П’ята частина українців нездужає на мікози

Кроки до одужання

Гриби – явище загадкове й цікаве: вони не належать ні до рослин, ні до тварин. Ідеться про особливе царство живих організмів, які дихають живляться, ростуть, розмножуються і відмирають. Після ознайомлення з останніми дослідженнями й відкриттями вчених, дехто навіть висловив припущення, що гриби є космічними прибульцями. Жарт чи ні, але факти про гриби просто вражають. З’ясувалося, зокрема, що вся земна куля обплетена грибницею (міцелієм), що дуже нагадує мережу Інтернет. Або ж чи відомо вам, що є такий вид грибів, які, потрапляючи в травну систему мурах, починають впливати на їхню поведінку, змушуючи виконувати непритаманні мурахам дії та доводячи їх, таким чином, до самогубства? А вже потім з тіл загиблих мурашок проростають гриби…

Зрозуміло, що ці дивовижні організми є дотичними і до людей. Та ми не тільки їх їмо й виготовляємо з них ліки. Інколи вони поселяються в наших організмах. Чим загрожує такий небажаний симбіоз та як його позбутися, розповідає Марина ГАЄВСЬКА, доцент кафедри дерматовенерології, кандидат медичних наук Буковинського державного медичного університету:

Мікоз, або грибок шкіри, спостерігається майже в кожної четвертої людини у світі. Небезпека цього захворювання в тому, що мікози у більшості випадків мають хронічну форму. Особливо серйозну загрозу становлять запущені випадки та наявність великих ділянок хворої шкіри. А це вже може мати ймовірний згубний вплив на внутрішні органи та інші частини тіла.
Точну кількість людей, які страждають на грибкові інфекції, важко підрахувати з кількох причин: багато людей можуть бути носіями грибка, але не відчувати жодних симптомів. Крім того доволі часто люди займаються самолікуванням або взагалі ігнорують проблему. збір даних ускладнює також те, що існує величезна кількість грибків, які можуть викликати мікози. Та, за даними статистики, пацієнти з тим чи іншим видом мікозів становлять від 15 до 20% населення України.
Мікози шкіри — це група грибкових захворювань, які вражають кінцівки, тулуб, волосисту частину голови. Розрізняють дві форми грибкового ураження шкіри: поверхневу трихофітію та мікроспорію гладкої шкіри.
Як діагностувати мікоз шкіри? Протокол надання медичної допомоги хворим на мікози (мікроспорію) рекомендує такі методи діагностики: лабораторні та інструментальні дослідження.
У сучасній дерматології є різноманітний вибір засобів зовнішньої дії які, які мають переваги як щодо безпосереднього впливу на вогнище ураження, зменшення побічних реакцій, так і гнучкості фінансово- економічного аспекту.
При виборі таких засобів слід покладатися на такі критерії: широкий спектр дії, додатковий протизапальний та антибактеріальний ефекти, мінімум побічних реакцій, відсутність формування резистентності мікроорганізмів, максимально короткий термін застосування, мінімальна кратність прийому. Також вибір протигрибкового препарату залежить від ступеня лущення та стадії запального процесу на ураженій ділянці.
Коли дерматомікоз переходить у затяжну форму, може бути необхідним призначення системного лікування – курс протигрибкових лікарських засобів для зовнішнього та внутрішнього застосування.
Мета медикаментозної терапії — зникнення плям на шкірі, оновлення волосся та нігтьової пластини. Лікування вважається успішним, коли повторний аналіз на наявність грибка є негативним

Грибкові захворювання краще попередити, ніж лікувати
Для цього потрібно дотримуватися певних правил профілактики.
• Не користуватися чужим взуттям, мочалками, рушниками.
• Користуватися індивідуальними гумовими капцями у басейних, лазнях, саунах.
• Правильно підбирати розмір взуття, уникати взуття із синтетичних матеріалів.
• Постійно доглядати за шкірою рук і стоп.
Щоб запобігти грибковим ураженням необхідно постійно доглядати за шкірою, нігтями рук, ніг, стопами. Для пом’якшення загрубілої шкіри на стопах і п’ятках потрібно робити ванночки з додаванням ложки білої глини або морської солі. Після ванночки потрібно загрубілу шкіру потерти пемзою і змастити кремом для ніг. Нігті на ногах потрібно підстригати по прямій лінії, уникаючи травмування кутикули. Травмована шкіра і коротко підрізана кутикула можуть стати «вхідними ворітьми» для інфекції.

При виявленні ознак грибкових захворювань не займайтеся самолікуванням, а звертайтеся до фахівців. Тільки лікар, за допомогою лабораторних досліджень, може правильно поставити діагноз, а нові сучасні методи лікування гарантують повне позбавлення від грибкових захворювань.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *