, що учасники експерименту, які пили дієтичну газовану воду, були схильні до ожиріння у два рази більше тих, хто не вживав такі напої.

У дослідженні, опублікованому в Національній медичній бібліотеці, доведено, що цукрозамінник сахарин викликає більшу звикання, ніж кокаїн. В іншому дослідженні, опублікованому Американською асоціацією діабету, показано, що у людей, що п’ють дієтичні газовані напої, ймовірність розвитку діабету на 67% більше, ніж у тих, хто п’є звичайну газовану воду.

МІФ: з раціону слід зовсім виключити цукор

ФАКТ: людям потрібна глюкоза для підтримки життєво важливих функцій організму.
Надмірне вживання цукру, звичайно ж, призводить до набору ваги і хронічних захворювань. Але глюкоза важлива для нашого організму, вона є основним будівельним матеріалом нашого організму.

Однак ця ідея викликає неоднозначну реакцію в медичному співтоваристві. У 2015 році в роботі Роберта Лустіга, яка широко обговорювалася, який присвятив свою кар’єру руйнування міфу про те, що «жир – це зло», був зроблений висновок на підставі кількох досліджень про те, що «цукор токсичний» у будь-якій формі, незалежно від калорій або ваги.

Але, як вже говорилося, неможливо повністю виключити цукор з раціону. У фруктів, картоплі та інших вуглеводних харчових продуктів високий глікемічний індекс, тому всі ці продукти довелося б виключити, щоб звести прийом цукру до нуля.

МІФ: від цукру з’являється карієс

ФАКТ: карієс насправді з’являється від кислотовмісних продуктів і напоїв, які ушкоджують емаль ваших зубів.

Не цукор, а кислота є причиною карієсу. Крекери і хліб, а не цукерки, найбільш небезпечні для здоров’я зубів продукти. Коли ви їсте продукти, які містять цукор, бактерії, що живуть у порожнині рота, харчуються цим цукром. Продуктом життєдіяльності бактерій є кислота. Кислота декальцінує або демінералізує емаль, руйнуючи її структуру і викликаючи карієс.

МІФ: цукор є причиною всіх проблем зі здоров’ям

ФАКТ: цукор рідко є єдиною причиною ожиріння і хвороб серця.
Безсумнівно, цукор впливає на розвиток ожиріння. Проте, це не єдине, про що варто замислюватись, намагаючись перейти до здорового способу життя.

Цукровмісні продукти дуже калорійні і зазвичай важко засвоюються. Все просто: якщо ви вживаєте багато калорій, то звичайно ж наберете вагу, і будете хворіти.

за матерiалами ukrheals.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *