Журналістів навчатимуть розбиратися у світових трендах відновлювальної енергії

Вінницький пресклуб та Чернівецький пресклуб запрошують журналістів Чернівецької області для участі в освітній медіа-школі з питань відновлюваних джерел енергії (ВДЕ).

Заняття проходитимуть 28 січня, 4 лютого та 11 лютого 2022 року з 15:00 до 18:00 у рамках трьох одноденних тренінгів в режимі онлайн на платформі ZOOM.

Участь безкоштовна. Кількість місць обмежена – 20 учасників. По завершенню усі учасники отримають сертифікати міжнародного зразка від USAID, підручники та роздаткові матеріали.

Заявники на участь у школі мають заповнити реєстраційну анкету он-лайн за посиланням: https://forms.gle/66k5DNcNzSyTuoE96

Заявки на участь приймаються до 23:00 26 січня 2022 року. Запрошення та посилання на zoom-платформу для участі будуть надіслані заздалегідь.

У програмі медіа-школи:

– Відновлювана енергія. Світовий тренд. Кліматична проблема.

– Види ВДЕ. Фотовольтаїка. Біоенергетика. Геліотермальні станції. Малі ГЕС. Геотермальна енергетика. Інші види відновлювальної енергії (приливні, хвильові).

– Види ВДЕ в Україні (регіони, види).

– Розвиток ВДЕ у світі. Статистика. Динаміка.

– Законодавство ЄС. Стратегія України щодо розвитку виробництва електроенергії з ВДЕ. “Зелений перехід 2050”. Нормативні акти, які регламентують роботу ВДЕ в Україні.

– Організації та установи, які регулюють енергоринок України.

– Електроенергетична система України. Особливості Об’єднаної енергетичної системи України (ОЕСР). Структура енергетичного ринку України. Доля атомної, теплової, гідравлічної, “зеленої” енергії. Вплив на оточуюче середовище.

– Ринок електричної енергії. Структура та розвиток. Споживачі енергії. RAB-регулювання. Трансформація. “Зелений тариф”. Аукціони.

– Розподіл енергії ВДЕ. Підключення ВДЕ до електричних мереж.

– Інтеграція ВДЕ у електричну мережу України. Зони ВДЕ. Моделювання генерації.

– Вплив ВДЕ на режими електричних мереж. Прогнозування генерації.

– Прос’юмери. Віртуальні станції (MicroGrid). Технологія Smart Grid («розумні мережі»). Технології зберігання енергії (Energy Storage).

– Фінансування розвитку ВДЕ. Вартість технологій ВДЕ. Ціна електроенергії ВДЕ у світі та Україні. Динаміка. Тренди. Фінансування ВДЕ у світі та в Україні. Проєктні показники.

Експерти-лектори медіа-школи:

  • В’ячеслав Комар – доктор технічних наук, доцент кафедри електричних станцій та систем Вінницького національного техуніверситету, лауреат премії Президента України для молодих вчених.
  • Сергій Кравчук – кандидат технічних наук, експерт ринку електроенергії в Україні. Розробка законодавчих та регуляторних актів для повноцінної роботи ринку електроенергії.
  • Віктор Дядькович – голова правління Громадської спілки «Кластер «Енергетичний пул».

Із додатковими запитаннями звертайтесь за адресою: vinpclub@gmail.com

Контактні особи: Наталія Болховська – (050) 193-24-23

Світлана Шевчук – (067) 892-00-08

Тетяна Заволічна – (050) 671-20-04

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *