Віднині голова ОДА нестиме персональну відповідальність за порятунок інфарктників та інсультників

Стан лікування мешканців при інфарктах та інсультах будуть включені до ключових показників ефективності голів регіонів. Адже серцево-судинні захворювання є основними причинами смертності й одними з основних факторів інвалідності в Україні. 

Рішення про включення показників лікування інфарктів та інсультів до ключових показників ефективності голів місцевих державних адміністрацій прийнято на засіданні Уряду 4 серпня. Про це йдеться в постанові «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 35».

«Серцево-судинні захворювання є основними причинами смертності й одними з основних факторів інвалідності в усьому світі. При таких станах вкрай важливо вчасно викликати швидку, а швидкій — вчасно доставити пацієнта до місця надання кваліфікованої медичної допомоги. Відповідно правильний маршрут рятує життя пацієнта. Розробка та дотримання цих маршрутів — відповідальність місцевих департаментів охорони здоров’я», — зауважив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За Програмою медичних гарантій-2021 Національна служба здоров’я України (НСЗУ) уклала договори на лікування інсульту з 238 медичними закладами на загальну суму понад 997 млн грн.

Під час контрактування НСЗУ висувала до цих закладів підвищені вимоги, зокрема:

 • цілодобовий режим роботи лікарні,
 • можливість оперативно зробити КТ або МРТ пацієнту з підозрою на інсульт та вчасно розпочати необхідну терапію,
 • наявність приймального відділення з обладнаним місцем для тромболізису, де проводитиметься безперервна пульсоксиметрія, контроль артеріального тиску в автоматичному режимі, ЕКГ,
 • наявність сучасного обладнання та медичних працівників потрібної кваліфікації,
 • своєчасне знеболення на всіх етапах діагностики та лікування,
 • обов’язкове анестезіологічне забезпечення під час усіх інвазивних діагностичних процедур та інше.

 

На лікування інфаркту за Програмою медичних гарантій-2021 НСЗУ уклала договори із 67 медичними закладами на загальну суму майже 310 млн грн.

У кожній з областей України щонайменше один заклад має контракт із НСЗУ на лікування пацієнтів із гострим інфарктом. У Дніпропетровській області найбільша кількість таких лікарень — 6. У Львівській та місті Київ — по 5. У Запорізькій, Тернопільській, Черкаській областях — по 4.

У НСЗУ до надавачів медичних послуг пацієнтам із підозрою на гострий інфаркт міокарда підвищені вимоги, зокрема:

 • наявності новітнього медичного обладнання (зокрема, ангіографу)
 • медичних працівників відповідної кваліфікації
 • роботи закладу в цілодобовому режимі

Також у закладі, що надає допомогу при гострому інфаркті, має бути:

 • відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії, що включає катетеризаційну лабораторію, яка працює в цілодобовому режимі, або кардіологічне відділення з рентген-операційним блоком, який працює в цілодобовому режимі, та палати або відділення інтенсивної терапії;
 • проведення додаткових лабораторних та інструментальних досліджень у цілодобовому режимі;
 • можливість провести термінові консультації з лікарями інших спеціальностей
 • надання послуг із медичної реабілітації в гострому періоді тощо.

Наголошуємо, що ангіографічне дослідження коронарних судин є надзвичайно точним діагностичним методом, з допомогою якого лікарі визначають, де саме в судинах порушений кровообіг, та за потреби проводять процедуру встановлення стенту. На сьогодні це є золотим стандартом дослідження серцевих артерій в усьому світі.

 

реліз на сайті https://moz.gov.ua/article/news/stan-likuvannja-meshkanciv-pri-infarktah-ta-insultah-vkljuchat-do-kljuchovih-pokaznikiv-efektivnosti-goliv-regioniv 


Пресслужба Міністерства охорони здоров’я

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *