Регулятор ЄС вивчає зв’язок нової рідкісної реакції з вакциною AstraZeneca. На контролі й вакцина Johnson&Johnson

Європейське агентство лікарських засобів (EMA) заявило, що досліджує можливий зв’язок між вакциною AstraZeneca і випадками рідкісного захворювання кровоносних судин.

Про це йдеться у заяві ЕМА, повідомляє “Європейська правда”.

Повідомлення опубліковане всього через кілька днів після того, як агентство офіційно підтвердило: утворення тромбів у поєднанні з низьким рівнем тромбоцитів є дуже рідкісним побічним ефектом цієї вакцини. «У базі даних EudraVigilance було зареєстровано п’ять випадків цього дуже рідкісного захворювання, що характеризується витоком рідини з кровоносних судин, що викликає набухання тканин і падіння артеріального тиску», – сказано у заяві EMA.

Регулятор наголосив, що на цьому етапі ще не ясно, чи існує причинно-наслідковий зв’язок між вакцинацією і повідомленнями про синдром капілярного витоку. 

«Ці повідомлення є «сигналом безпеки» – інформацією про нові або змінені побічні ефекти, які потенційно можуть бути пов’язані з ліками і тому вимагають подальшого розслідування», – пояснив регулятор ЄС.

Як відомо, у Франції вирішили замінити AstraZeneca іншою вакциною для повторного щеплення осіб до 55 років

Крім того, EMA заявило, що вивчає вакцинацію препаратом Johnson&Johnson через повідомлення про рідкісні тромби – відомо про чотири серйозні випадки рідкісних тромбів з низьким рівнем тромбоцитів, один з яких був летальним, після щеплення вакциною Johnson&Johnson.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *