У Чернівцях до осені в Садгорі з’явиться модульне містечко

Роботи профінансує Європейський Союз та уряд Німеччини. І зроблять це вони в рамках проєкту «Програма ЄС Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України».

Відповідну угоду про співпрацю вже підписали виконавчий комітет Чернівецької міської ради та федеральна компанія GIZ – виконавець проєкту.

З 24 лютого, коли почалося повномасштабне вторгнення росії, громада Чернівців прихистила десятки тисяч внутрішньо переміщених осіб зі східних та південних областей.

«Люди, які поселилися у нас, отримують гарячу їжу та всі необхідні речі. Ми повністю облаштовуємо їх побут і надаємо все, чим вони повинні бути забезпечені. Частина внутрішньо переміщених осіб наразі змушені проживати в приміщеннях шкіл та дитсадків, що створюватиме перешкоди для початку навчального року. Встановлення тимчасового модульного містечка допоможе принаймні частково розв’язувати ці питання та забезпечити людей більш пристосованим житлом», – наголосив міський голова Чернівці Роман Клічук.

«ЄС підтримує людей, яким довелося врятуватися від невиправданої та жорстокої російської агресії. Особливо вразливими є сім’ї з дітьми та люди похилого віку. Ми раді співпрацювати з містом Чернівці та нашим давнім партнером GIZ у забезпеченні внутрішньо переміщених українців доступними та гідними умовами життя», – підкреслила Надія Вертебна, менеджерка програми ЄС Міцні Регіони (EU4Resilient Regions) Представництва ЄС в Україні.

На облаштування містечка нададуть три мільйони євро. Згідно з планом, воно зможе прийняти до 250 переселенців, а дві третини модулів будуть спроєктовані саме для проживання сімей (інші для індивідуального проживання). Очікується, що люди зможуть проживати в містечку протягом 3 років – до моменту завершення відновлення постраждалих від війни областей, – повідомила прес секретарка Чернівецької міської ради Анастасія Кокоячук.

До слова, помешкання модульного містечка матимуть повноцінну кухню та душову кімнату і взимку в них буде тепло.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *