ETNO-мюзикл «Крізь століття» у січневих Чернівцях…

ETNO-мюзикл «Крізь століття» – представляє багатство традиційної культури народів Північної Буковини, демонструючи звичаї та обряди, які передаються з покоління в покоління. Мюзикл охоплює різні пори року, пропонуючи глядачам поринути в історії приготувань до Святого Вечора, зустрічі Різдва, святкування Великодня, виводу овець на полонину та весільні традиції.

Прем’єра відбулася 20 листопада 2024-го. Про це читайте у Версіях “Буковинська етномістерія – найпотужніший український проєкт за останні 40 років.” А 5 січня 2025-го глядачі мали можливість подивитися додатковий концерт колективу Заслуженого академічного буковинського ансамблю пісні і танцю ім. Андрія Кушніренка.

У ролі емігрантки артистка хорової групи Заслуженого академічного буковинського ансамблю пісні й танцю ім. Андрія Кушніренка Мар’яна Українець.

Проєкт «Крізь століття» реалізований завдяки гранту президента України в рамках відзначення 80-річчя колективу заслуженого академічного буковинського ансамблю пісні й танцю ім. Андрія Кушніренка. Мюзикл побудований на основі пір року, тобто всіх чотирьох сезонів, які відображають традиції Буковини. До прикладу зима символізує центральну Буковину, а весна – Хотинщину. Літо – це буковинська Гуцульщина, колишній Путильський район. А осінь, де відбувається сцена весілля, – Кіцманський та Заставницький райони.
Режисер: Іван Петрусяк.
Керівник проекту: в.о. генерального директора ОКУ «Чернівецька обласна філармонія ім. Дмиnра Гнатюка Юрій Гавриляк.

Дійство тривало приблизно дві години і глядачі сприйняли його щиро і з захопленням, переймалися сюжетною лінією життя головної героїні. Буковинські народні пісні, різдвяно-новорічні пісні, обрядові танці, композиції, обряд одягання нареченої, барвінковий обряд, коломийки… А на завершення концерту  глядачів пригостили весільним калачем та розкидали у зал цукерки.

Браво! Дякуємо всім учасникам ETNO-мюзиклу «Крізь століття».

Дякуємо ЗСУ зи мирне небо над Чернівцями.

©Тетяна Спориніна, фото автора

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *