Зірки Майдану з Буковини пікетували СБУ у Києві

IMG_7635

Представники Профспілки підприємців Калинівського ринку, Чернівецької Самооборони та «Буковинської сотні» вимагали від Наливайченка очистити управління СБУ в Чернівецькій області від «перевертнів» і «схемщиків», які служили Януковичу. А також призначити на посаду начальника Чернівецького обласного СБУ людини, яка не має стосунку до Кіцула та корупційних схем. Перед початком пікетування ця група активістів передала звернення до президента України Порошенка та Голову CБУ Наливайченка в Адміністрацію Президента.

Інша ж група пікетувальників вимагала залишити так звану Громадську раду при СБУ в Чернівецькій області на чолі з Вакарюком, створену при Кіцулі, якого під тиском громади звільнили з посади начальника обласного СБУ. Та Наливайченко  знайшов для Кіцула інше тепле місце: зараз він начальник Головної інспекції СБУ. Голови так званої Громадської ради на самому протесті не було, однак в СБУ підтвердили, що пан Вакарюк записався на особистий прийом до Наливайченка. Чи відбулася така зустріч – невідомо.

За кількістю людей ці протилежні протести майже однакові, оскільки до Профспілки підприємців Калинівського ринку, Чернівецької самооборони та «Буковинської сотні» приєдналися автомайданівці з Дніпропетровська.

– Наша область прикордонна, у нас є митниця і нас вразило повідомлення з Дніпропетровської області, що митницю знову намагаються взяти під контроль  кримінальні елементи під дахом влади. Це питання треба розглянути стосовно всіх обласних управлінь СБУ. Ми вже передали відповідне звернення до Президента, – розповів Володимир Васьківський, член «Профспілки підприємців Калинівського ринку».

– Ми тут для того, щоби  Громадська рада при СБУ в Чернівецькій області існувала і надалі й  до нас прислухалися. Не важливо, хто буде начальником обласного СБУ, найголовніше, щоби він працював для народу, а не в своїх інтересах, – пояснив  Михайло Гаврилюк, представник так званої Громадської ради при СБУ в Чернівецькій області.

Під час протестів не обійшлося і без словесних перепалок. Зірка Майдану, козак Михайло Гаврилюк заявив: – Мені по фіг, хто буде начальником – Кіцул, Довгошеєєв… Найголовніше, щоби ті документи про порушення, які ми подавали,  були розглянуті. Якщо у наших зверненнях сказано, що ліси крадуть, значить, обласна СБУ повинна відреагувати і покарати тих, хто це робить… Автомайданівець з Дніпропетровська, почувши таке, ледь стримував емоції: – Там наши братья гибнут, а ты стоишь и говоришь, что у тебя лес порубали. Причем здесь лес к войне??? Это служба безопасности Украины, а не Служба Быта Украины!

Представники Профспілки підприємців Калинівського ринку, Чернівецької самооборони та «Буковинської сотні» зустрілися з заступником Голови СБУ Андрієм Левусом і сподіваються на швидкий результат, – повідомив заступник голови СамооборониЧернівців Іван Молодий.

IMG_7645

І того ж дня Голова СБУ Валентин Наливайченко підписав розпорядження про створення при регіональних органах СБУ Антикорупційних громадських рад. Про це 17 червня повідомила головний спеціаліст сектору взаємодії із ЗМІ та громадськістю Управління СБУ в Чернівецькій області Леся Федоренко.

Громадські ради при регіональних управліннях СБУ створюються в Україні вперше. Метою їхньої діяльності є сприяння органам СБУ у протидії корупції, унеможливлення участі правоохоронців у корупційних схемах. До складу антикорупційних рад, які працюватимуть на громадських засадах, увійдуть громадські діячі, представники правозахисних організацій, засобів масової інформації, експерти, фахівці у сфері антикорупційного права. Наразі розробляється проект положення. На запитання кореспондента «Версій»  щодо легітимності і законності так званої ГР при СБУ в Чернівецькій області на чолі з Вакарюком  Леся Федоренко відповіла: «Вона (Громадська рада при СБУ в Чернівецької області–авт.) не була передбачена жодними документами, які видавалися Головою СБУ». Вона запевнила також,  що управління СБУ в Чернівецькій області відкрите до співпраці з громадськістю.

Галина ЄРЕМІЦА, Версії», Чернівці-Київ-Чернівці

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.