Марину Луцу – 24. Він – один з багатьох українських безхатченків. У «Народній допомозі» мешкає з листопада минулого року.
– Народився у Красноїльську. Коли мати виношувала мене, то вже була паралізована. Тож народився хворим і з пологового будинку потрапив до лікарні, – розповідає хлопець. – Я ніколи не бачив своєї мами, навіть на фотографії, коли я навчався у 8-му класі, прийшла довідка, що вона померла. Про батька ж нічого не чув.
З лікарні хлопчика перевели до обласного будинку малюка. Потім Марин виховувався у дитячому будинку сімейного типу Ольги Миколаївни Корж у с. Шипинці Кіцманського району. Вона віддала його до школи, але Марин «не потягнув» шкільну програму. І його перевели до Хотинської школи-інтернату. Відтак отримав диплом муляра-штукатура, закінчивши ПТУ №4. Та за спеціальністю працевлаштуватися не вдалось. Почав підробляти: то на цегельному заводі, то на ринку, а влітку пас корови у Боянах.
З вересня по жовтень минулого року жив у друга, який і знайшов в інтернеті інформацію про громадську організацію для безхатченків. Таким чином хлопець опинився у «Народній допомозі».
Марин втратив паспорт, отож зараз «народнодопомозівці» сприяють його відновленню та реєстрації.
Хлопець не байдикує, влаштувався прибиральником у ТЦ «Депот» (поки що неофіційно). Однак там уже 2 місяці затримують виплату зарплати, а йому треба щомісяця сплачувати за проживання 150 грн. Отож порається у «Народній допомозі» по господарству. Каже, що готовий навіть поїхати за кордон на заробітки, щоби вирішити проблему з житлом, як це роблять багато українців. Адже це чи не найреальніший спосіб заробити на власне житло. Та на закордонний паспорт йому бракує грошей.
Марина у «Народній допомозі» все влаштовує, однак, як і будь-яка нормальна людина, він мріє зустріти свою половинку, створити сім’ю, народити дітей… у власній оселі.
На жаль, мрії поки що залишаються тільки мріями. Бо нині й значно заможніші за Марина чоловіки не одружуються, не маючи власної домівки…
Думок на тему “«Я ніколи не бачив своєї мами, навіть на фотографії…»”
Дякую автору Галині Єреміці за чотири статті про проблеми людей, у яких доля забрала родичів і житло. Сподіваюсь, що добрі люди і Бог їм допоможе.