Аферисти зламують акаунти користувачів, щоб вимагати гроші за допомогою аудіо- та відеоповідомлень.
У соцмережі «Телеграм» поширюється нова шахрайська схема. Аферисти використовують фейкові «кружечки», щоб виманити гроші або поширити фішингові посилання. Про це повідомило Міністерство внутрішніх справ на своїй сторінці у фейсбуці.
У МВС кажуть, що шахраї спершу зламують акаунти та завантажують голосові чи відеоповідомлення користувача, далі монтують потрібний діалог, у якому людина начебто просить гроші. Після цього вони розсилають підроблені відео друзям та знайомим користувача.
Якщо ви отримали підозрілий «кружечок», правоохоронці радять насамперед перевірити інформацію — попросіть написати вам в іншому месенджері або зателефонувати. Також варто ввімкнути двофакторну автентифікацію для захисту акаунту.
Нагадаємо, напередодні в Центрі протидії дезінформації повідомили, що в телеграмі активізувалася шахрайська схема з проханнями нібито проголосувати за «родичку» в конкурсі. Повідомлення містить лінк нібито на сторінку голосування. Насправді це фішингове посилання, перехід за яким може призвести до викрадення логінів, паролів, доступу до банкінгу та інших персональних даних.
Ми також повідомляли, що аферисти почали використовувати фейкові посилання на сторінку «Електронних петицій», щоб виманювати гроші, персональні дані й отримувати доступ до банківських рахунків. Щоб протидіяти цій схемі, варто завжди перевіряти URL-адресу сайту, на який переходите.
Діана Горон